Visi keliai veda į...
Taip, vargu ar kas nežino, kur veda visi pasaulio keliai. Aišku, kad į Romą. Šis didingas miestas gali tapti jūsų trumpu, tačiau labai sočiu kelioniniu kąsniu vėlyvą rudenį ar žiemą. Kai ryškūs vasaros įspūdžiai jau prislopę, o Lietuvos lietūs ir žvarba visiškai nedžiugina.
Daugiau nei 7 mln. turistų per metus – tiek smalsuolių pritraukia didingoji Italijos sostinė. Veikiausiai kiekvienas yra girdėjęs teigiamų įspūdžių iš bičiulių, norinčių vėl sugrįžti į muziejų po atviru dangumi. Verta ir pirmą kartą, ir, turbūt, dešimtą.
Aišku, kad pažintis su Roma negali apsieiti be pasimatymo su vizitine miesto kortele – Koliziejumi. Įspūdingas pastatas, menantis Romos imperijos laikus, pradėtas statyti dar 75 m. pr. m. e. Gladiatorių kovas čia stebėti galėdavo net 55 000 žiūrovų. Verta paminėti, kad lankydami Koliziejų užsidėsite varnelę ir prie vieno iš septynių Naujųjų pasaulio stebuklų sąrašo, mat didingas pastatas – vienas iš jų.
Atvykus į Romą iš tiesų reikėtų pasirengti vienam įspūdingiausių žygių po miestą. Architektūros stebuklai pasitinka vienas po kito. Venecijos aikštė, Panteonas, Vestos mergelių namai, Septimus Severus arka, Tito arka, Saturno šventykla, ispaniški laiptai, Santa Maria Sopra Minerva bažnyčia, ir, savaime aišku, Vatikano mieste įsikūrusi Šv. Petro Bazilika. Visa tai ir, greičiausiai, dar daugiau galima išvysti susikrovus lagaminus ir išlėkus iš Lietuvos vos kelioms dienoms, o kelionių gidas padės susipažinti su įdomiausiais objektais ne tik paviršutiniškai, tačiau pasiklausyti ir netradicinių istorijų.
Lankantis viename didingiausių pasaulio miestų, nebūtina prisirišti tik prie labiausiai išgirtų ir turistų pamėgtų paminklų. Galbūt netgi būtina leisti sau kelias valandas tiesiog paklaidžioti ir pasitikėti tik savo akimis. Nebėgti išvertus akis nuo vieno objekto iki kito, o leisti joms iš tiesų pasigrožėti statinių architektūra. Įkvėpti miesto dvasios, atsigerti kavos jaukioje kavinėje, besiklausant vietinės italų greitakalbės, užsukti į kokią nors retesnę krautuvėlę, atrasti savąją Romą.
Paryžius – vienas lankomiausių pasaulyje
„Business Insider“ pateikiamame labiausiai 2017 m. turistų numylėtų miestų 30-uke Paryžius rikiuojasi garbingoje lyderių trijulėje. Nusileidžia tik Londonui ir Bankokui. Per metus meilės miestas duris atveria 16 mln. turistų. O Prancūzijos sostinės stebuklą – Eifelio bokštą – aplanko apie 7 mln. keliautojų per metus. Šis faktas turbūt paneigia skeptikus, tikinančius, kad Eifelis jau labai nuvalkiotas ir galbūt ne visada įdomus. Vienas lankomiausių turistinių objektų pasaulyje dar iki šiol įkvepia turistus laukti eilėse prie 324 metrų aukščio metalinės konstrukcijos, o asmenukei prie žymiojo bokšto atsispiria retas.
Itin daug keliautojų dėmesio sulaukia ir vienas garsiausių muziejų visame pasaulyje – Luvras, saugantis bene žymiausius pasaulio meno kūrinį – „Moną Lizą“. Pačiame muziejuje lankytojai gali mėgautis net 35 000 meno kūrinių, tad per mažai tiesiog negali būti.
Apsilankymas Paryžiuje be nuotraukos prie didingos Noterdamo katedros, veikiausiai, nebūtų suprastas. Tai vieta, pakerinti savo didybe ir apgaubianti savotiškai paslaptinga dvasia. Paryžiaus Dievo Motinos katedra laikoma vienu svarbiausiu ankstyvosios gotikos kūrinių. Katedros statybos truko net kelis šimtmečius, o galutinai darbai baigti 1345 m.
Kiek atsipūsti nuo architektūros rimties geriausiai padės ne kas kitas kaip Monmartras. Meno, kūrybos ir laisvės dvasia. Nors sakoma, kad šiame unikaliame Paryžiaus rajone jau juntamas ir stiprus komerciškumas, stiprios prancūziškos dvasios užgožti dar tikrai nepavyko. Čia po didingų statinių išvysite visai kitokią Prancūziją – jaukią ir labai dvasingą, tai – tikra menininkų meka. Mažiau komercinių, alsuojančių unikalia dvasia užkaborių Paryžius turi ir daugiau, atrasti juos ir pajusti savitą Prancūziją neabejotinai padės kelionių gidas, išnarstęs jau bene kiekvieną Paryžiaus siūlelį.
Slampinėjant po meilės miestą patartina prasukti ir pro legendinį Prancūzijos kabaretą Mulen Ružą, užklysti į unikalų St.Martin kvartalą, kuriame randama netradicinio interjero užeigėlių. Norint pajusti kiek kitokią Paryžiaus dvasią, galima leisti sau paklysti vietiniuose blusturgiuose, tačiau nepamiršti ir Marché Sainte Catherine aikštės ar Pere-Lachaise kapinių, kuriose galima pamatyti tokių žmonių, kaip Chopinas, Oscaras Wilde'as ar Editha Piaf, kapus.
Venecijos paslaptys
Daugelio turistų širdis jau seniai užkariavusi Venecija ir toliau nenustoja to daryti. Vadinamai architektūros lobynu, miestu ant vandens ir net Adrijos karaliene, Venecijai nereikia įrodinėti, kad keliautojų dėmesio ji tikrai verta. Todėl svarstant, kuo pakeisti pilką lietuvišką rudens savaitgalį, Venecija viena iš stipriausių kandidatų, nes, ko jau ko, bet ryškumo šiam miestui netrūksta.
Subtilus, gal kiek įnoringas, bet labai jaukus Italijos miestas kviečia turistą įsėsti į gondolą ir įkvėpti tikrai niekur kitur neregėtos romantikos. Įspūdžiu kupina kelionė vandeniu po kanalais lyg labirintais supančiotą miestą iš tiesų nepakartojama, juolab kad pageidaujant – gali būti ir visai netrumpa. Veneciją raižo per 150 kanalų ir mažesnių kanalėlių, o kelionė niekada neapsieina be Didžiojo Venecijos kanalo. Kitaip tariant – vieno gražiausių miesto reginių, besipuikuojančių ant dažnos Venecijos atvirutės.
Išlipus iš gondolos vertėtų susipažinti su Venecijos pasididžiavimu, leidžiančiu miestą įtraukti į architektūrinių lobynų sąrašą. Pirmu numeriu neabejotinai privalu paminėti baroko stebuklą Šv. Mergelės Marijos sveikatos baziliką. Vienas lankomiausių ne tik Venecijos, bet ir visos Europos objektų – Šv. Morkaus bazilika, laukianti, kol kiekvieną galės nustebinti įspūdingomis mozaikomis.
Prie šių įžymybių prisijungia tikrai niekuo grožiu ir svarba nenusileidžiantys keli nepaprasti gotikos statiniai – Dožų rūmai ir Šv. Jono ir Pauliaus bažnyčia. O galiausiai, Venecijos lankytinų objektų puokštė tikrai neįsivaizduojama ir be Šv. Morkaus aikštės ir Atodūsių tilto.
Tiesa, Venecijai puikiai tiktų ne tik Adrijos, bet tiltų karalienės vardas. Pastarųjų čia skaičiuojama per 400 – nuo itin modernių iki senovinių. Keliautojų dėmesiu, aišku, nesiskundžia vienas svarbiausių miesto tiltų – Rialto. Bekolekcionuodami Venecijoje praeitus tiltus turistai itin dažnai aplanko ir Akademijos bei Konstitucijos tiltus, taip pat ir Senojo pašto ar Pugni tiltą.
Jau kas tikrai būtina, tai po romantikos sostinę pasivaikščioti pavakare. Miestas iš tiesų atskleidžia visiškai kitokią dvasią, apsigaubia savotiška paslaptimi – vandens gatvelės, gondolos, jaukiai apšviesti tiltai ir gardžios itališkos vakarienės kviečiančios kavinukės.
Daugiau informacijos apie keliones rasite čia.