„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gaivinama tradicija: pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Šventojoje – jūros ir žvejo šventė

Prieš 86 metus Šventosios uoste pirmą kartą buvo surengta Jūros dienos šventė. Tuo metu ši šventė buvo didelė pramoga Šventosios ir Palangos vasarotojams. Visi norintys nuo istorinio Palangos kurhauzo į Šventąją važiuodavo autobusais, o nuo Palangos jūros tilto–motorlaiviais. Siekiant atgaivinti šią gražią tradiciją Šventojoje ir rugpjūčio 1–2 dienomis kviečiama į dvi dienas truksiančią Jūros ir žvejų šventę, pranešė Palangos kultūros ir jaunimo centras.
Jūros ir žvejo šventė Šventojoje
Jūros ir žvejo šventė Šventojoje / Palangos kultūros ir jaunimo centro nuotr.

Nors laikas ir diktuoja savo renginių formatą, renginio organizatoriai skelbia, jog tikslas yra išlaikyti ir pratęsti svarbiausią tradiciją–pagerbti žvejus, kurių amatas yra labai nelengvas ir kartais labai pavojingas.

Šventės metu bus pagerbti Šventosios žvejai, kurie ištikimi jūrai ir žvejiškoms tradicijoms. Taip pat Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už žuvusius jūroje.

Šventinė mugė ir edukaciniai užsiėmimai

Rugpjūčio 1 – 2 dienomis, Jūros gatvėje nusidrieks 150 dalyvių mugė, kuri apsilankiusiems siūlys tautodailės dirbinių, maisto, ir be abejonės žuvies. Mugės dalyviai atvyks iš visų Lietuvos kampelių ir kaimyninės Latvijos.

Jūros ir žvejų dienos šventėje ypač laukiamos šeimos, nes edukaciniai užsiėmimai bus skirti įvairaus amžiaus žmonėms. Šeimų ir mažųjų vasarotojų laukia net 7 edukacinės programos. Žolininkės mokys pasigaminti žolelių prieskonius su jūros druska ir jūros arbatą, o tautodailininkai mokys iš vytelių nusipinti žuvelę. Edukacinių užsiėmimų metu bus galima pasigaminti dirbinių jūros tema, bus kviečiama į akvarelės liejimo edukaciją, kurios metu kiekvienas, liedamas akvarelę, galės susikurti paveikslėlį jūros tema.

Žolininkės mokys pasigaminti žolelių prieskonius su jūros druska ir jūros arbatą, o tautodailininkai mokys iš vytelių nusipinti žuvelę.

Vikingų laivų varžybos Šventosios upe

Tradiciškai, prie Šventosios upės vyks „Vikingų“ laivų varžybos. Sudarytos komandos Šventosios upe turės įveikti pusės kilometro ilgio trasą — nuo „Beždžionių“ tilto iki „Energetiko“ tiltelio.

Pasak organizatorių, varžybose svarbiausia ne irkluotojų fizinė jėga, o darniai dirbanti komanda. Varžybų dalyviai išbandys savo jėgas ir varžysis dėl Mero taurės.

Nauja tradicija – meninė dokumentika

Norima sukurti naują tradiciją ir lankytojams suteikti galimybę susipažinti su lietuviška menine dokumentika. Sekmadienį, Jūros ir žvejų šventę užbaigs filmai, bus kviečiama į vakaro seansą – dokumentinio kino „Vėjų žemė“ (2015) peržiūrą. Šio etnografinės tematikos filmo režisierius, scenarijaus autorius Ernestas Samsonas drauge su jaunų entuziastų komanda analizuoja etninės grupės, gyvenančios Šventojoje buitį ir kultūrą. Dokumentinėje juostoje atskleidžiamas ypatingas Šventosios koloritas. Pagrindiniai veikėjai atskleis daugeliui dar nepažįstamą šio miestelio istorijos pusę, papasakos apie kuršių palikuonių kasdieninio gyvenimo ritualus, švenčių papročius, supažindins su tradiciniais amatais – žūkle, rankdarbiais. Filmą sudaro pokalbiai su 15 pašnekovų, epizodai iš Šventosios latviškos kilmės gyventojų kasdienybės ir šventiškų akimirkų, gyvenamos aplinkos. Filmo trukmė – 51 minutė.

Šventės programa sudaryta atsižvelgiant į SAM rekomendacijas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus, todėl esant būtinybei organizatoriai pasilieka teisę keisti renginių programą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs