Jubiliejų pasitinkantis KU Botanikos sodas kviečia kurti žydėjimą

Šis pavasaris Klaipėdos universiteto Botanikos sodui – ypatingas, jubiliejinis. Balandžio 28-ąją sukaks 30 metų nuo miestą praturtinusios ir papuošusios žaliosios oazės įkūrimo. Ta proga KU Botanikos sodo komanda kreipiasi į gausų lankytojų ir gerbėjų būrį kviesdama jubiliejinį gimtadienį pažymėti kitaip.
Klaipėdos universiteto Botanikos sodas
Klaipėdos universiteto Botanikos sodas / KU nuotr.

„Balandžio 28-ąją neturėsime galimybės priimti svečių, sukurti jiems šventę, nes mūsų teritorijoje vyksta intensyvūs takų, informacinių ženklų atnaujinimo, apšvietimo ir vandens tiekimo sistemų įrengimo darbai, o netrukus pradėsime ir susitikimų su lankytojais centro statybas. Džiaugiamės ilgai lauktais pokyčiais, o ištikimus lankytojus kviečiame nenusiminti, bet jau šiemet pradėti ruoštis kitų metų pavasariui. Visus, kam brangi ši vieta ir kam norisi prisidėti prie jos grožio kūrimo, norime paraginti prisidėti prie visus geros valios žmones telkiančios akcijos KURKIME ŽYDĖJIMĄ! Prašome, kviečiame, raginame KU Botanikos sodui dovanoti gėlių svogūnėlius. Tai gali būti krokai, tulpės, narcizai ar kiti svogūniniai augalėliai, kurie nuspalvina pavasarį pirmaisiais žiedais. Iš dovanotų svogūnėlių kursime jubiliejinį sodelį, kuris pražys ateinantį pavasarį. Tam numatyta matoma ir graži vieta, greta Lietuvos 100-mečio vaismedžių sodo“, – būti ne vien tik KU Botanikos sodo lankytojais, bet ir kūrėjais kviečia šios vietos koordinatorė Asta Klimienė.

Klaipėdos universiteto nuotr./Klaipėdos universiteto Botanikos sodas
Klaipėdos universiteto nuotr./Klaipėdos universiteto Botanikos sodas

Beveik visuose pasaulio botanikos soduose esama zonų, kurias kuria bendruomenė. KU Botanikos sodo komanda neabejoja, jog ši tradicija prigis ir uostamiestyje.

„Kasmet KU Botanikos sode apsilanko tūkstančiai žmonių, ypač daug per pavasarinį magnolijų, sakurų žydėjimą. Jeigu drauge sukursime svogūninių gėlių sodą, žiedais, jų spalvomis ir atgimstančia gamta turėsime galimybę pasidžiaugti anksčiau. Krokai, narcizai, tulpės – ištvermingi, žemesnei temperatūrai pakantūs augalai, kurie vieni iš pirmųjų nuspalvina žiemos išvargintą gamtos peizažą“, – sako Asta Klimienė.

KU Botanikos sodo komanda dovanotus svogūnėlius priims darbo dienomis nuo 8 iki 16.30 val., galima atnešti ir savaitgaliais. Tel. pasiteirauti - 8 46 398833. Visi žydėjimo kūrėjai bus apdovanoti kvietimais apsilankyti KU Botanikos sode, o didžiausi entuziastai – kvietimais į augalų sodinimo talką.

Faktai iš Botanikos sodo istorijos:

  • KU Botanikos sodas įkurtas teritorijoje, kurioje planuota atgaivinti istoriškai ten egzistavusį Tauralaukio parką. Sprendimą priėmė KU Senatas.
  • KU Botanikos sodo kūrimo iniciatoriai – tuometis KU rektorius prof. D. Švitra, pirmasis Sodo direktorius A. M. Olšauskas, fakulteto dekanas prof. P. Grecevičius, idėjos rėmėjai – tuomečiai Klaipėdos miesto vadovai V. Čepas, B. Petrauskas.
  • KU Botanikos sodo teritorija apima 9,3 ha teritoriją.
  • Veiklos pradžioje teritorijoje buvo fiksuota apie 40 sumedėjusių augalų (medžių ir krūmų) rūšių, natūraliai augusių žolinių augalų – apie 50 rūšių. Šiuo metu KU Botanikos sode yra beveik 5 tūkstančiai augalų pavyzdžių. Yra puoselėjamos ir nuosekliai gausinamos 5 kolekcijos: Dendrologinė, Vaistinių ir aromatinių, Žolinių dekoratyvių augalų kolekcijos; Rytų sodų ir Lietuvos floros kolekcijos dar tik pradėtos kurti.
  • KU Botanikos sodas dalyvauja ne tik Lietuvos bet ir užsienio botanikos sodų veikloje. Sodas turi tarptautinį sertifikatą. Jį 2019 m. suteikė BGCI (Tarptautinis Botanikos sodų konsorciumas).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos