1. Dešimties viršūnių slėnis, Kanada
Kanada – šalis, galinti pasigirti išties nepaprasto grožio gamta. Puikus to įrodymas – Albertos provincijoje esantis Banfo nacionalinis parkas. Čia saugomi įspūdingo grožio kalnai, uolos, ežerai, spygliuočių miškai. Patikėkite mumis, kraštovaizdis čia tikrai gniaužia kvapą!
Būtent Banfo nacionaliniame parke ir slepiasi Dešimties viršūnių slėnis, apie kurį norime jums papasakoti. Jau pavadinimas išduoda, jog jį supa dešimt smailių viršukalnių. Slėnyje tyvuliuoja turkio spalvos Moreino ežeras. Jį maitina nuo kalnų besileidžiantys ledynai. Vaizdas tarytum iš atviruko. Tikrai verta pamatyti savo akimis!
2. Aruno slėnis, Nepalas ir Kinija
Aruno slėnis (dar žinomas kaip Baruno slėnis) – tai kalnų slėnis, esantis Aukštuosiuose Himalajuose. Kuo jis ypatingas? Savo kontrastų kupina gamta! Nors slėnis stūkso tarp atšiaurių Himalajų viršukalnių, gamtinės sąlygos čia suformavo pakankamai švelnų klimatą: slėnis apaugęs miškais, pievomis. Čia auga daug retų augalų, gyvena net 75 žinduolių rūšys: pavyzdžiui, snieginiai leopardai, lokiai, mažosios pandos ir kt.
Dėl savo grožio slėnis jau ne vieną šimtmetį laikomas ypatinga vieta. Tibetiečiai jį tapatino su viena iš septynių stebuklingų vietų Himalajuose – Šangrila. Išskirtinis Aruno slėnio kraštovaizdis į šią vietovę privilioja ir galybę keliautojų. Čia jiems įkurtos turistinės trasos.
3. Lauterbruneno slėnis, Šveicarija
Pabuvoję egzotiškuosiuose Himalajuose, grįžkime į Europą. Šveicarija – tai šalis, galinti pasigirti išskirtinėmis kalnų panoramomis. Tad nenuostabu, jog čia slepiasi ir vienas iš įstabiausių slėnių visame pasaulyje.
Lauterbrunenas – tai nedidelis miestelis, esantis vidurio Šveicarijoje. Jo vardu ir vadinamas čia pat esantis slėnis. Alpių apsuptis, pievos, miškai, net 72 kriokliai – toks šio slėnio kraštovaizdis. Lauterbruneno slėnis nusipelno galybės komplimentų, kuriuos galėtume vardyti ir vardyti. Vis dėlto rekomenduojame šį slėnį išvysti savo akimis – neįkainojama patirtis.
4. Dziudžaigou slėnis, Kinija
Vėl grįžkime į Aziją! Pietinėje Kinijos dalyje esantis Dziudžaigou slėnis – tai vietovė, primenanti impresionistinį paveikslą. Ši saugoma gamtos teritorija užima 72 tūkst. hektarų plotą. Joje tyvuliuoja net 114 smaragdinės spalvos ežerų, krinta 17 terasinių krioklių, yra net 47 karštieji baseinai. O kur dar pušų giraitės, eglės, gluosniai, topoliai, tolumoje spindinčios Mino kalnų viršūnės ir smailios uolienos. Spalvų gama šiame slėnyje tiesiog užburia!
Dziudžaigou slėnis – tai ne tik žadą atimantis gamtos kampelis, tačiau ir prieglobstis įvairiausiems gyvūnams. Čia gyvena didžiosios pandos, dūminiai leopardai, kelios beždžionių rūšys, raudonosios pandos ir kt. Šis gamtos kampelis – tikrai neįtikėtino grožio.
Svarstantiems aplankyti Dziudžaigou slėnį, rekomenduojame tą padaryti rudenį, kai medžių lapai nusidažo įvairiausiomis spalvomis. Nepaprastas vaizdas!
5. Josemičio slėnis, JAV
JAV – šalis, galinti pasigirti kontrastinga gamta, tad nenuostabu, jog šioje šalyje ypač daug nacionalinių parkų. Patys amerikiečiai, paklausti, kuriuos iš visų saugomų gamtos kampelių verta aplankyti, kaip vieną iš favoritų įvardija Josemičio nacionalinį parką, esantį Kalifornijoje, Siera Nevados kalnų pašlaitėje. Gamta čia išties stulbinančio grožio.
Josemičio nacionaliniame parke slepiasi ir vienas iš gražiausių pasaulyje slėnių – Josemičio slėnis. Jo ilgis beveik 12 km, o gylis – daugiau nei 900 metrų. Čia galime išvysti įspūdingas uolas, krioklius, kanjonus, didžiulę sekvojų girią. Slėnyje taip pat įrengtos ir turistų trasos: laimingiesiems pasiseka pamatyti laukinių gyvūnų. Išskirtinis gamtos kampelis.
6. Douro slėnis, Portugalija
Vinguriuojanti upė, vynuogynai, išsidėstę vaizdingomis terasomis, alyvmedžių giraitės ir ore tvyrantis vynuogių kvapas – toks yra Douro upės slėnis, besislepiantis Portugalijos šiaurėje.
Ši vietovė – kupina tradicijų ir paslapčių. Ne vieną šimtmetį auginamos vynuogės čia puikiai įsilieja į gamtos kūriniją: vietovėje tvyro harmonija. Apie tradicijas prakalbome ne be reikalo. Vietiniai Douro slėnio gyventojai nesinaudoja šiuolaikine technika, o vynuogių sultis ir vyną spaudžia tradiciniais būdais, kurie šiame regione gajūs daugelį metų. Dėl savo išskirtinumo Douro slėnis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
7. Gėlių slėnis, Indija
Gėlių Slėnio nacionalinis parkas – tai nepaprasto grožio gamtos kampelis, esantis šiaurinėje Indijos dalyje, Vakarų Himalajų priekalnėse. Jau pavadinimas jums tikriausiai išduoda, jog šis slėnis garsėja... gėlėmis! Nors aplinkiniai kalnų šlaitai apaugę spygliuočių miškais, vis dėlto slėnyje gausu pievų, kuriose aptinkama daugiau nei 600 žiedinių augalų rūšių. Laikotarpiu, kai šios gėlės žydi, slėnis atrodo tikrai pritrenkiančiai!
Nuo kalnų į slėnį šniokščia vandeningi upokšniai, apylinkėse gyvena snieginiai leopardai, rudieji lokiai, himalajiniai lokiai, melsvieji avinai ir kt. Tai vietovė, kurioje gamta – pasakiška. Jei tik turėsite galimybę, būtinai aplankykite!
8. Harau slėnis, Indonezija
Indonezijai priklausanti Sumatra – tai šešta pagal dydį sala visame pasaulyje. Gamta čia išties pribloškianti: ugnikalniai, atogrąžų miškai, ežerai, egzotiškos pakrantės – Sumatroje tikrai yra kuo pasigrožėti.
Harau slėnis pasislėpęs vakarinėje salos dalyje. Įdomių formų uolienos, vaizdingi kanjonai, kriokliai – kraštovaizdis čia tikrai nepaprastas. Ne veltui Harau slėnis dažnai vadinamas Indonezijos Josemičio parku. Keliautojams šiame slėnyje įrengtos turistinės pėsčiųjų trasos. Na, o patys didžiausi aktyvistai renkasi turus dviračiais. Jėgų kainuoja daug, tačiau vaizdai tikrai viską atperka.
9. Kalalau slėnis, JAV
Havajų salos – tai žemės kampelis, galintis didžiuotis išskirtinai gražiu kraštovaizdžiu. Ketvirtoji pagal dydį salyno sala – Kauai – tikrai ne išimtis. Kriokliai, kanjonai, skardžiai, džiunglės, ugnikalniai.
Kalalau slėnis – tai vietovė, esanti šiaurės vakarinėje salos dalyje. Norintys šį slėnį apžiūrėti leidžiasi į žygį pėsčiomis. Maršrutas, pavadintas Kalalau keliu, – 18 kilometrų ilgio. Aukštos uolos, nedideli kriokliai, tankūs miškai, skardžiai, kanjonai – vaizdai tikrai pasakiški. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog šis kelias, nepaisant to, jog yra labai gražus, drauge yra labai sudėtingas. Tad turistams, neturintiems žygių pėsčiomis patirties, šis maršrutas – nerekomenduotinas.
10. Hunzos slėnis, Pakistanas
Pietinėje Azijoje, Pakistano teritorijoje, slepiasi dar vienas, nepaprasto grožio slėnis, apie kurį norime jums papasakoti.
Hunza – tai tarpukalnių slėnis, susidaręs abipus to paties pavadinimo upės. Šį slėnį supa be galo aukšti kalnai, siekiantys net 6000 ar 7000 metrų aukštį. Atrodo kerinčiai! Slėnyje įsikūrusios ir kelios gyvenvietės. Įdomu tai, jog čia gyvenantys žmonės garsėja ilgaamžiškumu. Teigiama, jog vidutinė šio regiono gyventojų gyvenimo trukmė – 120 metų. Sunku patikėti, tiesa? Manoma, jog tokiam amžiaus rodikliui įtaką daro žmonių harmonija su gamta. Jie ne tik kasdien gėrisi išskirtiniu kraštovaizdžiu, tačiau čia auginasi ir savo daržoves, vaisius. Mažas užterštumas ir grynas kalnų oras šiems Pakistano gyventojams padeda išlikti jaunatviškiems labai ilgai.
Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.