Komodo sala Indonezijoje yra vienintelė vieta pasaulyje, kur galima natūralioje aplinkoje pamatyti šiuos gigantiškus driežus. Kiek anksčiau šiemet jau buvo pasirodę žinių apie svarstomą salos uždarymą keliautojams, tačiau dabar datos jau buvo patvirtintos valdžios.
Turistai į salą nebus įleidžiami 12 mėnesių. Draudimas galios tik salai, o ne visam Komodo nacionaliniam parkui, kuris apima didesnę teritoriją.
Kai sala vėl bus atverta turistams, norima ją padaryti brangesne destinacija. Indonezijos prezidento teigimu, taip salą būtų lengviau apsaugoti. „Jeigu negali sau to leisti, nevažiuok ten“, – cituojamas Joko Widodo.
Šiemet per brakonierių gaudymo operaciją atskleista, kad iš salos buvo slapčia išgabentas 41 Komodo varanas ir parduotas. Už vieną gyvūną buvo gauta 500 mln. rupijų (31,3 tūkst. eurų).
Pastaraisiais metais Komodo varanai tapo paklusnesni, ne taip bijantys žmonių. Iš dalies taip nutiko dėl to, kad daugėja turistų į šią salą, o keliautojai driežus prisivilioja duodami jiems maisto.
Komodo varanai saloje gyvena milijonus metų, nors dabar jų tėra likę apie 6 tūkst. Tai didžiausia šiuo metu Žemėje gyvenanti driežų rūšis, kuri kai kuriais atvejais užauga iki 3 m ilgio. Laisvėje gyvenantys Komodo varanai paprastai sveria ~70 kg.
Ropliai dabar yra mažesni nei kadaise. Mokslininkai jų dydžio pokyčius aiškina tuo, kad saloje sumažėjo elnių, kurie yra pagrindinis jų maisto šaltinis. Elniai pastaraisiais metais gana dažnai buvo tapę vagišių grobiu.
Uždarius salą, driežų populiacija galės atsistatyti – jie bus apsaugoti ir nuo brakonierių, ir nuo kontakto su keliautojais.
Sala pastaruoju metu išpopuliarėjo, kai netoliese esančioje Flores saloje buvo atidarytas oro uostas. Komodo sala yra įtraukta ir į kruizų maršrutus, tad laivui sustojus vienu metu salą gali užplūsti virš tūkstančio keliautojų.