Pasaulį sužavėjo dronu įamžinta Lietuvos gamta. Nuostabias nuotraukas Martynas užfiksavo 2017-ųjų vasarą, kada aktyviau pradėjo fotografuoti ne tik renginiuose ir pagal užsakymus, bet ir savo malonumui gamtoje.
„Dronu pradėjau fotografuoti šių metų pradžioje ir dabar fotografavimas juo nusveria fotografavimą įprastu fotoaparatu. Tiesa, kol kas fotografija yra daugiau papildomas pinigų šaltinis, tačiau ketinu paversti ją visavertį gerbūvį užtikrinančia kūrybine veikla“, – prisipažino pašnekovas.
Pasak jo, įdomių vaizdų galima rasti bet kur. Todėl beveik visada važiuodamas į kelionę vežasi ir fotoaparatą.
„Nuo šiol ketinu imti ir droną. Tiesa, dėl jo gabaritų negaliu jo susidėti į įprastą kuprinę. Tad norom nenorom teks pirkti papildomą bagažą – kitaip negalėčiau nieko daugiau vežtis, tik droną“, – juokavo šiuo metu po Gruziją keliaujantis fotografas.
Jis neslėpė, kad labai norėtų įsigyti mažesnį droną. Tačiau šis variantas turi kitų minusų: baterijos išsikrauna greičiau, o vaizdo kokybė – prastesnė.
Kalbėdamas apie nuotraukas, kurios sudomino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidą, jis sakė, kad visos jos užfiksuotos šią vasarą.
„Beveik kiekvieną tinkamą vakarą stengdavausi kur nors važiuoti ir pakelti droną. Didžioji nuotraukų dalis užfiksuota Vilniuje ir jo apylinkėse, taip pat Trakuose bei Molėtų rajone. Netoli namų esančios vietovės leidžia tiksliau planuoti kelionės laiką ir maršrutą. O tai svarbu, norint spėti pagauti paskutinius besileidžiančios saulės spindulius“, – pasakojo pašnekovas, pridūręs, kad „kiekvienas toks skrydis dronu – tai ne tik nuotraukos medžioklė, bet ir žinios, kaip valdyti prietaisą, išvengti kliūčių ir atrasti balansą tarp norimo nuskristi atstumo ir baterijos veikimo trukmės“.
Kaip užfiksuoti unikalius kadrus? Anot Martyno, receptas paprastas ir gali būti panaudojamas ne tik fotografuojant dronu, bet ir bet kurioje kitoje gyvenimo situacijoje. Tereikia įgyti praktikos.
„Kiekvienam skraidyklės savininkui siūlyčiau praktikuotis kuo dažniau, tebūnie, kad ir be tikslo ką nors fotografuoti ar filmuoti – geras savo technikos pažinimas lemia rezultatus“, – sakė jis.
Pirmiausia Martyno nuotraukos sudomino portalą Boredpanda.com. Ten jos sulaukė 40 000 peržiūrų.
„Po truputį ėmė sklisti straipsniai įvairiuose puslapiuose įvairiomis kalbomis, o po kelių dienų gavau laišką iš DailyMail kelionių skilties redaktorės, kuri ir paprašė papasakoti apie nuotraukas, jų kilmę ir įvardyti užfiksuotas vietas bei pastatus.
Po DailyMail straipsnio netrukau gauti kito laiško – šį sykį iš didžiausio kelionių vadovų tinklalapio Lonelyplanet. Jam atstovaujantis žmogus taip pat uždavė klausimus, paprašė nuotraukų bei jau paviešino straipsnį. Toks didelis susidomėjimas man buvo netikėtas, bet neslėpsiu – glosto širdį. Ypač tuomet, kai skaitau pozityvius užsieniečių atsiliepimus apie Lietuvos grožį“, – neslėpė Martynas.
Nors tiesioginio tikslo fotografuodamas pareklamuoti Lietuvos išskirtinumą ir grožį jis neturėjo, džiaugiasi, kad pavyko atkreipti dėmesį į mūsų šalį ir joje esančias įstabias vietas.
„Lietuva gal ir negali pasigirti žydrais vandenynais, palmėmis ar užburiančio grožio paplūdimiais. Tačiau mes turime pavydėtiną miškų masyvą, nuostabios ir sodrios spalvos augmeniją, kuri nėra nuvarginta kaitrios saulės.
Lietuva gal ir negali pasigirti žydrais vandenynais, palmėmis ar užburiančio grožio paplūdimiais. Bet mes turime pavydėtiną miškų masyvą, nuostabios ir sodrios spalvos augmeniją, kuri nėra nuvarginta kaitrios saulės.
Taip pat niekuomet nenustosiu žavėtis ankstyvais idiliškais rytais, kai kyla rūkas ir brėkšta saulė. Mes turime gilius ir švarius ežerus, turime vinguriuojančias upes, kurios puikiai atrodo iš paukščio skrydžio, ir išsaugotus etnografinius namus, kurie tampa žaviais ir jaukiais akcentais nuotraukose.
Ieškantiems ramybės ir gamtą mylintiems turistams Lietuva yra puiki kryptis atvykti, ilsėtis bei tirti kraštą. Juk atstumai nėra dideli, o pamatyti yra ką. Ypač skrendant oro balionu, o mano atveju – dronu“, – Lietuvą gyrė fotografas.
Paklaustas, kuri vieta Lietuvoje, jo manymu, fotogeniškiausia, jis neišskyrė nė vienos. Pasak jo, pirmuoju smuiku „griežia“ šviesa.
„Tačiau vykdamas į Molėtų pusę esu beveik visuomet įsitikinęs, kad rasiu kažką tikrai gražaus nufotografuoti“, – pridūrė jis.
Šiuo metu Martynas yra Gruzijoje, į kurią jau ruošdamasis žadėjo: „Bandysiu ten ne tik paskanauti legendinių chačiapurių, bet ir parsivežti nuotraukų – tiek nuo žemės, tiek iš aukštai.“