Įgyvendinkite svajonę: kaip tapti skaitmeniniu nomadu

Keliauti, kur norite, leisti dienas paplūdimiuose arba kalnuose, dirbti iš bet kurio pasaulio taško? Tai – ne pasakų pasiūlymas, o ne vieno skaitmeninio nomado – keliautojo, darbą perkėlusio į interneto platybes, realybė.
Darbas keliaujant
Darbas keliaujant / 123rf.com nuotr.

Norite išmėginti skaitmeninio nomado duoną, tačiau nežinote, nuo ko pradėti? Štai keletas naudingų patarimų svajojantiems apie laisvę keliauti.

Ar skaitmeniniu nomadu gali tapti bet kas?

Trumpai: taip! O kiek ilgesnis atsakymas būtų: taip, jei neišsigąsite ir būsite kūrybingi.

Daugybė žmonių mano, jog skaitmeniniai nomadai – tai būtinai tinklaraštininkai, fotografai, rašytojai ar įvairių ekstremalaus sporto šakų videomenininkai. Tačiau tai gerokai toli nuo tiesos: norint keliauti ir dirbti internetu, visai nebūtina turėti rašytojo ar fotografo talento.

Paprasčiausias būdas tapti skaitmeniniu nomadu yra perkelti turimus įgūdžius bei patirtį į virtualią erdvę. Esate buhalteris? Imkitės mokesčių apskaitų internetu. Turite administratoriaus ar vadybininko talentą? Tapkite virtualiu asistentu arba administruokite projektus internetu. Esate rinkodaros specialistas? Internetas knibždėte knibžda virtualių darbų jums!

Net jei jūsų profesija reikalauja fizinio darbo ar buvimo tam tikroje vietoje, ją taip pat įmanoma šiek tiek pakeisti ir pritaikyti interneto erdvėms: jei esate someljė, galbūt galite sukurti virtualų kursą apie vyną mėgėjams? Esate dailidė, santechnikas, mechanikas? Veikiausiai galite konsultuoti žmones arba kompanijas apdailos, vamzdynų priežiūros ar automobilių remonto klausimais.

123RF.com nuotr./Kompiuteris lėktuve
123RF.com nuotr./Kompiuteris lėktuve

Jei tai skamba pernelyg fantastiškai, prisiminkite Viščiukų Užkalbėtojo istoriją: amerikietis Andy Schneideris augino vištas, ir ši profesija jam buvo tokia miela, jog jis ėmėsi kurti interneto radijo laidas apie...vištų užkalbėjimą. Schneiderio šou netruko išpopuliarėti, ir dabar Viščiukų Užkalbėtojas gyvena iš radijo laidų, knygų bei žurnalo leidimo.

Taigi jei kas nors gali užsidirbti sočiam gyvenimui, populiarindamas vištų psichologijos vingrybes, savo įgūdžius ir talentus perkelti į virtualią erdvę galite ir jūs!

Ką daryti apnikus abejonėms

Puiku, kai žinote, ką norite veikti ir kai jūsų veikla kelia jums malonumą. Tačiau ką daryti tuomet, jei vis dar ieškote savo profesinio kelio? Išmėginkite populiarias internetinių darbų duomenų bazes: Upwork platformoje darbo nesunkiai susiras visi – nuo teisininkų iki socialinių medijų specialistų, o Freelance svetainėje netrūksta darbų kūrybingiesiems.

123rf.com/Vyras su kompiuteriu
123rf.com/Vyras su kompiuteriu

Jei kol kas nenorite internetiniam darbui skirti visų savo jėgų ir pradėti kurti nuosavo verslo ar paslaugų, tiesiog susiraskite keletą apmokamų užduočių ir eksperimentuokite: galbūt, sudalyvavus naujo startuolio kūrimo procese, patys imsitės inovatyvių idėjų generavimo, o virtualios mėnesio trukmės rinkodaros asistento pareigos gali įkvėpti sukurti unikalias reklamos paslaugas.

Saviraiškos laisvė

JAV Laisvai samdomų darbuotojų sąjungos (Freelancers Union) duomenimis, apie 34% amerikiečių 2014 metais dirbo laisvai samdomo darbo pagrindu. Prognozuojama, jog 2035-aisiais šis skaičius išaugs iki 50%. Kodėl?

Net jei nenorite leistis į kelionę aplink pasaulį, laisvai samdomo darbuotojo gyvenimas – kur kas mažiau suvaržytas. Dirbdami internetu, galite susidėlioti individualų grafiką, dirbti iš namų arba artimiausios kavinės, patys sau skirti premijas arba ilguosius savaitgalius: darbas internetu reiškia, jog už rezultatus ir pajamas tiesiogiai būsite atsakingi jūs patys, o ne jūsų viršininkai.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

Žinoma, darbas internetu nėra pramoga ar itin lengva užduotis: jums teks išmokti disciplinos, nepamiršti sumokėti mokesčių, planuoti santaupas ir kaupti pensiją visai taip pat, kaip ir dirbant įprastoje darbovietėje. Pačioje pradžioje, kol tik kuriate savo interneto paslaugų portfelį, formuojate verslą ar siūlote individualias paslaugas, veikiausiai teks dirbti daugiau, nei bet kada: susikurti gerų, patikimų klientų ir užsakymų bazę reikia laiko, kantrybės ir pastangų.

Tačiau su kiekviena nauja užduotimi jūsų patirtis, įgūdžiai bei kontaktų ratas plėsis, tad kuo daugiau dirbsite sau, tuo greičiau galėsite imtis tik tokių užsakymų, kurie mieli jums ir kurie apsimoka labiausiai.

Finansinis stabilumas

Populiarus mitas, kad laisvai samdomo darbuotojo gyvenimas yra itin nestabilus, tėra tik mitas. Juk ir dirbdami „normalioje“ darbovietėje nesate visiškai garantuoti dėl savo pajamų: netikėta liga ar negalia, pokyčiai ekonomikoje, įmonės bankrotas ar viršininko užgaidos gali lemti, jog netikėtai neteksite darbo. Tuo tarpu dirbant sau ir kuriant savo klientų bei užsakymų atsargas pajamas reguliuojate ne kas kitas, tik jūs.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

Žinoma, dirbant laisvai samdomo darbuotojo pagrindu, derėtų pasirūpinti santaupomis bei pensijos planu, o išlaidas planuoti atsakingai. Vis dėlto dirbant internetu finansinis stabilumas toli gražu nėra nepasiekiamybė: jūs įkainojate savo paslaugas tiesiogiai, apeidami įmonę ir iš to kylančius papildomus kaštus.

Negana to, savo paslaugas galite siūlyti ne tik savo miesto ar šalies, bet viso pasaulio rinkoje: gerai mokant anglų kalbą, darbų internete galite susirasti bet kuriame pasaulio kampelyje. Žinoma, globali rinka reiškia ir tai, jog turėsite daugiau konkurentų – tačiau tai tik padeda tobulinti įgūdžius ir atrasti itin unikalias savo savybes, kurios padės konkuruoti sėkmingiau.

Pasak „Business News Daily“, laisvai samdomi darbuotojai vidutiniškai uždirba daugiau, nei įmonėse įsidarbinę tų pačių profesijų atstovai. Payoneer apklausų duomenimis, laisvai samdomi darbuotojai vidutiniškai dirba apie 36 valandas per savaitę ir uždirba apie 39,000 JAV dolerių per metus – ženkliai daugiau, nei biuruose dirbantys jų kolegos. Taigi laisvė apsimoka kur kas labiau!

123rf.com/Skajaus sala
123rf.com/Skajaus sala

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai