Geros komandos paslaptis: nepakeičiamų negali būti

Nepakeičiamų žmonių bet kokioje komandoje negali būti. Priešingu atveju kolektyvui kyla didelė rizika nepasiekti užsibrėžtų tikslų.

VOYAGE iššūkio dalyviai antrąją kelionės savaitę leido jachtoje Adrijos jūroje, kur jos kapitonai Paulius Kovas ir Saulius Šukaitis skyrė jaunuoliams įvairių komandinį darbą ir lyderystę skatinančių užduočių.

Bene labiausiai lietuviams patiko mazgų rišimo užduotis. Į dvi komandas suskirstyti jaunuoliai („Studentas irgi žmogus“ ir „Rankų darbas“) turėjo kuo greičiau surišti 10 mazgų, kuriuos jiems parodė S.Šukaitis.

„Rankų darbo“ komanda tą padarė per 45 sekundes. Tiesa, porą mazgų kapitonas liepė pataisyti, ir todėl komanda sugaišo dar 14 sekundžių.

VOYAGE organizatorių nuotr./Antrasis verslumo kelionės etapas – Andrijos jūroje
VOYAGE organizatorių nuotr./Antrasis verslumo kelionės etapas – Andrijos jūroje

Jiems komandą „Studentas irgi žmogus“ pavyko aplenkti net kelis kartus – priešininkai užduotį vos ne vos įveikė per 6 minutes.

Ko galima pasimokyti iš tokios užduoties?

Galima pastebėti, kad smarkiai skyrėsi abiejų komandų pasiruošimas užduočiai. Abiem komandoms buvo duota po 20 minučių – 10 minučių pasitarimui ir dar tiek pat mazgų pasikartojimui.

Laimėjusioji komanda laiką išnaudojo labai efektyviai – visų pirma išsiaiškino, kas kokį mazgą prisimena geriausiai, po to kiekvienas kartojosi tik tuos mazgus, kuriuos jam/jai reikės surišti užduoties metu, ir dešimties minučių užteko gerai išmokti rišti kelis mazgus.

Kadangi mazgai turėjo būti rišami tam tikra tvarka, komanda juos pasidalijo taip, kad netektų lakstyti, tai yra, pirmas komandos narys rišo 1–3 mazgus, antrasis – 4,5 ir t.t.

Tuo metu priešininkų komanda pasirinko kitokią strategiją ir mazgus rišo ne iš eilės. Pavyzdžiui, žmogus, rišęs pirmą mazgą, rišo ir paskutinį, ir taip sugaišo nemažai laiko.

Be to, 4 mazgai buvo surišti neteisingai, ir, pradėjus juos taisyti, paaiškėjo, kad kiti komandos nariai nė neatsimena, kaip jie turėtų būti teisingai rišami. Todėl klaidų taisymui buvo sugaišta kur kas daugiau laiko nei užduoties vykdymui.

Kaip šią užduotį galima būtų pritaikyti versle?

  • Visų pirma akivaizdu, kad klaidos kainuoja labai daug – jų taisymas reikalauja labai daug jėgų ir laiko. Todėl reikia dėti labai daug pastangų, kad klaidų būtų kaip įmanoma mažiau.
  • Nė vienas komandos narys negali būti nepakeičiamas. Reikia, kad tas pačias užduotis (pavyzdžiui, tuos pačius mazgus) mokėtų atlikti bent du nariai, kad, iškritus vienam komandos nariui, nesugriūtų viso kolektyvo darbas.
  • Stresinėje situacijoje labai svarbu nepanikuoti. Tokiu atveju reikia giliai įkvėpti, kad smegenys gautų deguonies.

15min kelione jachta iš dalies apmokėjo VOYAGE iššūkio dalyviai. Straipsnių turiniui tai įtakos neturi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs