Vidutinis užimtumas Turkijos viešbučių spalį buvo 52,2 proc., kas yra 14 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Per dešimt 2016 metų mėnesių viešbučių užimtumas buvo mažiausias visoje Europoje – tik 50,4 proc.
Kaip pranešė Turkijos viešbučių asociacija, didžiausias turistų sumažėjimas pastebimas Antalijoje ir Stambule. Abu šie miestai ilgą laiką buvo vieni populiariausių turistinių Turkijos miestų.
„Pati blogiausia situacija Stambule – čia kai kurių viešbučių savininkai jau nusprendė juos uždaryti visai žiemai. Jų užimtumas siekė tik 30 proc., dėl ko teko atleisti beveik pusę personalo“, – sakė Turkijos viešbučių asociacijos prezidentas Timūras Bajandiras.
Buvo ir tokių atvejų, kai viešbučių savininkams teko parduoti dalį nekilnojamojo turto – kitaip jie būtų netekę viešbučių. Tiesa, kai kurie būtent taip ir pasielgė – pardavė nuostolingai dirbančius svečių namus ir viešbučius.
Pasak T.Bajandiro, jei artimiausiu metu nebus susirūpinta dėl Stambulo ir pačios Turkijos įvaizdžio tarptautinėse turizmo rinkose, turistų srautas į šalį mažės ir 2017-aisiais.
„Stambulas – tai tarpinė stotelę, į kurią atskrendantys turistai čia praleidžia dieną – dvi, o po to keliauja į kitus Turkijos regionus. Nebus turistų Stambule, nebus ir, pavyzdžiui, Kapadokijoje“, – sakė Turkijos viešbučių asociacijos prezidentas.
Vidutinė nakvynės kaina Stambule 2016 m. buvo 85,5 Eur (pernai ši suma buvo 121,4 Eur, o 2014 m. – 152,5 Eur).
Viešbučių užimtumas Antalijoje taip pat sumažėjo 12 proc. ir dabar siekia 50,6 proc.
Vidutinė nakvynės kaina viešbutyje Antalijoje krito iki 62,5 Eur už naktį, t.y. yra 29,5 proc. mažesnė nei pernai spalį, kai siekė 88,6 Eur. 2014 m. spalį vidutinė nakvynės kaina viešbutyje Antalijoje buvo 90 Eur.
Priminsime, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija atšaukė anksčiau skelbtas rekomendacijas nevykti į Turkijos megapolius Stambulą ir Ankarą.