Žuvies turgus Tsukiji, kuriame tunas gali kainuoti ir 4 mln. litų
Turbūt esate girdėję apie Japonijos žuvų turgų Tsukiji? Jis garsėja šviežių jūros gėrybių aukcionais, kurių metu fiksuojami statymai prilygsta istorinių meno dirbinių kainoms. Lygiai prieš metus 222 kilogramus sveriantis tunas milžinas parduotas už rekordinę 4,68 mln. litų sumą. Norint, kad tokios išlaidos atsipirktų, žuvį įsigijęs restoranas, iš jos padarytą vieną sušio gabalėlį turėjo parduoti už 900 Lt. Na, o tikrosios vieno suši ritinėlio kainos Japonijoje svyruoja nuo 7 iki 19 Lt. Kalbama, kad jei jau įžengėte į Tsukiji turgų, norite ar nenorite, vis tiek namo grįšite atsivalgę žuvies bent jau savaitei į priekį.
Tiesa, jei norite ir patys sudalyvauti aukcione, į turgų teks atsibelsti bent 4:30 val. ryto. Tuomet prasideda registracija, mat jame vienu metu leidžiama dalyvauti tik 60 žmonių. Jei pramigsite, skubėkite ten pasirodyti bent iki 9 val., nes atvykus vėliau pasitiks pustuščiai vežimėliai.
Nors turgus dažniausiai minimas dėl didžiųjų tunų, tačiau čia apstu įvairiausių jūros gėrybių. Šalia žuvimi dvelkiančių vagonėlių rasite netgi specialių, išpjaustymui naudojamų peilių ar sušiams skirtų lėkščių pardavėjus.
Raganų turguje sutuoktinį atpratinti nuo neištikimybės galima vos už 25 litus
Meksikos sostinėje prieš gerus 60 metų įsikūrė turgavietė pavadinimu Sonora. Joje galima įsigyti visko, ko geidžia širdis, tačiau įdomiausias skyrius – raganavimo reikmenys ir atributika. Šiek tiek baugioje aplinkoje įsitaisę prekybininkai pasiūlys barškuolių odų, džiovintų driežų, žmonių kaukolių, gyvų iguanų ar varlių. Visi šie daiktai, kaip sudedamosios dalys, naudojami įvairiausiems burtams ir užkeikimams. Čia susibūrę šamanai, vudu praktikai ar raganiai perka juos, kad savo klientams padėtų susigražinti prarastus mylimuosius, išgydytų pleiskanas, odos ir daug kitų kūno ir sielos ligų. Nenustebkite, jei turguje gausite pasiūlymą tapti labai turtingu ar atpratinti sutuoktinį nuo neištikimybės. Ir visa tai vos už 25 litus.
Sonora turgus traukte traukia magijos praktikus, kalbama, kad niekur kitur vienoje vietoje nesutiksite tiek daug mistika dvelkiančių žmonių. Net ir tokie nišiniai produktai skirstomi į dar smulkesnes kategorijas, mat vien raganų yra dvi rūšys – tradicinės ir moderniosios. Tradicinių pasaulėžiūra niekuo nesiskiria nuo viso pasaulio raganų, jos išsaugojo senąsias tradicijas, receptus ir užkalbėjimo metodus. Tuo tarpu moderniąsias gana sunku identifikuoti, jos dažniausiai neišsiskiria iš minios, o savo burtų veikimui paaiškinti remiasi šalyje dominuojančia religija.
Norint nusipirkti tailandietiškų daržovių teks išsinuomoti valtį
Tailando karaliui Rama IV valdžios skeptras buvo įteiktas 1851-aisiais. Iškart po karūnavimo monarchas pareiškė didelį susirūpinimą dėl šalies ekonominės ateities, tad įsakė plačiu kanalu sujungti Taachin ir Maklong upes. Tai paskatino prekybą – pagrindinis kanalas išsišakojo į daugiau nei 200 smulkesnių, siekiančių derlingose žemėse dirbančius ūkininkus. Šiais vandens takais jie ėmė judėti link kanalo ir ten keistis savo išauginta produkcija.
Turgus gyvas ir iki šių dienų lyg magnetas traukia turistus. Juos žavi atrakcija – išsinuomoji medinę valtį, irstaisi ja, domiesi kuo prekiaujama ir persisvėręs per bortą krauni pirkinių krepšius. Galiausiai kai jie sklidini apelsinų, papajų, kopūstų, pupelių, svogūnų ar kitų vaisių bei daržovių, esi saugiai išlaipinamas sausumoje.
Šioje vietoje apsilankę turistai pataria prieš ką nors perkant būtinai pasitikslinti kainą, nes jos čia ir taip ganėtinai aukštos, o pamatę atvykėlį, vietiniai jas dar labiau pakelia.
Daugiau apie egzotines keliones sužinokite čia: kelioniuakademija.lt