Šiemet konkurse dalyvavo 45 dalyviai.
„Metų kelionės istorija“ pripažintas fotografo Mykolo Juodelės pasakojimas apie kelių tūkstančių kilometrų kelionę Mauritanijos krovininio traukinio vagone. Ją galite paskaityti čia: „Bauginanti Mauritanija: 4000 km kelionė krovininio traukinio vagone“
Komisijos sprendimu „Metų kelionės fotografija“ nominacijoje laurus pelnė Daiva Mikuckaitė, įamžinusi Senegalo ir Gambijos žmonių portretus.
Geriausiu metų vaizdo filmu išrūnktas Sauliaus Damulevičiaus darbas apie ekspediciją į Pamyro kalnus, kuriuose galima rasti Karaliaus Mindaugo ir Čiurlionio vardus. Lietuvai skirtas Šimtmečio žygis šiuose kalnuose truko mėnesį, jame buvo sulipta į 4 viršūnes, pereita per 10 perėjų, iš kurių penkioms suteikti ir nauji lietuviški vardai. Jį galite pažiūrėti žemiau:
Keliautojas Ramūnas Šukauskas pelnė apdovanojimą nominacijoje „Metų kelionė po Lietuvą“ už projektą „Nesėdėk namuose“, kuriame aprašo savo keliones po Lietuvos pažintinius takus.
Metų keliautoju „Lietuvos Kolumbu“ tapo Aurimas Valujavičius, kuris 2018 m. leidosi į dvi išskirtines keliones – baidare per visą Nemuną nuo pat jo ištakų Baltarusijoje iki Klaipėdos uosto (skaitykite: „Per Baltarusiją baidare: į Aurimą milicininkai nukreipė ginklą ir paguldė ant žemės“); ir kopė į aktyvų Agungo ugnikalnį Indonezijos saloje Balyje (skaitykite: „Ugnikalnis Balyje: lietuvis nufilmavo geriausius kadrus, kokius jam yra tekę matyti“).
Paskatinamieji prizai įteikti Geidriui Meškauskui už Šimtmečio žygį Tatruose bei Jonui Nekrašiui už kelionę į Kudirkos Naumiestį Vinco Kudirkos 160-osioms gimimo ir Tautiškos giesmės sukūrimo 120-osioms metinėms paminėti.
Nugalėtojus kiekvienoje nominacijoje rinko komisija, kuriai vadovavo žurnalistas, keliautojas Algimantas Čekuolis. Komisijoje taip pat dirbo: geografė prof. Dovilė Krupickaitė, keliautojai ir žurnalistai: Gerimantas Statinis, Indrė Bungardaitė, režisierė Miglė Greičiuvienė, Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė, Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė, „National Geographic Lietuva“ žurnalo vyr. redaktorius Frederikas Jansonas, istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė, taip pat aktyvaus laisvalaikio aprangos ir avalynės parduotuvių tinklo „Hiatus“ rinkodaros vadovė Kristina Kučinskaitė Grudienė.
Nugalėtojams kiekvienoje nominacijoje atiteko aktyvaus laisvalaikio aprangos ir avalynės parduotuvių tinklo „Hiatus“ 300 eurų vertės čekiai.
Kodėl Kolumbas? Tai atradėjo simbolis, antra – hipotezė, kad jis neva buvo Jogailos vaikaitis, trečia – istorijos šaltiniai teigia, kad Punios šilo pušys buvo naudojamos tuometinių karavelių, kuriomis plaukiojo Kolumbas, stiebams.