Iš maždaug 15 metrų atstumu vienas nuo kito esančių įtrūkimų besiveržianti karšta raudonos ir oranžinės spalvos masė tekėjo vandenyno link lygiagrečiai kitai tėkmei, kuri pasiekė Atlanto vandenyną anksčiau šią savaitę.
La Palmos saloje esantis Kumbre Vjechos ugnikalnis praėjus dviem savaitėms po jo išsiveržimo yra „daug agresyvesnis“, sakė Kanarų salų greitojo reagavimo į ugnikalnių išsiveržimus skyriaus technikos direktorius Miguelis Angelis Morcuende.
Naktį mokslininkai registravo aštuonis naujus iki 3,5 balo stiprumo žemės drebėjimus.
Besiveržiantis ugnikalnis spjaudo pelenus ir dujas į 6 tūkst. metrų aukštį, nurodė pareigūnai.
Rusėjo 19 dieną prasidėjus ugnikalnio išsiveržimui buvo evakuota daugiau kaip 6000 gyventojų ir turistų. Žmonių aukų buvo išvengta.
Naujas sukietėjusios lavos plotas, per kurį išsilydžiusios uolienos teka į vandenį, šiuo metu užima daugiau nei 20 hektarų plotą.
Pareigūnai stebi oro kokybę vandenyno pakrantėje. Sieros dvideginio koncentracija rajone padidėjo, bet pavojaus sveikatai nekelia, pranešė La Palmos vyriausybė.
Vietos gyventojams rekomenduojama likti namuose. Saloje esantiems žmonės taip pat raginami dėvėti apsaugines kaukes ir apsauginius akinius, saugančius nuo vulkaninių pelenų.
Mokslininkų pateiktais duomenimis, iš ugnikalnio jau išsiveržė maždaug 80 mln. kubinių metrų lavos – daugiau nei dvigubai daugiau nei per pastarąjį ugnikalnio išsiveržimą 1971 metais.
Lavos srautai jau sugriovė arba apgadino daugiau nei tūkstantį pastatų, įskaitant gyvenamuosius namus ir žemės ūkio paskirties pastatus, užklojo maždaug 709 hektarus.
Vulkaniniam Kanarų salynui priklausančioje 85 tūkst. gyventojų turinčioje La Palmoje, kurios ilgis yra apie 35 km, o plotis plačiausioje vietoje – 20 km, pagrindiniai pragyvenimo šaltiniai yra bananų auginimas ir turizmas.
Nepaisant ugnikalnio išsiveržimo didžiojoje salos dalyje vyksta įprastas gyvenimas.