Renkantis gyventi patrauklią šalį, reikėtų atsižvelgti į šiuos veiksnius: koks tos šalies gyvenimo kokybės indeksas, ar bus lengva susirasti draugų, ar įperkamas būstas, rašoma „Euronews“.
Laimė, „Internations“ sukūrė „Expat insider 2021“ gidą. Jie viso pasaulio emigrantų teiravosi apie jų naujuosius namus kitoje šalyje. Minėtame gide yra pristatomos 59 šalys. Jame atskleidžiamos draugiškiausios ir mažiausiai draugiškos gyventi vietos, taip pat – geriausios šalys pagal gyvenimo kokybės indeksą.
Draugiškiausia Europos šalis
12 tūkst. apklausoje dalyvavusių žmonių teigimu, Portugalija pagal draugiškumą užima pirmą vietą tarp visų Europos šalių.
Į pirmąjį 20-tuką pateko dar trys Europos šalys: Graikija užėmė 8 vietą, Airija – 16-ą, Ispanija – 20-ą.
Įdomu tai, kad pasauliniu mastu draugiškiausia šalimi buvo pripažintas Taivanas, o Meksika užėmė pirmą vietą kategorijose „kaip namuose“ ir „galima susirasti draugų“.
Mažiausiai draugiškos Europos šalys
Kurių Europos šalių turėtumėte vengti, jei norėtumėte susirasti naujų draugų?
Deja, Europos šalys dominuoja reitingų lentelės apačioje. Net 14 mūsų žemyno šalių atsidūrė paskutiniame 20-tuke.
Blogiausiai pasirodžiusi šalis – Austrija, užėmusi 58 vietą, o nuo jos nedaug atsiliko Danija, Švedija, Čekija ir Šveicarija.
Geriausia Europos šalis pagal gyvenimo kokybės indeksą
Nepaisant tariamo draugiškumo trūkumo, Europa labai gerai pasirodė gyvenimo kokybės indekso vertinime – septynios iš dešimties geriausių šalių yra iš šio žemyno.
Nors Taivanas dominavo visose kategorijose, Austrija užėmė tvirtą antrą vietą, nepaisant to, kad asmeninės laimės kategorijoje ji užėmė tik 28-ą (galbūt dėl to, kad čia žmonės susiduria su problemomis užmegzdami draugystę).
Kita vertus, Austrija užėmė pirmą vietą kelionių ir transporto kategorijoje ir 5-ą vietą aplinkos kokybės kategorijoje.
95 proc. respondentų iš Austrijos buvo patenkinti kelionių galimybėmis (palyginti su 84 proc. visame pasaulyje). 82 proc. respondentų mano, kad čia tinkamos sveikatos priežiūros sąlygos (palyginti su 61 proc. visame pasaulyje).
Gyvenimo kokybės indekso vertinime taip pat labai gerai pasirodė Portugalija – ji užėmė 3-ią vietą. 84 proc. emigrantų Portugalijoje teigė, kad yra patenkinti savo gyvenimu šioje šalyje (palyginti su 75 proc. pasaulio vidurkiu).
Be to, net 96 proc. apklaustųjų Portugaliją apibūdina kaip „taikią“ valstybę.
Italijai sekėsi ne taip gerai – ji užėmė 2-ą vietą pagal blogiausias sąlygas emigrantams, aplenkusi tik Kuveitą. 56 proc. emigrantų Italijoje neigiamai vertina vietos karjeros galimybes, taip pat neigiamai vertinamas šios šalies politinis stabilumas.