Yra tokių girių, kuriose paklydus nesinorės išeiti. Pristatome 5 įspūdingiausius pasaulyje miškus. Kai kurie jų labiau primena paveikslus nei tikrą girią.
1. Akylai saugomas bambukų šlamėjimas
Sagano bambukų miškas įsikūręs vos už 30 kilometrų nuo judraus Kioto miesto Japonijoje. Jei ne lankytojams paruošti siauri takai, atrodytų, kad į tankumyną dar nebuvo įžengęs nė vienas žmogus. Vėjui įsisukus tarp aukštų kamienų medžiai pradeda šnarėti sukurdami unikalų raminantį garsą. Sakoma, kad tokio šlamėjimo neįmanoma išgirsti niekur kitur, tad gamtos sukurta melodija buvo įtrauktą į būtinų išsaugoti garsų sąrašą.
2. Kamienais srūvantis drakonų kraujas
Netoli Jemeno krantų plytintis Sokotros salynas garsėja neįprasta augalija – nedidelę teritoriją nusėjusiais drakonmedžiais. Augalas tokį pavadinimą gavo ne be priežasties. Senieji gyventojai tikėjo, jog iš kamieno tekanti raudona sula yra mitinio gyvūno kraujas. Kol biologai spėlioja, iš kur salose atsirado vien šioms vietovėms būdingi medžiai, vietiniai ryškios spalvos skystį naudoja kaip dažus ir juo gydo ligas.
3. Muziejumi virtusi akmenų giria
Shilin miškas Kinijoje ypatingas tuo, kad čia akmenų daugiau nei žalumos. Didžiausios klintinės uolos siekia 30 metrų aukštį, o įvairiomis formomis primena augalus, gyvūnus ir net žmones. „Akmenų muziejumi“ vadinamoje girioje reiktų vaikščioti atsargiai, kadangi po kojomis gali pasitaikyti upelis ar gerokai sušlapinti krintantys kriokliai.
4. Seniausiame miške – paplūdimys ir kengūros
Australijos Daintree džiunglės yra laikomos seniausiu atogrąžų mišku pasaulyje. Čia stori kamienai stūkso jau 110 milijonų metų, o juos skalauja didžiulių krioklių ir sraunių upelių vanduo. Tankmėje slepiasi galybė egzotiškų gyvūnų – nuo kengūrų iki ančiasnapių. Miškas baigiasi prie pat vandenyno, kur galima pasidžiaugti ramybe sunkiai pasiekiamuose paplūdimiuose.
5. Paveikslą primenanti tibetiečių buveinė
Dziudžaigou slėnis Kinijoje atrodo tarsi nutapytas. Rudenį aukštų medžių viršūnės nusidažo įvairiausiomis spalvomis, tad upėse atsispindintis margumynas primena išsiliejusią akvarelę. Beveik 700 kvadratinių kilometrų plotą užimančioje teritorijoje pasiklysti nebaisu ne tik dėl nuostabių vaizdų, bet ir vietos gyventojų. Girių glūdumoje stūkso net 9 kaimai, kuriuose glaudžiasi svetingai nusiteikę tibetiečiai.
Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt