Įdomiausi pasaulio oro uostai: kuriuose jau spėjote apsilankyti?

Oro uostai – vieta, kurioje susipina daug emocijų. Vieni tramdo ašaras, mat teko atsisveikinti su mylimu žmogumi, kiti – su nekantrumu laukia savo galutinės stotelės.
Singapūro Changi oro uostas
Singapūro oro uostas / Shutterstock nuotr.

Vis dėlto, daug keliaujantys pripažįsta, jog dažnai oro uostai – tiesiog nuobodi vieta, kurioje tenka mindžikuoti ir kas kelias minutes tikrinti laikrodį su klausimu: „Kiek dar liko laiko iki mano skrydžio?“.

Tie, kurie nemėgsta leisti laiko veltui, oro uostose skaito knygas, dirba kompiuteriu, vaikštinėja po Duty-free parduotuves. Tačiau šį kartą siūloma paskaityti apie oro uostus, kuriuose veiklų siūloma nepalyginamai daugiau.

Singapūro Čangio oro uostas

Singapūro Čangio oro uostas – jau ne vienerius metus įvairiausių verslo žurnalų pripažįstamas kaip geriausias oro uostas visame pasaulyje. Ir ne be reikalo: mat nors oro uoste gyvenimas tiesiog verda (lėktuvai skraido į 380 pasaulio miestus), čia vyrauja tvarka ir aiškumas. Praėjusiais metais aptarnauta beveik 59 milijonai keleivių. Maždaug kas 90 sekundžių nusileidžia arba pakyla vis kitas lėktuvas!

Čangio oro uostas bene pirmasis pasaulyje įvedė nemokamą bevielį internetą. Jau 1900 metais skrydžio laukiantys keleiviai galėjo mėgautis baseinu ant stogo, sūkurinėmis voniomis. Šiandien keleiviai gali džiaugtis interaktyvia galerija, kinetiniu žaidimų kambariu, kino teatrais, o vaikams netgi įrengtos milžiniškos čiuožyklos! Oro uosto teritorijoje yra net keli sodai, kuriuose galima pasigėrėti gėlėmis bei drugeliais, o taip pat begalė restoranų, kavinių, parduotuvių. Tiems, kurie skrydžio turi laukti penkias ar daugiau valandų, siūlomi nemokami turai po miestą!

Nešvilio oro uostas

Shutterstock nuotr./Kantri muzika
Shutterstock nuotr./Kantri muzika

JAV, Tenesio valstijoje esantis Nešvilio miestas daugeliui asocijuojasi su sena gera amerikietiška kantri muzika. Miestas save pozicionuoja kaip muzikos sostinę, todėl visas jo turizmas struktūruotas taip, jog priviliotų kuo daugiau melomanų iš viso pasaulio. Nešvilio oro uostas, be jokių abejonių, neatsilieka nuo miesto ritmo, todėl keleiviams siūlo reguliarius gyvus koncertus. Iš viso Nešvilio oro uosto teritorijoje yra keturios scenos. Trys iš jų pasiekiamos tik tiems, kurie praėjo oro uosto apsaugą, ketvirtoji – visiems. Per metus šio oro uosto teritorijoje įvyksta daugiau nei šimtas kantri, džiazo, roko grupių ir atlikėjų pasirodymų.

San Francisko oro uostas

Shutterstock nuotr./San Franciskas
Shutterstock nuotr./San Franciskas

Įvairių meno instaliacijų šiais laikais galima aptikti daugelyje oro uostų. Visgi, įdomu tai, jos San Francisko oro uostas siūlo domėtis menu jau daugiau nei 30 metų! Teritorijoje yra apie 20 galerijų, į kurias keleiviai, laukiantys savo lėktuvo, gali eiti nemokamai. Parodos reguliariai atnaujinamos, o galerijose galime pamatyti tiek įvairių autentiškų amatininkų darbų, tiek modernistinių bei šiuolaikinio meno kūrinių.

Seulo Inčono tarptautinis oro uostas

Shutterstock nuotr./Inčono tarptautinis oro uostas, Seulas
Shutterstock nuotr./Inčono tarptautinis oro uostas, Seulas

Vienas didžiausių oro uostų pasaulyje – Seulo Inčono oro uostas. Tarptautiniai oro uostų apdovanojimai Skytrax jį įvertino kaip 2017 metų trečią geriausią oro uostą visame pasaulyje, o pirmą vietą skyrė už tvarką ir švarą. CNN kanalo laida „Business Traveller“ keletą metų iš eilės šio oro uosto prekybos molą įvertino kaip patį patraukliausią keleiviams.

Visgi, be gausybės parduotuvių, restoranų ir kavinių, oro uosto keleiviams siūloma galybė kitų pramogų: golfas, SPA centras, ledo arena, vaikų žaidimų kambariai, kazino, lauke įkurti sodai, privatūs miego ir poilsio kambariai bei Korėjo kultūros muziejus. Tad jei kada nors savo skrydžio turėsite laukti Seulo oro uoste, tikrai nenuobodžiausite.

Miuncheno oro uostas

Trečiasis pagal dydį Vokietijos miestas bei Bavarijos regiono sostinė – Miunchenas, kiekvienų metų rudenį pritraukia galybę turistų, kurie nori patirti neįtikėtina Oktoberfesto aurą!

Shutterstock nuotr./Alaus sodas
Shutterstock nuotr./Alaus sodas

Alus čia liejasi laisvai, muzika skamba visą parą, o šokiai įlieja į šventišką sūkurį! Miuncheno oro uostas visi balsu praneša, jog jis – taipogi šio festivalio dalis, todėl jo viduje įkurtas tradicinė taverna, kurioje parduodama daugybė įvairių alaus rūšių, skamba muzika bei kuriama Oktoberfesto nuotaika. Ar ne puiki pramoga laukiant skrydžio?

Sidnėjaus oro uostas

Shutterstock nuotr./Sidnėjaus oro uostas
Shutterstock nuotr./Sidnėjaus oro uostas

Vazoniniai augalai – dažna oro uostų puošmena. Tačiau Sidnėjaus oro uoste esančiame poilsio kambaryje iš augalų padaryta dekoracija tiesiog stulbina! Maždaug 30 metrų vertikalėje yra daugiau nei 8400 augalų! Tad jei nusibosta vaikštinėti po parduotuves, keleiviai tiesiog lūkuriuoja prie šios instaliacijos bei apžiūrinėja įmantrius augalus. Be jokių abejonių, milžiniškame oro uoste yra ir aktyvesnių pramogų – ypatingai, šeimoms su vaikais. Sukurti interaktyvūs žaidimų kambariai, kuriuose mažieji tikrai nenuobodžiauja.

Honkongo oro uostas

Shutterstock nuotr./Honkongo oro uostas
Shutterstock nuotr./Honkongo oro uostas

Manote, jog puikus laiko praleidimas – filmai? Honkongo oro uosto komanda jums pritaria, todėl laukiantiems skrydžio siūlo pasimėgauti kinu. Salė talpina 350 žmonių ir 24 valandas per parą IMAX ekrane rodo tuo metu populiarius filmus. Oro uoste siūloma ir daugybė kitų pramogų: drugelių sodas, poilsio krėslai su įtaisytais žadintuvais, jog jokiu būdu nepražiopsotumėte savo skrydžio, edukacijos parkas, golfas, pažintinis aviacijos centras, kuriame yra galybė interaktyvių pramogų ir kt.

Tokijo Hanedos oro uostas

Shutterstock nuotr./Hanedos oro uostas
Shutterstock nuotr./Hanedos oro uostas

Nors iš pirmo įspūdžio Tokijo Hanedos oro uostas gana tipinis (standartiniai nusileidimo ir pakilimo takai, daug parduotuvių, kavinių ir pan.), užkilus į ketvirtą jo aukštą laukia staigmena, mat čia įkurtas Edo stiliaus (tradicinis japonų stilius) kaimelis. Nedideliuose nameliuose dirba tradicinio maisto restoranai, kuriuose galite paragauti suši, žuvies patiekalų. Parduotuvėlėse parduodami šalies istoriją atspindintys suvenyrai. Puikus kampelis tiems, kurie pavargę nuo komercializuotų prekių ir nori atsisveikinti su Japonija autentiškai.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų