„Panaši situacija – potvynis buvo ir 2023 pavasarį, bet dabar užlieta dar daugiau. Daugiausia nukentėjo Emilijos-Romanijos (it. Emilia-Romagna) srities rajonai šalia sostinės Bolonijos ir senosios sostinės Ravenos miestų, – sakė gidė A.Skorupskas.
– Kai kur vanduo prakirto užtvankas ir užliejo kaimelius bei miestelius. Užvakar naktį buvo raginama lipti ant stogų, pagal galimybes palikti namus. Apie 1000 žmonių evakuota ir 2 dingę be žinios. Net įgriuvo stogas toje vietoje, kur buvo pasislėpę žmonės.“
Lietuvės pasakojimu, Emilijos-Romanijos regione raginama slėptis, bėgti. O kalbėdama apie šiame regione esantį garsų kurortą Riminį, ji pabrėžė, kad nėra prasmės čia vykti, nes „užlieti pliažai ir tebelyja“.
Kai kur vanduo prakirto užtvankas ir užliejo kaimelius bei miestelius.
„Kai nustos lyti, reikės atstatinėti sugriautą kurortą. Ne pirmas kartas, bet nuotaikos nekokios, – planavusius ar tebeplanuojančius čia vykti turistus įspėjo A.Skorupskas.
– Jei norite saulėtos ir šiltos Italijos, bus liūdna ir lietinga atmosfera.“
Pasak gidės, ribojamas ir traukinių eismas arba jis išvis nevyksta ten, kur yra potvynis.
„Reikia sekti, kada viskas bus atstatyta, bet paprastai tai užima savaites ir net mėnesius. Tad siūlyčiau susilaikyti nuo kelionių bent jau artimiausiu metu“, – akcentavo lietuvė.
Pasak gidės, žmonės klausinėja ir dėl situacijos Sicilijoje, tačiau, anot jos, nuo Emilijos-Romanijos regiono iki Sicilijos yra beveik 1000 km.
Kai nustos lyti, reikės atstatinėti sugriautą kurortą.
„Taigi kalbame tik apie labai nedidelę Italijos dalį. Ir Venecijoje, ir Romoje padėtis stabili, čia oras puikus. Riminis nėra populiariausia kryptis, bet visgi didžiausias Italijos kurortas“, – pastebėjimais apie nukentėjusį miestą dalijosi A.Skorupskas.
„Lietus be perstojo lijo daugiau nei 48 valandas“
Centrinėje Europoje siautėjusios audros ketvirtadienį jau antrus metus iš eilės Italijos šiauriniame Emilijos-Romanijos regione sukėlė pražūtingus potvynius, dėl kurių žmonės buvo priversti palikti namus, o mokyklos uždarytos, rašoma „Reuters“.
Žemo slėgio sistema, pavadinta „Boris“, praėjusią savaitę nuo Rumunijos iki Lenkijos sukėlė didžiausius potvynius per daugiau nei du dešimtmečius ir, prieš pasislinkdama į vakarus, nusinešė mažiausiai 24 žmonių gyvybes.
„Turiu pasakyti, kad lietus be perstojo lijo daugiau nei 48 valandas, be perstojo. „Boris“ akivaizdžiai nusprendė pasirinkti mūsų regioną“, –visuomeniniam radijui RAI sakė laikinai einanti Emilijos-Romanijos prezidentės pareigas Irene Priolo.
Ji sakė, kad per naktį iš namų buvo evakuota apie 1000 žmonių, tačiau pažymėjo, kad tai gerokai mažiau nei 45 000 žmonių, kurie buvo priversti palikti savo namus dėl ankstesnių potvynių, kurie paveikė didesnę teritoriją.
2023 m. gegužę per du liūčių ir purvo nuošliaužų ciklus Emilijoje-Romanijoje žuvo 17 žmonių ir, regiono valdžios institucijų duomenimis, padaryta 8,5 mlrd. eurų (9,5 mlrd. JAV dolerių) žalos.
I.Priolo sakė, kad kai kuriose vietovėse iškritęs 250 milimetrų vandens kiekis buvo „panašus, o kai kuriais atvejais ir didesnis“ nei pernai, tačiau pažymėjo, kad išsiliejo tik trys upės, o anksčiau jų buvo 23.
Nacionalinė priešgaisrinė tarnyba pranešė, kad Emilijoje-Romanijoje atliko daugiau kaip 500 gelbėjimo operacijų, taip pat pasitelkė sraigtasparnius. Potvyniai ir purvo nuošliaužos taip pat paveikė kaimyninius Toskanos ir Markės regionus.