Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Idėjos savaitgaliui: pajūris, kokio dar nematėte

Jeigu ilgąjį Žolinių savaitgalį pasirinkote praleisti Lietuvos pajūryje, turizmo specialistai pataria rinktis poilsį ir pramogas, kurių metu ne tik pailsėsite, bet ir ilgam prisirinksite įspūdžių. Su gido palyda ar savarankiškai pajūryje ir pamaryje atrasite tokių įdomybių, apie kurias nežinojote. Naktinis žygis kanojomis upe Klaipėdoje, kelionė Kuršių mariomis stebint didžiausią Europoje paukščių koloniją, Baltijos jūros apžvalga skrodžiant jūriniu motoroleriu – tai tik keletas dar nepatirtų pramogų šeimai, draugų kompanijai ar pavieniams keliautojams, kurias išbandyti kviečia naujo turistinio maršruto sumanytojai.
Maršrutas „Malonūs nuovargiai“
Maršrutas „Malonūs nuovargiai“

Kaip rašoma pranešime spaudai, naujasis maršrutas jungia Palangos, Klaipėdos miesto ir rajono, Kuršių nerijos bei Šilutės apylinkes. Kviečiama pažinti pajūrį ne tik sausumoje, bet ir iš vandens. Maršruto kryptis: iš pajūrio į vakarus Kuršių nerijos link.

Naujas maršrutas, pavadintas „Malonūs nuovargiai“, yra skirtas aktyvaus poilsio ir vandens pramogų mėgėjams. Tai vienas iš trijų naujų turistinių maršrutų, kuriuos sukūrė asociacija „Klaipėdos regionas“. Juos organizuoja Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras.

„Jeigu poilsis jums reiškia daugiau nei gulėjimą paplūdimyje ar ramius pasivaikščiojimus parke, išbandykite pramogas, kurioms prireiks ištvermės, tačiau mainais gausite nepamirštamų įspūdžių, o gal rasite naują hobį“, – sako asociacijos „Klaipėdos Regionas“ vadovė Klaudija Kionies.

Žygis naktinėje Danėje ir romantika ant Olando kepurės skardžio

Klaipėdoje Danės upe galima plaukioti ne tik vandens dviračiais, bet leistis į dienos ar naktinį žygį medinėmis rankų darbo kanojomis. Ši pramoga tinka net jei pirmąkart į rankas imsite irklus.

Per dvi valandas, lydimi patyrusio irkluotojo-gido, įveiksite trijų kilometrų atstumą vandenyje. Ši kelionė dovanos džiaugsmo akims ir malonų nuovargį kūnui.

„Į Karklės gyvenvientę važiuokite, jei norite pamatyti kiek kitokį pajūrį ir laukinius paplūdimius, į kuriuos veda kankorėžių nukloti takai per pušyną. Būtent čia pailsėti ir pasisemti jėgų dažniausiai vyksta patys klaipėdiečiai. Žingsniuodami mišku paplūdimio link pakeliui galite rasti grybų ir uogų, o pažvelgę nuo 24 metrų aukščio Olando kepurės skardžio – pasigrožėti kvapą gniaužiančiu vaizdu į jūrą“, – pasakoja Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

„Klaipėdos Regiono“ nuotr./Maršrutas „Malonūs nuovargiai“
„Klaipėdos Regiono“ nuotr./Maršrutas „Malonūs nuovargiai“

Banglentės, irklentės, jūrinis motoroleris, kanojos: Baltijos jūroje ir Kuršių mariose

Pasak K.Kionies, aktyvaus ir net ekstremalaus poilsio mėgėjai renkasi Palangos Kunigiškių paplūdimį. Profesionalūs ir patyrę treneriai čia padeda išbandyti plaukiojimą jūroje banglentėmis ar irklentėmis ir pamatyti Baltiją kitaip – skrodžiant bangas jūriniu motoroleriu.

„Įspūdingų vaizdų ir naujų potyrių žada ir Nidos vandens pramogų organizatoriai, nes čia iš vandens galima pamatyti tai, kas nepasiekiama keliaujantiems pėsčiomis ar dviračiu. Vandens maršrutas „Mirusios kopos“ tęsiasi greta Naglių gamtos rezervato, kuriame vaikščioti draudžiama. Taigi keliautojai kanojomis po Kuršių marias praplaukia ir apžiūri senąjį Pervalkos švyturį, Žirgų ragą, Mirusias kopas, taip pat didžiausią Europoje pilkųjų garnių ir kormoranų koloniją“, – vieną įdomiausių pramogų pristato K.Kionies.

„Klaipėdos Regiono“ nuotr./Maršrutas „Malonūs nuovargiai“
„Klaipėdos Regiono“ nuotr./Maršrutas „Malonūs nuovargiai“

Į pamarį daugiau vėjo ir bangų

Tiems, kam norisi daugiau adrenalino, rekomenduojama Nidoje išbandyti vėjaračius, kurie saugūs ir tinka net penkerių metų vaikams, taip pat ir jėgos aitvarus, paplaukioti po Kuršių marias jachta ar jūriniu katamaranu.

Jei poilsiaujate Juodkrantėje, plaukite laivu į Dreverną. Užkopę į 15 metrų aukščio apžvalgos bokštą grožėsitės nuostabiais vaizdais į Kuršių marias, Mirusias kopas. Norėdami pasižvalgyti į Dreverną iš vandens, galite išsinuomoti vandens dviratį, baidarę, irklentę. Senajame žvejų kaimelyje įkurtame Drevernos mažųjų laivų uoste, pasak K.Kionies, gera ir pailsėti, ir papramogauti. Keliautojų patogumui čia įrengti poilsio nameliai, kempingas, nuomojamos valtys.

Vos už kelių kilometrų nuo Drevernos yra jėgos aitvarų mėgėjų sostine tapusi Svencelė: Kuršių marių pakrantėje įsikūrusioje vandens sporto bazėje laukiami visi – ir pradedantieji, ir profesionalai. Čia įrengtas visas rekreacinis kompleksas. „Kuršių marios ties Svencele negilios, vandens paviršius lygus, vyrauja pastovūs vėjai, tad „kaituoti“ čia ne tik patogu, bet ir saugu“, – tikina R.Savickienė.

„Klaipėdos Regiono“ nuotr./Maršrutas „Malonūs nuovargiai“
„Klaipėdos Regiono“ nuotr./Maršrutas „Malonūs nuovargiai“

Maršrutu sieks pritraukti turistus ir iš užsienio

Asociacijos „Klaipėdos regionas“ vadovės K.Kionies teigimu, net kasmet į pajūrį atvykstantys atostogautojai nustemba, kiek daug gražaus jie dar nematė ir neišbandė. „Norint apkeliauti visas maršruto „Malonūs nuovargiai“ rekomenduojamas vietas, prireiks visų keturių ilgojo savaitgalio dienų, tačiau galima rinktis ir dienos ar dviejų dienų kelionę, iš visų pramogų išsirinkus sau įdomiausias. Maršrutas sukurtas projekto „Baltijos jūros turizmo centras“ dėka. Tiek Lietuvos, tiek užsienio keliautojams norime parodyti dar neatrastą pajūrio ir pamario grožį bei unikalumą“, – sako K.Kionies.

Vandens turizmo maršruto „Malonūs nuovargiai“ žemėlapį, kitą išsamesnę informaciją apie ekskursijas ir pramogas rasite adresu: https://klaipedaregion.lt/turinys/sweet-exhaustion/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?