„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Gražiausias pėsčiųjų takas Vokietijoje: einam kartu Saksonijos Dailininkų keliu?

Kur teka Elbė, ir kur susijungia Vokietijos Saksonija su Čekijos Bohemijos apskritimi, gamta sukūrė nepaprastai gražų paminklą – aukštyn iš senųjų miškų šaunančias smiltainio uolas ir tarp jų nardančius debesis. Saksonijos Šveicarija vadinama viena romantiškiausių Vokietijos vietų, o piligriminis dailininkų romantikų pamėgtas kelias Malerweg – gražiausiu pėsčiųjų keliu Vokietijoje.
Kartais pabudus bus toks vaizdas...
Saksonija / L.Ever archyvo nuotr.

Kai pirmą kartą atvykau į Saksonijos Šveicariją, buvau pakerėta, kad Europos viduryje yra tokia archaiška vieta, kur medžiai ir uolos atrodo kaip iš senųjų brolių Grimų ar Anderseno pasakų, ir kur vis dar gali eiti kelias valandas nesibaigiančiais miškais nesutikdamas kito žmogaus. Iki šiol manau, kad tai viena gražesnių ir per mažai atrastų Europos vietų.

Praeitą rudenį išsiruošėme į žygį kartu su kunigu Algirdu Toliatu ir fotografu, Nacionalinės premijos laureatu Algimantu Aleksandravičiumi. Penkias dienas keliavome Dailininkų keliu ir kalbėjomės apie Dievą ir apie meną, apie gamtą ir apie žmogų, apie tai, kas mums atrodo svarbu ir tai, kas svarbu iš tikrųjų. Po kelionės gimė fotoparoda, plačiau apie ją ir apie mūsų kelionę galite pasiskaityti mano bloge žemiau.

Tie miškai turbūt buvo stebuklingi, jie mane turbūt užkerėjo ir nebepaleidžia, ir aš visa širdimi trokštu į juos sugrįžti. O kadangi gėris dauginasi juo besidalinant, nusprendžiau visomis tomis savo patirtimis ir žiniomis pasidalinti su jumis ir jūsų draugais.

Kelio aprašymas

Šveicarų dailininkams Adrianui Zinggui ir Antonui Graffui prieš daugiau nei du šimtus metų keliaujant po Dresdeno apylinkes, tos smiltainio uolos taip patiko ir taip priminė gimtinę, kad jie jas pavadino Šveicarija. Taip ir prigijo pavadinimas Saksonijos Šveicarija. Jų keliais patraukė ir daugiau Dresdene studijuojančių ar dvare dirbančių dailininkų, tie vedėsi savo draugus rašytojus ir kompozitorius, todėl per miškus, uolas ir tarpeklius vinguriuojantis takelis buvo pavadintas Malerweg – dailininkų keliu.

L.Ever archyvo nuotr./Užburto miško vaizdai
L.Ever archyvo nuotr./Užburto miško vaizdai

Dailininkų kelias tęsiasi 112 km. Jis yra padalintas į aštuonis etapus, tai yra aštuonios dienos ėjimo po 12-16 km. Trasos įvairaus sudėtingumo, bet kiekvienas etapas stebina vis kitokiais vaizdais. Mūsų kelionėje įveiksime penkis etapus ir eisime šiaurine, kalnuotesne Elbės puse.

Pakeliui bus daug iškabų su tose vietose nutapytais peizažais ir aprašymais, dailininkų biografijomis. Be to, kaip ir piligriminiame kelyje, čia kiekvieno etapo gale bus galima rinkti atspaudus ir atvirutes su dailininkų reprodukcijomis.

Kelionės ypatumai

Šios kelionės tikslas yra išvesti jus iš komforto zonos, apstulbinti nuostabiais vaizdais, paklaidinti pasakiškuose miškuose, pasivaikščioti debesyse, kad trumpam užmirštumėte aplink egzistuojantį šiuolaikinį pasaulį su visomis besivejančiomis technologijomis.

L.Ever archyvo nuotr./Smiltainio uolos „kaltos“ dėl nuostabių vaizdų
L.Ever archyvo nuotr./Smiltainio uolos „kaltos“ dėl nuostabių vaizdų

Mes eisime per tiltelius, prausimės kriokliuose, lipsime tūkstančius laiptelių į viršų ir žemyn, kartais laiptais, kartais kopėčiomis, kartais tik pasilaikydami už virvinių turėklų, kartais turėsim perbristi balas, peržengti nukritusius medžius ar nusileisti į baugius tarpeklius. Bet mes tikrai užsuksime ant nuostabaus Bastėjos tilto, pereisime Velnio dugnu, praeisime pro akmeninius Utenvaldės vartus, leisimės Vilko tarpekliu, lipsime Dangaus kopėčiomis, grožėsimės atsiveriančia panorama nuo įvairių apžvalgos aikštelių ir ganysime debesis.

Nakvynei gausite lovą nedideliame kambarėlyje arba bendrame kambaryje, bet pažadu, kad jis bus labai vaizdingoje Saksonijos vietoje – viduramžių pilyje, dailininko rezidencijoje, miško pensione, namelyje prie krioklio ar sename malūne. Tai tikriems keliautojams skirtos vietos, kurių nerasite booking'e ar airbnb.

Įspėju, kad tai piligriminė kelionė, kai teks autis kalnų batus ir eiti kalnais, miškais, tarpekliais bet kokiu oru. Bet garantuoju, kad pajusite visus ėjimo pėsčiomis džiaugsmus, matysite nuolat besikeičiančius vaizdus ir patirsite bendrystės jausmą su bendrakeleiviais, o nukritus kaukėms ir atvėrus širdims, ir su savimi pačiu susipažinsite iš naujo. Taip, tai nuotykis, ir kviečiu į jį pasinerti su vaikišku smalsumu.

L.Ever archyvo nuotr./Elbės lydimi
L.Ever archyvo nuotr./Elbės lydimi

Kelionei nereikalingas ypatingas pasirengimas, reikia tik geros fizinės formos, nes vidutiniškai per dieną teks nueiti 10-15 km. Mokyklinio amžiaus vaikai, manau, taip pat puikiai susidoros su maršrutu. Taip pat reikalingi geri kalnų batai ir neperšlampami drabužiai ir miegmaišis.

Mano paslaugos:

Aš nesu turistinis biuras, aš neorganizuoju kelionės ir nesirengiu uždirbti iš skrydžių ar viešbučių nuolaidų. Jums patiems reikės lipti į savo automobilius ar nuomotą autobusiuką, patiems pilti benziną, dalintis išlaidas ir patiems atvažiuoti tą 1000 km iki Saksonijos. Būtų smagu, jei ir bendrakeleivius pasirinktumėte patys, kad grupė banguotų vienu ritmu, bet mano prašymas būtų – ne daugiau 10-12 žmonių.

Aš pasirūpinsiu nakvynėmis, pusryčiais, žemėlapiais, viešuoju transportu ir kuprinių pervežimu (arba galimybėmis pervažiuoti su automobiliu iki kitos nakvynės vietos). Aš su jumis eisiu visus penkis dailininkų kelio etapus ir pasakosiu istoriją bei istorijas, atsakysiu į jūsų klausimus, kartais tylėsiu kartu su jumis, kartais pavertėjausiu, o kartais pasidalinsiu savo patirtimi.

L.Ever archyvo nuotr./Kartais nakvosim pilyje...
L.Ever archyvo nuotr./Kartais nakvosim pilyje...

Stabtelsim visose gražiose vietose, stabtelsim kai pavargsim, kai išalksim, kai norėsim nusifotografuoti. Vakarais gersime alų ar girą terasose, o kur bus galima – kepsime vakarienę ant griliaus. O jei norėsite, skaitysiu jums Hanso Kristiano Anderseno, kuris prieš pusantro šimto metų čia keliavo, pasakas arba ištraukas iš savo naujos knygos apie Kelionę su kunigu.

Preliminarios datos: (šiek tiek koreguojamos pagal individualius pageidavimus)

Birželio 2 – 8 d.
Birželio 23 – 29 d.
Rugpjūčio 11 – 18 d. (programa ir kaina adaptuota šeimoms su vaikais)
Rugsėjo 22 – 28 d.

Šis tekstas publikuotas „Berlyno dienoraštyje“ – https://berlynodienorastis.blogspot.lt/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“