Islandijos turizmas – ant bangos. Šalyje gyvena vos 332 tūkst. žmonių, tačiau kasmet ją aplanko apie 1,8 mln. turistų. Iš jų apie 700 tūkst. traukia į Žydrąją lagūną – vieną iš populiariausių lankytinų vietų.
Daug žmonių į Islandiją atvyksta pamatyti nuostabių gamtos kūrinių – krioklių, geizerių, ledynų, ir daug jų galvoja, kad pieniški Žydrosios lagūnos vandenys – taip pat gamtos dovana. Bet iš tiesų jie nėra natūralus reiškinys.
25 proc. ugnies ir ledo šalies elektros sukuria geoterminė energija. 1974 m. pastatyta Svartsengí geoterminė jėgainė, o šalia jos atsirado šilto mėlyno vandens tvenkinys – šalutinis produktas. Žmonės pradėjo maudytis šiame mineralų kupiname baseine teigdami, kad jis turi gydomųjų galių. 1987 m. patekimas į baseiną galiausiai pradėtas reguliuoti, pastatyta jam reikalinga infrastruktūra.
Vanduo šioje lagūnoje atnaujinamas kas antrą dieną, o jį šildo netoliese tekanti lava. Vanduo iš pradžių prasisuka turbinose, kurios sukuria elektros energiją aplinkiniams miesteliams, o tuomet patenka į lagūną – vieną žymiausių pasaulio spa.
Vandens temperatūra siekia 37–39°C , todėl maudytis čia galima bet kuriuo metų laiku. Jame gausu baltojo silicio dioksido ir kitų mineralų, kurie, sakoma, yra itin naudingi odai.