Jūra, mada ir žaidimai
Vienas lankomiausių ir daugiausia apdovanojimų už unikalias ekspozicijas pelnęs muziejus Taline – Hidrolėktuvų uosto muziejus. Čia iki pat sausio vidurio karaliaus ekspozicija „Jūra spintoje“. Parodos lankytojai galės sužinoti, kodėl jūreiviai dėvi dryžuotus marškinėlius, kas laivyno įgulai padeda išgyventi atviruose vandenynuose, kokius maudymosi kostiumėlius dėvėjo mūsų seneliai ir daugelį kitų su jūra susijusių įdomybių. Novatoriškos multimedijos instaliacijos lankytojams leis pasijusti lyg laivo denyje. Mados ir jūros saitus sustiprinti padės modernus „Maru“ restorano valgiaraštis. Bilietas į Hidrolėktuvų uosto muziejų visai šeimai kainuoja 20 eurų.
Eksperimentai saulės sistemoje
Energetikos mokslų centras šį sezoną lankytojus pasitinka šūkiu „Žaisk, atrask, išmok! Spalio 17 dieną čia bus atidaryta nauja paroda „Misija įmanoma: Ar bioenergetika išgelbės pasaulį?“, prieš tai džiuginusi Romos ir Aberdyno mokslo centrų lankytojus. Naujosios parodos dalyviai bus kviečiami dalyvauti dirbtuvėse, kur galės sužinoti apie naujausius bioenergijos pasiekimus žemdirbystės, žuvininkystės, maisto, sveikatos ir kitose pramonės šakose. Be šių, muziejuje lankytojai ras daugiau nei 130 interaktyvių eksponatų, 4D dirbtuves, o smalsiausieji galės išvysti naują edukacinį keliolikos minučių trukmės filmą apie žvaigždžių dulkes ir saulės sistemą. Bilietas į Energetikos mokslų centrą visai šeimai kainuoja 20 eurų. Žaibų šou muziejuje demonstruojamas kiekvieną dieną, 14 valandą.
Mokslo ir gamtos stebuklai
Tiems, kam fizika atrodo sausas mokslas, turėtų apsilankyti Ahhaa mokslo centre. Didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras su 3 tūkstančius kvadratinių metrų užimančia ekspozicija lengvai pranoks net ryškiausias svajones – čia rasite gigantišką energijos mašiną – Niutono obelį, ypatingąją Hobermano sferą, liftą, keliantį į „Kosmosą“, skruzdėlyną, kokio dar nesate regėję, mini-laboratorijas, judantį tunelį ir daugybę kitų mokslo ir gyvosios gamtos stebuklų. Jei pasiseks, savo akimis galėsite išvysti net kaip išsirita viščiukas – juk atsakymas, kas atsirado anksčiau – višta ar kiaušinis – dar ir šiandien lieka ginčų objektu. Ahhaa mokslo centras įsikūręs Tartu mieste. Muziejaus lankytojai tarp įdomiausių eksponatų paprastai praleidžia ne mažiau 3 valandų.
Žmogaus kūno kilmė, sandara ir paskirtis
Pačioje Talino širdyje pavasarį duris atvėrė naujas Sveikatos priežiūros muziejus, kuriame apie žmogaus kūną ir jo sandarą pasakojama linksmai ir įtaigiai. Naujajame muziejuje rasime įvairių žmogaus kūno sandaros modelių, tikrų kūno organų ekspoziciją bei prietaisų ir įrenginių kūno pakitimams tirti. Pažintis su žmogaus organizmu pristatoma pasitelkiant įvairias jusles – garsą, regą, kvapą, lytėjimą ir skonį. Tai vienas labiausiai įkvepiančių muziejų tiems, kas nori geriau pažinti save ir pradėti gyventi sveikiau. Muziejus draugiškas ir akliesiems, jiems informacija pateikiama brailio raštu.