Būtent toks rytas įkvėpė Raimundą Okunį įkurti feisbuko grupę „Organizuokimės! Autoturizmas Lietuvoje“, kuri jungia visus, norinčius keliauti po Lietuvą.
„Artėjo savaitgalis, o aš galvojau, kad „va ir vėl reikėtų kažkur išvažiuoti, pamatyti, su žmonėmis pabendrauti“.
Pradėjau kalbinti draugus, bet jie kaip tik tą savaitgalį nieko nenorėjo. Buvo gaila, nes orą žadėjo labai gerą. Tačiau būtent tokia patirtis mane paskatino suburti „Facebook“ grupę, kurioje visi norintys galėtų kurti savo „įvykius“, t.y. pasiūlyti keliauti kartu“, – sakė Raimundas.
Pirmieji viešos „Facebook“ grupės nariai buvo Raimundo draugai, vėliau susidomėjusių daugėjo ir dabar grupėje yra beveik 500 narių. „Žinoma, feisbukas – toks dalykas, kad grupėje gali būti tūkstančiai narių, bet aktyvių – gerokai mažiau“, – neslėpė pašnekovas.
Kad tai tiesa, liudija informacija apie keliones, į kurias leidosi grupės nariai: kol kas jų nėra daug. Vis dėlto grupę įkūręs vaikinas neabejoja, kad ji išpopuliarės, nes artėja vasara – aktyviausias kelionių metas, kada visi pradeda mažiau būti namuose ir bent jau savaitgaliais keliauja. O kai laiko ir pinigų – ne marios, geriausia tai daryti žvalgantis po savo kraštą.
Pažinti ir susipažinti bei sutaupyti
Būtent tai – pažinti Lietuvą, atrasti čia esančius įdomius objektus, gražias vietas ar pamirštas pramogas – ir yra pagrindinis grupės narių tikslas.
Pasak Raimundo, keliaudami grupės nariai, nors ir turi numatę maršrutą, laisvai renkasi šalia esančias kitas dominančias vietas: „Nesistengiame aplankyti visų muziejų. Pasitaiko, kad kelionės eigoje atradę kitų įdomių vietų, nenumatytų maršrute, jas aplankome“, – sakė vaikinas.
Būna, jog atvykę į naują vietą keliaunininkai netikėtai patenka į miesto šventę arba jau būdami vietoje sužino apie vietos įdomybę ir nusprendžia ją aplankyti.
Galiausiai visada galima sustoti ir suorganizuoti fotosesiją, pavyzdžiui, ant šiaudų ritinio.
Grupės įkūrėjas pasakoja viena mašina keliavęs tiek su draugais ir pažįstamais, tiek ir su pirmą kartą matytais žmonėmis. Todėl nemano, jog keliauti su nepažįstamais pavojinga.
Priešingai, Raimundo nuomone, tai labai geras būdas susirasti bendraminčių – juk į keliones paprastai leidžiasi panašių pomėgių turintys žmonės. Tad gali būti, jog po vienos sėkmingos kelionės su patikusiais bendrakeleiviais leisitės į naują.
Paprastai keliaujama nedidelėmis grupelėmis – po keletą žmonių. Tiek, kad tilptų į vieną automobilį, sako pašnekovas. Už degalus mokama bendrai arba kaip susitariama. Visos kitos išlaidos taip pat priklauso nuo susitarimo, nors dažniausiai moka kiekvienas už save.
Galimybė keliauti pigiau – dar vienas stiprus motyvas, atvedantis ne vieną į „Organizuokitės! Autoturizmas Lietuvoje“ grupę.
Autobusu pasiekti galima ne visas vietas
Ne vienas po Lietuvą keliauti susiruošęs žmogus patvirtintų – be automobilio daugelio įdomių vietų nepasieksi. Pavyzdžiui, į vieną garsiausių Lietuvoje piligriminių objektų – Kryžių kalną – nevažiuoja autobusai ar traukiniai. O tokių vietų Lietuvoje – ne viena. Jei ten važiuosi dviračiu ar eisi pėsčiomis (taip, yra ir tokių, kurie keliauja pėsčiomis!) savo tikslą pasieksi gerokai vėliau, nei norėtum. O kai kelionei gali skirti vos dieną – šis variantas atkrinta dar nepradėjus ruoštis.
Raimundas sutinka, kad patogiausia transporto priemonė kelionėms po Lietuvą – automobilis. Tačiau ne visi jį turi arba gali vairuoti. Būtent šią problemą ir sprendžia jo įkurta feisbuko grupė. „Iš esmės čia būdamas gali susiorganizuoti kelionę net neturėdamas mašinos“, – sako jis.
Kviesdamas prisijungti prie šios grupės veiklos Raimundas ragina būti aktyviais – siūlyti savo kelionių maršrutus, objektus, kuriuos norėtumėte aplankyti. O tuomet jau organizuotis. Tai vyksta nesikišant administratoriui (t.y. Raimundui), tačiau laikantis bendrų taisyklių.