Muziejaus ekspozicijos veikia daugiau nei mėnesį. Per tą laiką akvariumo, jūrų gamtos, jūrų žinduolių ir paukščių, laivybos istorijos ekspozicijose apsilankė daugiau nei 4 tūkstančiai lankytojų. Tačiau šiuo laikotarpiu jie dar negalėjo pamatyti delfinų.
Delfinų bei kaliforninių jūrų liūtų pasirodymai bus demonstruojami delfinariumo salėje. Joje pasirodymai nebuvo rengiami nuo pirmojo karantino. Dėl karantino reikalavimų, pasirodymą vienu metu galės stebėti ne daugiau, kaip 150 žiūrovų, o bilietus įsigyti galim tik internetu www.jm.lt . Balandį muziejus ir delfinariumas dirba tik penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, o nuo gegužės – penkias dienas per savaitę, išskyrus pirmadienį ir antradienį.
Su delfinais dirbantys treneriai sako, delfinai tikrai pasiilgo žiūrovų ir reaguoja tiek į žmones, tiek į aplodismentus, tiek į muziką ar šviesas.
Delfinariumo gyvūnų priežiūros skyriaus vedėjas Mindaugas Lukošius sako, kad pasirodymuose paprastai dalyvauja pusė iš delfinų būrio, kiti – ruošiasi delfinų terapijos užsiėmimams, kurie prasidės gegužę.
– Tačiau nedalyvaujantys gyvūnai būtinai atplaukia pažiūrėti, kaip sekasi jų gentainiams, – pasakoja Mindaugas.
Delfinariume gyvena šešiolika Juodosios jūros afalinų (lot. Tursiops truncatus ponticus) gyvūnų. Delfinai – šiltakraujai vandens žinduoliai, priklausantys dantytųjų banginių pobūriui. Delfinų jaunikliai, kaip ir žmogaus kūdikiai, gimę turi įkvėpti oro ir maitinasi mamos pienu. Šie gyvūnai įspūdingi: jų ilgis gali viršyti 3 metrus, o svoris – 300 kg. XX a. viduryje Juodojoje jūroje gyveno apie 2,5 milijono afalinų. Tačiau dabar jų smarkiai sumažėjo dėl medžioklės, aplinkos taršos, laivybos, žvejybos ir kitos agresyvios žmogaus veiklos. Juodosios jūros afalinos yra įtrauktos į Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos saugomų gyvūnų sąrašą.
Kaliforniniai jūrų liūtai muziejuje gyvena nuo 1996 metų. Dabar čia yra penki liūtai. Šių gyvūnų gimtinė – Kalifornijos ir Meksikos pakrantės. Kaliforniniai liūtai – draugiški gyvūnai, todėl mėgsta susiburti į dideles kolonijas. Puikiai nardo: lengvai pasiekia net 200 m gylį. Nepaprastai vikrūs: vandenyje tiesiog sklendžia. Todėl dažnai net vadinami jūrų angelais.