Fingalo urvas, apsuptas Atlanto vandenyno, atsirado paleoceno epochoje, trukusioje apie 10 mln. metų, rašoma „Unusual places“.
Be formos, kuri, atrodo, buvo iškalta, beveik 22 metrų aukščio urvo reginys yra įspūdingas traukos objektas turistams, kurie čia atplaukia laivu.
Prieš 60 mln. metų didžiulis lavos srautas čia suformavo šimtus bazaltinių kolonų. Dėl lavos kietėjimo ir aušimo proceso kolonos įgavo šešiakampę formą.
Įdomu ir tai, kad dėl urvo dydžio ir jo artumo vandenynui kiekvienas garsas sukelia aidą, panašų į tą, kuris susidaro katedrose. Šis reiškinys tik sustiprina Fingalo urvo grožį ir paslaptingumą.
Nenuostabu, kad šio gamtinio lankytino objekto populiarumas bėgant amžiams pamažu didėjo. Nors urve lankėsi Žiulis Vernas ar karalienė Viktorija, žinomu visame pasaulyje jis tapo tik 1829 m. Įkvėptas unikalių urvo aidų, kompozitorius romantikas Feliksas Mendelsonas parašė „Fingalo urvo uvertiūrą“.
Vėliau žinoma grupė „Pink Floyd“ išleido dainą, kurios pavadinimas sutampa su urvo pavadinimu. Nors tai vienas ankstyviausių jų leidinių, kūrinys tik dar labiau padidino šio Škotijos žemės lopinėlio populiarumą.
Fingalo urvą vasarą galima aplankyti specialių kruizų metu, leidžiančių smalsuoliams pamatyti šį nuostabų įkvėpimo šaltinį.