Įsirengę namą ant ratų, lietuviai metė darbą ir ėmė keliauti po Europą: „Taip gyventi pigiau nei Vilniuje“

Prieš metus Justina Glembockytė ir Audrius Dzimidavičius sukosi savo darbuose Vilniuje ir išvykti į keliones galėdavo tik per atostogas. Ilgą laiką svajingai stebėję kitus nuolatinius keliautojus, vieną dieną pora be didelių diskusijų nusprendė patys įsirengti namelį ant ratų, palikti darbus ir leistis po Europą. Šiandien jie jau yra aplankę 10 valstybių, kuriose praleidžia tiek laiko, kiek nori, o savo kelionę drąsiai vadina svajonių.
Justina Glembockytė ir Audrius Dzimidavičius
Justina Glembockytė ir Audrius Dzimidavičius / Asmeninio albumo nuotr.

Patys įsirengė namelį ant ratų

Į didžiausią gyvenimo kelionę pasileidusių Justinos ir Audriaus kasdienybė anksčiau atrodė kaip paprastų dirbančių žmonių – J.Glembockytė vadovavo barui Vilniuje, o Audrius fotografavo naktinį sostinės gyvenimą, renginius, darbavosi su prekių ženklais. Vis dėlto laisvu laiku pora mėgo ištrūkti svetur ir pakeliauti.

„Aš esu entuziastė, kuri organizuodavo visas mūsų keliones. Iki dabartinės, buvome gal penkiose išvykose, tačiau tai buvo visai kitokios patirtys. Anksčiau kelionės būdavo kaip atostogos, o dabar toks yra mūsų gyvenimo būdas“, – pasakoja Justina.

Nors pora mėgo keliauti, jie niekada anksčiau nebuvo to darę su nameliu ant ratų. Vis tik lankydamiesi Kretoje, Justina ir Audrius pirmą kartą prakalbo, kaip būtų smagu taip važinėti po pasaulį.

„Pamačius internete nuotraukų, kaip žmonės keliauja su nameliais ant ratų, tai pasirodė labai romantiška. Toks gyvenimo būdas mus visą laiką žavėjo, – sako J.Glembockytė. – Prisimenu, buvome ką tik grįžę iš paskutinės savo kelionės, tuo metu dirbau, kai Audrius man atsiuntė žinutę – ten buvo vaizdo įrašas, kuriame rodė, kaip įsirengti namelį ant ratų. Pamačiau, pagalvojau, kad atrodo kietai. Audrius sako: „Varom?“. Atsakiau: „Varom“. Nebuvo jokių diskusijų, per tris žinutes nusprendėme keliauti.“

Audrius sako: „Varom?“. Atsakiau: „Varom“. Nebuvo jokių diskusijų, per tris žinutes nusprendėme keliauti

Nuo tos akimirkos pora iš karto ėmė dairytis kelionėms tinkamo autobusiuko, tačiau su paiešoms užtruko, nes jį rinkosi labai atsakingai. Tuo pačiu metu Justina su Audriumi jau svarstė, kaip reikės pasirūpinti apšildymu, gera garso izoliacija, daiktų pritvirtinimais.

„Iš pradžių rinkome labai daug informacijos – įsirengti autobusiuką yra tas pats, kas pasistatyti mažą namelį, – pasakoja A.Dzimidavičius. – Pas mus viskas yra padaryta savomis rankomis: spintelės, stalviršiai, lova, įrengtas dušas... Pats esu baigęs inžineriją, tačiau visų statybų subtilybių reikėjo išmokti iš interneto.“

„Aš net užuolaidėles kartu su tėčiu siuvau, padarėme čiužinuką ant suoliuko, – priduria Justina. – Yra tokių, kurie nusiperka baldus iš parduotuvių ir bando juos pritaikyti, tačiau mes norėjome patys pasidaryti, taip kur kas smagiau. Būna, aplanko keistas jausmas, kai guli lovoje, pasižiūri į lubas ir supranti, jog dar visai neseniai čia nieko nebuvo. O dabar galima puikiai gyventi.“

Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus namelis ant ratų
Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus namelis ant ratų

Apie pusmetį įsirengti namus autobusiuke užtrukusi pora sako net nesvarsčiusi galimybės įsigyti kemperio su baldais – anot jų, tuomet dingtų visas malonumas. Be to, patiems viskuo pasirūpinti kainavo žymiai pigiau.

„Visas įrengimas kartu su autobusiuko įsigijimu kainavo apie 16 tūkst. eurų. Pavyzdžiui, mūsų draugai švedai, su kuriais susipažinome kelyje, pirko įrengtą autobusiuką, už kurį mokėjo 45 tūkst. eurų. O pas juos jis trumpesnis, visko yra mažiau nei mūsiškiame“, – pastebi Audrius.

„Mes norėjome, kad galėtume savaitę be jokios civilizacijos išbūti gamtoje ir įsirenginėjant tai buvo svarbiausias mūsų akcentas. Dėl to pasirūpinome, jog turėtume pakankamai elektros, vandens, dušą. Audriaus tėtis juokavo, kad visur Europoje yra dušai, kuriais galima naudotis, klausė, kam mes patys jį įsirengiame. Bet jo minėti dušai yra ne gamtoje. O mes norime nuvažiuoti į niekur ir tiesiog būti“, – sako Justina.

Poros pasirinkimas keliauti su autobusiuku vietoje kemperio turi dar vieną privalumą – jiems nebūtina apsistoti kempinge. Keliaudami jau 10 mėnesių, jiedu ten buvo apsistoję vos vieną kartą ir tikina, jog daug smagiau sustoti laukinėse vietose, kur mažiau žmonių.

„Mūsų transporto priemonė iš šalies atrodo kaip paprastas keleivinis autobusiukas, kuris primena mokyklinį, kadangi yra geltonos spalvos. Mes jį galime bet kur pastatyti ir niekam nekils minčių, jog viduje gali būti įrengti namai. Yra daug vietų, kur uždrausta stovėti kemperiams, o mums viskas žymiai paprasčiau“, – aiškina Audrius.

Mes jį galime bet kur pastatyti ir niekam nekils minčių, jog viduje gali būti įrengti namai

Kaip pasakoja Justina, jie keliaudami kliaujasi specialia programėle, kurioje sužymėtos vietos, kur galima su autobusiuku praleisti naktį – tai gali būti aikštelės pačiame mieste, kalnuose ar prie jūros. Joje žmonės ne tik palieka savo atsiliepimus, bet ir prideda nuotraukų, pamini, ar vieta saugi nakvynei.

Keliavimas kainuoja pigiau nei pragyvenimas Vilniuje

Tam, kad galėtų leistis į tokią kelionę, Justinai ir Audriui reikėjo pataupyti. Išvykai ruošęsi kiek daugiau nei metus, jie prikaupė santaupų kelionės pradžiai, o vėliau imdavosi įvairių darbų – pavyzdžiui, jau turėjo didelių projektų su dviem Lietuvos prekių ženklais, kuriems socialiniuose tinkluose kūrė turinį, darė produkto fotosesiją.

„Per pasiruošimo metus mes buvome dar dviejose kelionėse, lankėmės Amerikoje ir Filipinuose, todėl nebuvo taip, kad atsakingai taupėme, – pripažįsta J.Glembockytė. – Tačiau bet kuriuo atveju, Vilniuje būdavo kur kas brangiau gyventi – dabartinio mūsų mėnesio biudžeto neužtektų vieno žmogaus pragyvenimui sostinėje. Tik iš pradžių to nesupratome, norėjosi turėti saugiklius, atrodė kvaila išvažiuoti be santaupų. Dabar viskas atrodo paprasčiau.“

Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos
Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos

Kelionėje pora vidutiniškai per mėnesį išleidžia apie tūkstantį eurų ir tikina, kad išlaidos yra kur kas mažesnės nei įprastai atostogaujant Sardinijoje, kurioje jie šiuo metu yra apsistoję. Anot jų, net Šveicarijoje, kuri žinoma kaip brangi šalis, jie išleido ne daugiau nei kitose valstybėse.

„Mums nereikia mokėti už nakvynę, nuomotis transporto priemonės, išleisti pinigų maistui restoranuose, – sako Audrius. – Ispanijoje buvo keli kartai, kai leidome sau nueiti pavakarieniauti, tačiau išleidome pinigus neskaniam maistui ir pagalvojome, kad geriau patiems gamintis.“

Justina su Audriumi mėgsta suktis virtuvėje, o namelyje ant ratų tam yra tinkamos sąlygos – abu juokdamiesi pripažįsta, jog virtuvėlė yra didesnė nei jų turėta Vilniuje. Tik dabar, leisdami laiką Italijoje, jie sunkiai susilaiko nuo skaniųjų itališkų picų.

„Pastarąsias dvi savaites kasdien norime picos, bet Italijoje neįmanoma kitaip. Čia maistas tobulas“, – sako J.Glembockytė.

„Savo virtuvėje tik orkaitės neturime, bet picą kepėme net keptuvėje“, – šypsosi Audrius.

Savo virtuvėje tik orkaitės neturime, bet picą kepėme net keptuvėje

Justina ir Audrius keliauja visiškai atsipalaidavę ir savo mintyse neturi jokio plano. Šiuo metu jie laiką leidžia nacionaliniame parke Sardinijoje, tačiau negali pasakyti, kiek laiko čia bus, ir kur trauks toliau.

„Justina žemėlapyje yra pažymėjusi vietas, kurias nori pamatyti. Mes sugalvojame šalį, į kurią važiuosime, atvykstame ir pradedame keliauti pagal jos sužymėtas vietas, – sako A.Dzimidavičius. – Buvome Miunchene, nežinojome, ar geriau vykti į Pietų Italiją ar į Šveicariją, todėl instagrame paklausėme sekėjų, kurią kryptį mums reikėtų pasirinkti. Visi nubalsavo už Šveicariją, kurioje pabuvome apie mėnesį, vieną naktį kalnuose labai sušalome, pasiilgome šilumos ir jau kitą rytą atsikėlėme Italijoje prie 33 laipsnių. Taip atrodo mūsų planavimas.“

Per beveik metus pora jau aplankė Lenkiją, Slovakiją, Austriją, Vokietiją, Šveicariją, Ispaniją, Prancūziją, Italiją ir kaimynines Latviją bei Estiją.

„Italija mums patinka labiausiai, meilė jai atsirado jau iš anksčiau, o ir mūsų pirma kelionė buvo būtent čia. Ji turi viską: kalnus, ežerus, jūrą, be to, atstumai nėra itin dideli. Vieną dieną gali būti prie kalnų ežerų, o kitą jau leisti laiką pajūryje. Žmonės čia labai atsipalaidavę, jų kitoks mentalitetas, smagi kultūra“, – džiaugiasi Justina.

Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos
Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos

Nors ne visos aplankytos vietos porai palieka didelį įspūdį, nenusivilti jomis padeda tai, kad jie iš anksto nesusikuria lūkesčių ir gyvena su požiūriu, jog kiekviena akimirka yra nuotykis.

Keliaudami nustojo skubėti

Žvelgiant į Justinos ir Audriaus kelionę iš šalies, gali pasirodyti, kad jie kiekvieną dieną praleidžia tyrinėdami naujas vietas ir kaupdami įspūdžius. Vis dėlto pora paneigia tokį įsivaizdavimą ir tikina, jog jų kasdienybėje yra daug buities.

„Nėra taip, kad vien tik keliaujame. Pavyzdžiui, neseniai ėjome į žygį, labai pavargome, todėl porą dienų nieko neveikėme – Audrius montavo vaizdo įrašą, aš užsiėmiau savais reikalais. Tikrai būna dienų, kai gyvename taip, lyg būtume namie Vilniuje, – tikina J.Glembockytė. – Be to, kiekvienas pajudėjimas autobusiuku reiškia, kad turime susitvarkyti ir visi daiktai turi būti savo vietose. Tokie darbai užtrunka.“

„Mes nustojome skubėti. Kai tik išvažiavome, vos ne kiekvieną dieną eidavome į žygius, neturėjome jokio poilsio. Gyvenome kelionės ritmu, kai, atrodo, turi mažai laiko ir reikia kuo daugiau pamatyti. Dabar mes galime savaitę laukti gero oro ir tik tada eiti į žygį. Mes sustojome ir tai yra labai gerai, nes mažiau pavargstame, nejaučiame streso“, – sako A.Dzimidavičius.

Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos
Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos

Kadangi pora gyvena neplanuodama ateities, įvairiose vietose jie sau leidžia būti tiek, kiek norisi – pavyzdžiui, Ispanijoje jie autobusiuko nejudino tris savaites, tačiau būna aikštelių, iš kurių, pajautus, kad yra nesaugu, išvyksta ir viduryje nakties.

„Ispanijoje yra nemažai vagišių, žinome istorijų, kaip kemperistai nukenčia. Įprastai jie iš pradžių pabeldžia į langą, patikrina, ar giliai miegi. Jeigu atsikeli, jie paprašo pinigų ar kokį daiktą paskolinti, o jei nepabundi, bando apvogti, – pasakoja Justina. – Aš gana jautriai miegu, pajaučiu, jeigu kažkas pradeda krebždėti. Buvo keli atvejai, kai dėl to pabudome, bet pavyko išvengti incidentų.“

Justina ir Audrius keliauja pandemijos akivaizdoje, kai vis keičiasi apribojimų taisyklės, ne visos šalys įsileidžia keliautojus, tačiau porai dėl to neteko susidurti su nesklandumais ir visur, kur norėjo, patekti pavyko.

„Iki tol 9 mėnesius keliavome ir net testo nesidarėme, nes niekur jo nereikėjo. Tik atvykę čia pirmą kartą turėjome testuotis, nes labai norėjome pakliūti į Italiją, – tikina J.Glembockytė. – Jaučiamės saugiai, nes visą laiką būname gamtoje, turime mažai kontakto su kitais žmonėmis.“

„Mes keliavome su idėja, kad jeigu mus uždarys karantine, geriau jį praleisime prie jūros, ten, kur šilta“, – šypsosi Audrius.

Keliavome su idėja, kad jeigu mus uždarys karantine, geriau jį praleisime prie jūros, ten, kur šilta

Keliaujant po Europą su nameliu ant ratų, porai sunkiausia yra būti kartu mažoje patalpoje visą parą. Vis dėlto per šį laikotarpį jiems neteko stipriai susipykti ir jau tikina išmokę, kaip gyventi kartu.

„Mūsų erdvė nėra didelė, negalime išeiti į kitą kambarį ir pabūti su savimi. Žinoma, galima išeiti pasivaikščioti, bet vis tiek visą laiką esi kartu. Visko būna, bet jeigu matome, kad kažkuriam reikia erdvės, leidžiame pabūti vienam. Be to, labai prablaško kelyje sutikti žmonės, kurie įneša naujų vėjų“, – neslepia Justina.

Svajoja su nameliu ant ratų persikelti už Atlanto

Justina ir Audrius tikina, kad kiekviena kelionės akimirka yra įsimintina, tačiau J.Glembockytei labiausiai į atmintį įsirėžė nakvynė Ispanijos kalnuose, kur buvo ir sniego, ir minusinės temperatūros.

„Turėjome šildytuvą, todėl naktis praėjo pakankamai jaukiai. Ryte, kai atsikėlėme, buvo tiek pripustyta... Visi keliai buvo uždaryti, negalėjome išvažiuoti, laukėme, kol juos nuvalys. Susiradome gražią vietą su vaizdu į kalnus, pasikabinome hamaką, pasidarėme kavos, – prisimena Justina. – Kartą be palapinės nakvojome Italijos kalnuose. Buvo žiauriai gražu, dangus pilnas žvaigždžių, aplink nieko daugiau nebuvo. Tik labai sušalome, aš net nemiegojau, Audrius kažkiek nusnūdo. Be to, aplink girdėjome laukinių gyvūnų garsus, o neturėjome nė dujų balionėlio, nežinau, ką būtume darę, jei būtų kas užpuolę.“

Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos
Asmeninio albumo nuotr./Justinos Glembockytės ir Audriaus Dzimidavičiaus kelionės akimirkos

Pora neslepia, kad tokioje kelionėje labiausiai atsiskleidžia visos žmogaus savybės, o kartu reikėtų suprasti, jog ne kiekvienam keliavimas su nameliu ant ratų yra tinkamas. Todėl Justina kitiems pataria prieš leidžiantis į ilgą kelionę pirmiausia išbandyti, ar toks būdas yra priimtinas.

„Reikia pasiruošti turėti daug kantrybės, o jeigu dar patys įsirenginėsite namelį ant ratų, žinokite, kad „Youtube“ bus geriausias jūsų draugas“, – rekomenduoja Audrius.

Justina ypatingai džiaugiasi, kad dabar jiems niekur nereikia skubėti, todėl gali ne tik semtis įspūdžių, bet ir mėgautis ramiu gyvenimu.

„Tai tikrai yra svajonių kelionė. Tik turime dar vieną norą – vieną dieną ketiname su savo namuku patekti už Atlanto“, – pripažįsta J.Glembockytė.

Šią vasarą pora ketina praleisti Vidurio Europoje, o kitais metais svarsto aplankyti Maroką, Turkiją, Balkanų šalis.

„Į Lietuvą trumpam sugrįšime rudenį, nes baigiasi automobilio techninės apžiūros galiojimas, reikės jį prasitęsti, be to, jau pasiilgome šeimos, draugų“, – sako Justina.

Visą poros kelionę galite sekti jų instagrame.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis