Jūros šventėje įvairiausius gaminius kasmet įprastai siūlydavo apie 700 prekeivių. Šiemet jų bus kone perpus mažiau – apie 400. Toks sprendimas buvo priimtas dėl saugumo. Prekybinės vietos bus išdėstytos trijų metrų atstumu viena nuo kitos, prekybininkai privalės dėvėti kaukes, kontroliuoti srautus, paprašyti svečių pasitraukti, jei vienoje vietoje bus didesnis sambūris.
„Žmonės yra dėkingi, kad kažkas vyksta. Gal kam atrodo, kad mums reikia, bet jiems reikia šventės, renginio, kad ši bendruomenė išgyventų. Juk jie išgyvena iš mugių“, – kalbėjo viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ atstovė Dalia Grikšaitė.
Palapinės šiemet pasklis didesnėje teritorijoje, visame senamiestyje. Svečiai galės įsigyti tiek maisto gaminių, tiek amatininkų paruoštų rankų darbo grožybių.
Anot D.Grikšaitės, vienoje iš laikinos prekybos vietų įsikurs S.Jokužio leidykla-spaustuvė, kuri siūlys įsigyti specialių šventinių apsauginių skydelių.
„Mes savo ruožtu kaip organizatoriai rūpinamės standartine saugumo programa, visais garsiniais perspėjimais, kad žmonės nesibūriuotų. Organizuojame programą, kad būtų saugus 15 minučių laiko tarpas. Po to – pertraukos srautams išsiskirstyti. Jei srautai susiburia, mes nutrauksim renginius... Nėra niekas suskaičiavęs ir niekas neišmatuos, o ir punktų nepadarysi žmones skaičiuoti, bet yra protingumo kriterijai, matymas. Norime pabrėžti, kad prie visų tualetų stovės rankų praustuvės, visur bus sočiai stovelių su dezinfekciniu skysčiu, kad dezinfekuot rankas“, – pasakojo D.Grikšaitė.
Šiemet šventinis biudžetas gerokai sumažintas. 15min žiniomis, jis siekia apie 197 tūkstančius eurų, papildomą krepšelį sudaro ir rėmėjų lėšos. Paprastai šventinis biudžetas siekdavo apie 300 tūkstančių eurų.
Jūros šventės biudžetas stipriai koreliuoja su pajamomis iš prekybininkų. Iš prekybos dalyvių surinktos lėšos skiriamos šventei organizuoti.