Į Hurgadą nuvykęs vaikinas pamatė kitą jos pusę

Į turistų pamėgtą Egipto miestą Hurgadą nuvykęs fotografas Pijus Beizaras įamžino tokias akimirkas, kokias akinančių viešbučių grožio ir patogumų išlepinti turistai ne visuomet pamato.
Hurgada
Hurgada / P.Beizaro nuotr.

Vaikinas į kelionę išvyko dar sausį, kai apie koronavirusą Lietuvoje dar niekas rimtai negalvojo. Vokietijoje gyvenantis P.Beizaras pasakojo, kad ši kelionė buvo kone neplanuota. Galbūt tai jam ir padėjo pažvelgti į šį miestą kiek kitokiomis akimis, nei mes esame įpratę.

„Galima sakyti, jog paskutinę minutę sugalvojau nusipirkti bilietus. Nusprendžiau, jog pabodo man ta niūri, apniukusi ir šlapia europietiška žiema, todėl žvalgiausi, kur šviečia saulė ir yra bent kiek šilčiau“, – kodėl pasirinko būtent Hurgadą, pasakojo P.Beizaras.

Vaikinas čia pabuvo savaitę. Tiesa, jis pasilepino ir turistams skirtomis pramogomis, bet kartu P. Beizaras su fotoaparatu rankose nusprendė ir pasivaikščioti Hurgardos gatvėmis.

„Kelionė man kainavo palyginus labai nebrangiai. Skrydžiai, pervežimai iš ir į oro uostą, apgyvendinimas penkių žvaigždučių viešbutyje, maitinimas tris kartus per dieną ir dar daug visko atsiėjo vos 400 eurų. Viskas buvo be galo įdomu.

P.Beizaro nuotr./Hurgada
P.Beizaro nuotr./Hurgada

Pradedant nuo tipinių turistinių pramogų, tokių kaip jodinėjimas kupranugariais ar safari, baigiant pasivaikščiojimais gatvėimis, kur turistų reikėtų ir gerai paieškoti“, – kalbėjo P.Beizaras.

Ekonomistai kalba, kad Egipto ekonomika yra stabili, viena didžiausių Šiaurės Afrikoje. Tačiau skursta vis daugiau egiptiečių. Skelbiama, kad per pastaruosius trejus metus skurdo lygis padidėjo kone 5 procentais. Statistika rodo, kad skurdas ir toliau nuosekliai auga nuo 2000-ųjų metų.

Neturto ir dėl to pragyventi siekiančių vietinių vykdomus apgaulės ženklus pastebėjo ir P.Beizaras.

P.Beizaro nuotr./Hurgada
P.Beizaro nuotr./Hurgada

„Egipte žmonių atlyginimai itin maži, tad kiekvienas ieško būdų, kaip kuo labiau pasipelnyti iš turistų. Dažnai ir vietiniai gidai, kurie veda ekskursijas užsienio turistams, veda juos į tikras pinkles, kur už suvenyrus ar kitus dalykus yra prašoma didesnių pinigų nei didžiausiuose Europos turizmo centruose. Kas keliauja dažniau, manau, supranta, apie ką aš kalbu.

Hurgada nesiskiria nuo kitų turistinių tikslų ir čia visuomet ieškoma, kaip iš tavęs paimti kiek įmanoma daugiau pinigų. Tad jei ir yra reikalas įsigyti suvenyrų ar, tarkime, prieskonių, visuomet reikia stengtis rasti vietas, kurios nebūtų lūžtančios nuo turistų, nes permokėsite nuo kelių iki kelių dešimčių kartų.

Su taksi – taip pat. Geriausia būtų dar prieš kelionę su vairuotoju sutarti kelionės kainą, nes kitaip gali tekti sumokėti tarytum kokiame Berlyne, kuriame taksi paslaugos yra be proto brangios.

P.Beizaro nuotr./Hurgada
P.Beizaro nuotr./Hurgada

Iš esmės Egiptas yra saugus turistams. Dauguma viešbučių yra aptvertose teritorijose su įvažiavimais, saugomais apsaugos darbuotojų„, – apibendrino P.Beizaras.

Tačiau vaikinas kartu pabrėžė, kad keliaudamas Hurgados gatvėmis, kuriomis paprastai nevaikšto turistai, pastebėjo ir tai, kad iš turizmo nepragyvenantys vietiniai gyventojai yra draugiški, šiltai reaguoja į atvykėlius.

„Neieško, kaip iš tavęs nuplėšti kuo stambesnę europietišką kupiūrą. Tad gal įsiminė tiesiog tas kontrastas tarp žmonių, kurie dirba turizmo srityje, ir tarp tų, kurie tiesiog gyvena savo gyvenimą pačiame mieste ir bando visais kitais įmanomais būdais išlaikyti save ir savo šeimą.

Tiesa, šeimą sukuria ne kiekvienas, kadangi Egipte vis dar laikomasi senos tradicijos, kad merginai vyrą renka jos tėvai. Mums vietiniai, dirbantys viešbutyje, atviravo, jog neturi didelių vilčių sukurti šeimą, kadangi dažniausiai viskas atsiremia tik į pinigus.

P.Beizaro nuotr./Hurgada
P.Beizaro nuotr./Hurgada

Kuo labiau pasiturintis esi, tuo didesnė tikimybė, jog merginos tėvai pasirinks tave vesti jų dukrą. Yra ir daugiau tokių niuansų, susijusių su jų senomis tradicijomis, o tai mums galbūt atrodo be galo keista. Tačiau jiems tai visiškai normalu“, – pasakojo P.Beizaras.

Hurgadoje vaikinas lankėsi net keliuose turguose, tarp jų – vaisių ir žuvies. „Tai nė iš tolo nepanašu į turgus, kuriuos turime mes. Vargu ar prekyvietės yra labai tikrinamos higienos tarnybų.

Tačiau viskas atrodo tikrai labai šviežia ir skanu. Ir kainos yra tikrai geros. Viskas bent kelis kartus pigiau nei Europoje. O pasiderėjus galima įsigyti vaisių ar žuvies kone pusvelčiui“, – sake P.Beizaras.

Vaikinas kalbėjo, kad, prieš vykstant į kelionę, svarbu pasidomėti, koks elgesys šalyje yra priimtinas, o ko geriau jau nedaryti.

P.Beizaro nuotr./Hurgada
P.Beizaro nuotr./Hurgada

„Egiptas ganėtinai prisitaikęs prie Europos turistų. Niekas nežiūri piktai į moteris, kurios viešumoje nedėvi galvos apdangalų, tačiau nederėtų persistengti su drabužiais, kurie itin atviri ir atidengia daug kūno. Taip pat alkoholio vartojimas viešoje vietoje yra draudžiamas.

Bet beveik visuose viešbučiuose jo galima įsigyti ar net gauti nemokamai. Hurgada yra labiau kurortinis miestas ir jame nėra kažkokių įspūdingų turistinių objektų, tad dažniausiai turistai mėgaujasi šiltu oru, saule, dangaus spalvos jūros vandeniu ir net nepalieka savo viešbučių.

Bet tikrai rekomenduočiau nuvykti į patį miesto centrą ir pažiūrėti, kaip ten verda gyvenimas“, – sakė P.Beizaras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų