Aistė Vaičiulytė metus gyveno Edinburge, todėl neabejoja, jog tą dvasią nors kartą gyvenime verta pajusti kiekvienam. Pasak jos, priežasčių, dėl ko verta keliauti į šį Škotijos miestą, daug. Štai septynios jų.
1. Čia galima labai lengvai išgarsėti
Cramond Island – viena iš keleto rytinės Škotijos pakrantės salų. Nuo kranto nutolusi 1,6 km, o su pagrindinėmis Škotijos žemėmis ją jungia takas. Tiek Edinburgo gyventojai, tiek svečiai čia dažnai užsuka pasimėgauti gamta.
Jų gelbėjimo operacijoms išleidžiama nemaža dalis miesto pinigų, tad siekiant žmones bent jau „sugėdinti“, atvejai paviešinami spaudoje ar televizijoje.
Jūra, smėlis, medžiai ir tvyranti ramybė – atrodytų nieko ypatingo, jei ne galimybė UŽSTRIGTI šioje saloje! Takas, jungiantis salą su žemynine dalimi kiekvieną dieną tam tikromis valandomis yra apsemiamas jūros vandeniu.
Nors potvynio laikai yra surašyti net keliose vietose, dažnai atsiranda žmonių, nepaisančių perspėjimų.
Jų gelbėjimo operacijoms išleidžiama nemaža dalis miesto pinigų, tad siekiant žmones bent jau „sugėdinti“, atvejai paviešinami spaudoje ar televizijoje. Su vardais ir pavardėmis, žinoma. Vietiniai juokauja, kad tai lengviausias būdas išgarsėti.
2. Lauktuvės vos už £1,5
Tikriausiai visi nors kartą buvę Jungtinėje Karalystėje yra ragavę „Caduburys“ saldumynų. Tai gardžiausi šokoladai, saldainiai, sausainiai… Net seilė varva vien pagalvojus!
Edinburge yra šių gardėsių fabrikas, kuriame kilogramas sausainių, su karamelės įdaru ir pieniško šokolado glaistu nekainuoja net £2!
3. Mindyti kojas priimtina
Tradicinis škotų šokis ceilidh gali būti šokamas tiek poromis, tiek linijiniu būdu. Dažnai yra rengiami tradicinio šokio vakarėliai, kuriuose ir jaunimas, ir senyvo amžiaus žmonės šoka ir mokosi nesudėtingų žingsnelių.
Tiek daug škotiškos dvasios ir gerų emocijų! Beje, šokio metu mindymas ant kojų – visiškai priimtinas ir niekas nė nepastebės, net jei ir penkis kartus užminsite.
4. Miesto centre – kaip pas močiutę kaime
Viena populiariausių miesto (ypač naktinio gyvenimo) gatvių, kurioje įsikūrę daugybė barų bei naktinių klubų yra pavadinimu „Cowgate“ (karvės vartai).
Įdomu tai, kad virš šios gatvės yra didžiulės, senovinės tiltų arkos, kurios tarsi simbolizuoja vartus.
Kai kuriose vietose prie sienų yra pritvirtintos ir kiek keistai atrodančios karvės kūno dalys.
Na, o viską vainikuoja baras, pavadinimu „Cowshed“ (tvartas).
Baras, kuriame sėdima ant šieno kupetos? Ką čia ir bepridursi, belieka jame apsilankyti ir savo akimis pamatyti.
5. Keturi metų laikai per vieną dieną
Ištrauka iš dialogo:
– Laba diena, jūs dar grosite šioje gatvėje bent pusvalandį?
– Nežinau, jei neprasidės kokia nuožmi audra, juk žinai… škotiskas oras…
TAIP PAT SKAITYKITE: „Kitokios kelionės“ su Mantu Bertuliu: istorinės ir komercinės Škotijos sostinės
Tąkart lyti nepradėjo, tad grįžome pasiklausyti gatvės muzikantų. Tačiau oro prognozės Škotijoje neturi jokios prasmės. Čia niekada nežinosi, kokia diena tavęs laukia rytoj ar net šiandien.
Šviečia saulė? Pasiimk skėtį! Lyja? Pasiimk akinius nuo saulės! Oras šiame krašte yra tikrai permainingas.
6. Anglų kalba – nebūtina, vis tiek nieko nesuprasite
„Aye“ (taip), „scran“ (maistas), „weegie“ (žmogus iš Glasgo)… Čia tik keletas žodžių, kurie nė iš tolo neprimena anglų kalbos. Kad ir kaip gerai mokėtumėte anglų kalbą, teks palavinti ausis, kad suprastumėte škotų akcentą.
Jie – tarytum tikri žemaičiai Lietuvoje. Klausytis kalbant du škotus yra viena, o kad suprastum – prireiks laiko.
7. Nes niekur kitur pasaulyje nėra tokio viskio
Viskis? Škotiškas? Edinburge? Ar gali būti geresnė vieta juo pasimėgauti? Ąžuolinių statinių aromatas tiesiog fantastiškas. Ar žinojote, kad alkoholinis gėrimas, norėdamas vadintis škotišku viskiu, privalo atitikti Jungtinės Karalystės 1988 m. škotiško viskio įstatymą? Paragaukite ir suprasite kodėl taikomi tokie aukšti reikalavimai!
Daugiau įspūdžių ir patarimų apie keliones skaitykite Skrendu.lt tinklaraštyje