Per dvi dienas žygio dalyviai sužinos begalę Asvejos paslapčių, kurios tik ir laukia būti atskleistos: kur pradingo viena iš Asvejos salų, kodėl kraštovaizdį pakeitė esančios neaiškios kalvelės, kokias sutartines dainuodavo susirinkusios laumės, kodėl Asvejos ežerą pamėgo Šamas baisūnas, ką slepia Asvejos vandenys ir dar daug kitų paslapčių.
Taip pat turės progą pamatyti, kokia yra Asvejos parko darbuotojų diena – ji tikrai nesusideda vien tik iš romantiškų pasivaikščiojimų šalia Asvejos.
„Iki penktadienio buvo užsiregistravę 44 žmonės ir vis dar registruojasi. Yra galimybė prisijungti ir neužsiregistravusiems. Svarbu, kad 8 val. šeštadienį, rugsėjo 24 d., jie būtų prie Asvejos regioninio parko Lankytojų centro. Nuo jo ir pradėsime žygį. Taip pat yra galimybė prisijungti antrą dieną, rugsėjo 24 d., nuo Abejučių stovyklavietės. Ten po pirmos dienos žygio mes apsistosime“, – pasakojo Asvejos regioninio parko specialistė informacijai Laura Leškevičiūtė.
Pirmą dieną planuojama nukeliauti apie 40 km vingiuotom kalvom ir duobėm (žygio diena baigsis Abejučių stovyklavietėje).
Antra diena, pasak L.Leškevičiūtės, bus pilna netikėtumų ir tik nuo žygio dalyvių priklausys, ar eisime iki lankytinų vietų ar tiesiog skuosime greičiau į Dubingių miestelį.
„Asvejos iššūkio“ maršrutas nėra itin sudėtingas ir ilgas, tačiau kai kuriems iš dalyvių tai galbūt bus vienas pirmųjų žygių, kuriuose sudalyvausite, todėl noriu pasidalinti kai kuriomis įžvalgomis. Pati trasa nebus sudėtinga – daugiausiai žvyrkeliai, truputis asfalto bei miško kelių, todėl nereikės eiti su „botais“ (pelkių šįkart vengsime). Tinkamiausia avalynė – tai jau laiko patikrinti batai, su kuriais jaučiatės patogiai. Aukštakulniai, ką tik nusipirkti „žygių“ batai suteiks garantiją atsirasti pūslėms.
Rekomenduoju su savimi pasiimti bent porą atsarginių kojinių, nes, jei sušlaps, suprakaituos pėda – tai irgi paraiška šlubčiojimui ir skausmui.
Su savimi turėkite bent litrą vandens – jis yra kartais net svarbesnis už maistą, kurį irgi būtų gerai, kad pasiimtumėte. Tiems, kurie žada miegoti, tikriausiai suprantama, kad reikėtų su savimi pasiimti šiltus drabužius, nebent miegosite poroje.
Visą mantą – palapines, šiltus drabužius ir pan. bus galima palikti Asvejos regioninio parko direkcijos Lankytojų centre (buvusioje Dubingių smuklėje, adresas: Radvilų g. 1, Dubingiai), iš kur ji saugiai bus pervežta į Abejučių poilsiavietę“, – patarimais dalinosi žygio organizatorė.
Nakvynės vietoje galėsite paskanauti ant laužo paruoštos bendros vakarienės bei pasigardžiuodami išgerti iš Asvejos apylinkių kruopščiai atrinktų parko darbuotojų paruoštos žolelių arbatos.
„Jei planuojate nakvoti, reikėtų su savimi turėti įrankius (dubenėlis, šaukštas/šakutė, puodelis)“, – priminė L.Leškevičiūtė.
Toks žygis organizuojamas pirmą kartą, tačiau ne paskutinį. Jo rengėjai įsitikinę: Asvejos ežero apylinkės turi tiek daug įdomių objektų, vietų, apipintų legendomis, kad parodyti juos neužtenka dviejų dienų žygio.
Planuojančius atvykti į šį žygį jie kvietė burtis draugėn. „Visi tikrai negyvename Dubingiuose, todėl iš vienų ar kitų Lietuvos miestų ir miestelių susirinksime kažkokiu būdu: vieni automobiliu, kiti viešuoju transportu. Bet geriausiai būtų, jei kas važiuotumėte savo automobiliu ir turėtumėte vietos dar žygeiviui/-ei, kuris ryšis šiam Asvejos iššūkiui, pasakytumėte. Būtų dviguba nauda: susipažintumėte iš anksto su “likimo broliais ir seserimis„, be to, kuras kainuotų pigiau. Tad kooperuojamės – parašykite, iš kur vyksite, kada vyksite ir kada grįšite ir laukite bendrakeleivių“, – siūlė L.Leškevičiūtė.