Londono Hitrou oro uostas paskelbė, kad kai pradės veikti nauji kompiuterinės tomografijos skeneriai, keleiviai savo rankiniame bagaže galės palikti daiktus, kuriuos dabar reikia išimti einant per patikros zoną – techniką bei skysčius.
Nauji 3D skeneriai nuo 2017 m. išbandyti keliuose oro uostuose Europoje bei JAV, tačiau Hitrou taps pirmuoju, kuris po bandymo laikotarpio juos įdiegs Jungtinėje Karalystėje. Tam bus išleista 50 mln. svarų sterlingų (56 mln. Eur), o nauja technologija bus įdiegta visuose keturiuose terminaluose iki 2022 m.
Kompiuterinės tomografijos skeneriai, kurie naudojami ir ligoninėse, padeda matyti daugiau detalių, todėl skysčių ar kompiuterinės technikos apžiūrai šių daiktų nebereikės išimti iš bagažo.
Dabar keleiviai privalo visus skysčius supakuoti į ne didesnius nei 100 ml talpos indelius. Visi jie turi tilpti į permatomą 1 litro talpos maišelį. Prieš patikrą jį, kaip ir planšetinius bei nešiojamus kompiuterius, reikia išimti iš rankinio bagažo ir pateikti aviacijos saugumo darbuotojui.
Tikimasi, kad naujieji skeneriai pagreitins patikros procesą, o taip ir sutrumpins eiles oro uostuose. Be to, ir padės saugoti gamtą, nes keleiviams nebereikės skysčių pakuoti į maišelį. 100 ml taisyklės nebus atsisakoma.
Tam, kad išvis būtų atsisakyta visame pasaulyje esančios skysčių gabenimo rankiniame bagaže politikos, reikėtų, kad visi oro uostai įdiegtų naujuosius skenerius. Šis procesas ir yra labai brangus, ir užtruktų ne vienerius metus.