„Matyt, ateityje teks pratęsti diskusijas dėl garantinio fondo kūrimo. Pasidomėję kitų Europos Sąjungos valstybių patirtimi matome, kad šalys, apsisprendusios del garantinio fondo, gyvena daug ramiau. Bėdai ištikus iš garantinio fondo paimami pinigai, keliamas lėktuvas, grąžinami turistai ir tada jau iš turimos įmonės draudimo sumos kompensuojami patirti nuostoliai, – interviu savaitraščiui „Veidas“ teigė J.Kazlauskienė.
Komentuodama sunkią kelionių organizatoriaus „Voyage-Voyage“ finansinę padėtį, J.Kazlauksienė teigė, kad ji įžvelgia savaiminį turizmo rinkos apsivalymą.
„Kyla klausimų, ar kelionių organizatorių ir agentūrų tokioje mažoje Lietuvoje paprasčiausiai nėra per daug ir ar nereikėtų jų sumažinti. Jei aš turėčiau tokius įgaliojimus, tai rimtai svarstydama tai dėčiau ant svarstyklių. Vis dėlto geriausiai sureguliuoja pati rinka. Mano akimis žiūrint, čia ir matome tuos procesus, kai pati rinka ima reguliuotis. Joje išliks stipriausi“, – teigė Valstybinio turizmo departamento vadovė.
J.Kazlauskienė pripažino, kad jai yra „gaila, kad iš rinkos gali trauktis „Voyage-Voyage“: „Tai buvo išskirtinių kelionių organizatorius, siūlantis tokias keliones, kurias net šiuolaikiniam išmaniam žmogui būtų gana sunku sklandžiai ir saugiai susiorganizuoti“.