Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Išskirtiniai miškai ir girios, kurie atims žadą

Ar mėgstate leisti laiką gamtoje? Ilgi pasivaikščiojimai miške, gaivus pušų aromatas, uogos, grybai – Lietuvos gamta tikrai turi ką pasiūlyti. Vis dėlto, šį kartą norime jums papasakoti ne apie mums visiems įprastus miškus, o apie tokius, kurie stebina net daug mačiusius keliautojus. Susipažinkite, prieš jūsų akis – išskirtinių pasaulio miškų ir girių sąrašas.
Kaindy ežeras
Kaindy ežeras / 123rf.com nuotr.

Slope Point regiono giraitės, Naujoji Zelandija

Shutterstock.com nuotr./Slope Point giraitės
Shutterstock.com nuotr./Slope Point giraitės

Slope Point – tai labiausiai į pietus nutolęs Naujosios Zelandijos regionas. Kraštovaizdis šioje vietovėje dvelkia ramybe – bekraštės ganyklos, avių bandos, stačios uolos, kurias skalauja jūros vanduo... Tikra idilė.

Pietinis regionas garsėja tuo, jog čia nuolatos pučia itin stiprūs ir šalti pietvakarių vėjai. Įdomu tai, jog šie vėjai tokie negailestingi ir intensyvus, jog sugeba pakeisti medžių formą – jie nulinksta vėjo pūtimo kryptimi. Tokios nulinkusių medžių giraitės stebina net visko mačiusius keliautojus. Ne veltui, jos – tikras įkvėpimas fotografams.

Sagano bambukų miškas, Japonija

Shutterstock.com nuotr./Sagano bambukų miškas
Shutterstock.com nuotr./Sagano bambukų miškas

Japonijoje, vakariniame Kioto miesto pakraštyje, žaliuoja dar vienas įstabus miškas – Sagano bambukų miškas. Šešiolikos kvadratinių kilometrų teritorijoje auga galybė bambukų, kurie į Kioto priemiestį privilioja labai daug turistų, mat atrodo tikrai įspūdingai. Miške įrengti specialūs takai, kuriais galima vaikštinėti ir gėrėtis aplinka. Beje, keliautojus stebina ne tik įspūdingi augalai, tačiau ir keisti garsai – tarp bambukų klajojantis ir į juos atsimušantis vėjas kuria įstabias simfonijas. Yra teigiama, jog šios, vėjo sukurtos, melodijos veikia labai raminančiai, atpalaiduojančiai. Dėl šios priežasties, rekomenduojama pasivaikščioti po mišką tiems žmonėms, kurie kenčia dėl emocinių problemų, nervinių ligų.

Į Bambukų mišką kursuoja traukiniai iš Kioto miesto. Kelionė trunka vos pusę valandos. Tad jei viešėsite Kiote, nepatingėkite aplankyti šio unikalaus gamtos kūrinio – tikrai verta.

Kreivasis miškas, Lenkija

Shutterstock.com nuotr./Kreivasis Gryfino miškas
Shutterstock.com nuotr./Kreivasis Gryfino miškas

Dar vienas, tikrai unikalus miškas, slepiasi ne kur kitur, o mūsų kaimyninėje šalyje – Lenkijoje. Netoli Gryfino miestelio, esančio šiaurės vakarinėje šalies dalyje, auga miškas, kurio pušų kamienai – pjautuvo formos. Jie kaip „G“ raidė išsilenkia, o vėliau vėl auga tiesiai. Keista, tiesa? Tokių pušų šiame miške yra daugiau nei šimtas! Ir visų jų kamienai išsirietę į šiaurę.

Teorijų, kodėl šio miško medžiai yra pjautuvo formos – ne viena. Manoma, jog galbūt dėl to kaltas vėjas ir sniegas. Kita versija teigia, jog pušų, kurios čia pasodintos XX a. trečiajame dešimtmetyje, kamienai iškreivinti specialiai – norėta išauginti kreivos medienos, kuri būtų naudojama baldų gamyboje ar statant laivus. Vis dėlto, Antrasis pasaulinis karas sutrikdęs šį planą, todėl kreivi medžiai ėmė augti nieko nevaržomi. Teorijų, kodėl šio miško medžiai kreivi, yra ir daugiau, tačiau tikrosios priežastys iki šiol nepatvirtintos. Nepaisant to, šis miškas į šiaurės vakarinę Lenkijos dalį pritraukia nemažai susidomėjusių turistų.

Baobabų alėja, Madagaskaras

Shutterstock.com nuotr./Baobabų alėja
Shutterstock.com nuotr./Baobabų alėja

Pabuvoję kaimyninėje Lenkijoje, persikelkime į egzotiškąjį Madagaskarą. Viena iš didžiausių šios šalies įžymybių – Baobabų alėja. Tai – beveik 260 metrų ilgio kelio atkarpa, esanti vakarinėje salos dalyje. Joje auga daugiau nei 20 didingų baobabų (dar tiek pat išsibarstę aplinkiniuose laukuose), kurie į dangų išsistiebę beveik 30 metrų. O šių medžių skersmuo siekia iki 7 metrų. Tikri gigantai!

Baobabų alėja į Madagaskarą pritraukia daug turistų ir menininkų. Fotografai siekia įamžinti šio gamtos kampelio grožį, kuris itin efektingai atrodo saulei kylant ir leidžiantis. Dangus nusidažo švelniai rausvais atspalviais, o didingieji baobabai palieka ilgus šešėlius. Patikėkite mumis, vaizdas tikrai pribloškiančio grožio!

Vaivorykštinių eukaliptų miškai

Shutterstock.com nuotr./Vaivorykštinių eukaliptų miškas
Shutterstock.com nuotr./Vaivorykštinių eukaliptų miškas

Papua Naujoji Gvinėja, Havajų salos, Indonezija bei dar keli žemės kampeliai gali didžiuotis įspūdingu gamtos fenomenu – vaivorykštinių eukaliptų miškais. Šių medžių pavadinimas jums jau išduoda, jog eukaliptų kamienai – spalvoti! Klausiate, kaip taip gali būti? Senajai augalo žievei lupantis vertikaliais lopais, šie tamsėja, tuo tarpu naujoji žievė – gerokai šviesesnė. Dėl to atrodo, jog medžių kamienuose mirguliuoja įvairiausi atspalviai: raudoni, oranžiniai, žali, violetiniai, melsvi, geltoni. Įtakos atspalviams turi ir saulės, vėjo bei vandens jėgos. Spalvoti kamienai atrodo ne natūralūs, o nudažyti. Vis dėlto, tai tikrų tikriausias gamtos kūrinys.

Didžiųjų sekvojų giria, JAV

Shutterstock.com nuotr./Didžiųjų sekvojų giria
Shutterstock.com nuotr./Didžiųjų sekvojų giria

Sekvojos nacionalinis parkas – tai saugomas gamtos kampelis, esantis Siera Nevados kalnuose, Kalifornijos valstijoje, JAV. Kuo šis parkas įdomus? Ogi tuo, jog jame saugomas miškas gali pasigirti bene aukščiausiais medžiais visame pasaulyje – didžiaisiais mamutmedžiais, dažniau žinomais kaip sekvojomis. Kai kurie iš šių medžių siekia net 80 metrų aukštį!

Parką kasmet aplanko daugiau nei milijonas turistų. Jie jaučiasi, tarytum, patekę į milžinų šalį – tokį įspūdį sukuria neįprastai aukšti medžiai. Jei viešėsite Kalifornijos valstijoje, rekomenduojame nuvykti į šį nacionalinį parką – jis jums paliks neišdildomą įspūdį.

Miškas ežere, Kazachstanas

Shutterstock.com nuotr./Kaindy ežeras
Shutterstock.com nuotr./Kaindy ežeras

Viena iš labiausiai turistų lankomų vietų Kazachatane – Kaindy ežeras. Kuo jis toks patrauklus? Iš ežero vandens kyšo daugybė medžių kamienų: miškas ežere – argi ne įdomu?

Kaindy ežeras susiformavo ne taip ir seniai – 1911 metais. Žemės drebėjimas sukėlė didžiulę akmenų ir purvo nuošliaužą, kuri ir tapo natūralia užtvanka būsimam ežerui. Nuo kalnų į daubą pradėjęs tekėti vanduo apsėmė šioje vietovėje augusį spygliuočių mišką. Medžių spygliai labai greitai nubyrėjo, tačiau jų kamienai taip ir liko styroti iš vandens. Atrodo labai mistiškai.

Miškas ežere privilioja daug turistų, menininkų, o taip ir nardytojų. Pastarieji, nebijodami stingdančios vandens temperatūros (net ir vasarą, kalnų ežero vandens temperatūra siekia vos 6 laipsnius šilumos), neria gilyn ir grožisi paskendusiu mišku. O jūs ar išdrįstumėte išbandyti tokią pramogą?

Hallerbos miškas, Belgija

Shutterstock.com nuotr./Hallerbos miškas
Shutterstock.com nuotr./Hallerbos miškas

Svajojate apie romantišką pasivaikščiojimą miške? Tam idealiai tinka Hallerbos miškas, esantis Belgijoje, netoli šalies sostinės – Briuselio. Kiekvieną pavasarį, daugiau nei 500 hektarų ploto girią užkloja mėlynų gėlyčių – linksmių (bluebell) – kilimas. Miškas atrodo tarytum iš pasakos. Šis nepraprastas vaizdas viliote vilioja tiek keliautojus, tiek fotomenininkus. Nuo sostinės Hallerbos mišką pasiekti ganėtinai nesunku – kelionė automobiliu užtrunka vos pusę valandos. Tad kodėl kitą pavasarį savaitėlės nepraleidus Belgijoje?

Deadvlei miškas, Namibija

Shutterstock.com nuotr./Deadvlei miškas
Shutterstock.com nuotr./Deadvlei miškas

Namibo-Nauklufto nacionalinis parkas – tai draustinis, esantis Namibo dykumoje, pietvakarinėje Afrikos dalyje. Viena iš unikaliausių šio parko vietų, viliojanti tiek turistus, tiek fotomenininkus iš viso pasaulio, – Deadvlei įduba. Tolumoje plytinčios raudonos kopos, plokščia nudeginta žemė ir iš jos augantys juodutėliai medžiai, atrodantys, tarytum visiškai be gyvybės ženklų. Dažnai šis miškas vadinamas „mirusiu mišku“. Jis į Namibo-Nauklufto nacionalinį parką pritraukia daug smalsuolių ir gamtos mylėtojų.

Tamsioji aveniu, Didžioji Britanija

Shutterstock.com nuotr./Tamsioji aveniu
Shutterstock.com nuotr./Tamsioji aveniu

Tamsioji aveniu (Dark Hedges) – tai kelias, esantis Šiaurės Airijoje. Iš abiejų pusių augantys bukai savo tankiomis šakomis čia sudaro tunelį – vaizdas pritrenkiančio grožio. Įdomu tai, jog Tamsioji aveniu itin mėgstamu turistiniu objektu tapo išpopuliarėjus serialui „Sostų karai“. Šis kelias serialo gerbėjams pažįstamas kaip Karalių kelias (Kings Road).

Nesvarbu, esate „Sostų karų“ gerbėjas ar ne, Tamsiąją aveniu vis tiek rekomenduojame aplankyti. Esame tikri, jog liksite sužavėti šio unikalaus, medžiais apsupto, kelio.

Kelionių akademija – ieškantiems egzotinių kelionių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?