„Expat Insider“ išrikiavo 59 tarp „skaitmeninių klajoklių“ populiarių šalių pagal tai, kur geriausia dirbti ir gyventi.
Sudarant „Darbo užsienyje indeksą“ (Working Abroad Index) buvo apklausta daugiau nei 12 tūkst. žmonių, gyvenančių ir dirbančių ne savo gimtojoje šalyje. Jų buvo išsamiai klausinėta apie ekonomiką ir darbo saugumą, karjeros galimybes ir pasitenkinimą, darbo ir laisvalaikio balansą. Šiemet buvo klausta ir apie tai, kokią įtaką padarė COVID pandemija.
Pirmoji vietoje atsidūrė Taivanas, kur apklausoje dalyvavusieji labiausiai džiaugėsi savo darbo saugumu – net 83 proc. Net 85 proc. buvo patenkinti ir vietos ekonomine situacija, nedaug buvo besiskundžiančių COVID suvaržymais, karjeros galimybėmis.
Dauguma (74 proc.) buvo patenkinti savo darbo valandomis, o du iš penkių sakė, kad negalėtų būti laimingesni darbe. Tai – beveik dvigubai daugiau nei pasaulinis vidurkis.
Po Taivano rikiuojasi Naujoji Zelandija ir Čekija. Pastaroji jau nemažai metų iš eilės tvirtai užima lyderiaujančias pozicijas Europoje. Ypač Čekijoje gyvenantys ir dirbantys vertina gyvenimo balansą – puikiai pavyksta suderinti darbą ir laisvalaikį. Taip pat net 93 proc. teigė galintys dirbti nuotoliu.
Pirmajame dešimtuke yra dar keturios Europos valstybės: Danija, Vokietija, Austrija ir Airija.
O kur dirbti, anot apklausos, yra prasčiausios sąlygos? Sąrašo gale – Kipras, Italija ir Turkija.
Turkija paskutinę vietą užima jau nuo 2017-ųjų. Šiemet čia net 43 proc. buvo nepatenkinti ekonomine situacija (pasaulinis vidurkis – 19 proc.). Taip pat emigrantai prastai įvertino darbo ir laisvalaikio balansą. Vienas brazilas taip apibūdino darbą šalyje: „žemyn čiuožianti valiuta, konservatyvios ir griežtos vertybės daugelyje darboviečių ir ilgos darbo valandos“.
Dirbantys Italijoje šiemet buvo labiausiai nusivylę karjeros galimybėmis, taip pat ekonomine situacija.
TOP10 šalių, kur dirbti yra geriausia
- Taivanas
- Naujoji Zelandija
- Čekija
- Kinija
- Danija
- Vokietija
- Austrija
- Airija
- Vietnamas
- Australija