Kaip atrodo pasaulio kraštas, kuriame, manoma, yra pats švariausias oras Žemėje?

Judančios sniego baltumo Lensois Maranjenseso nacionalinio parko (portug. Parque Nacional dos Lençóis Maranhenses) kopos ir į jas įsirėžusios nedidelės, bet ryškios mėlyno vandens lagūnos – būtent šis gamtos stebuklas yra vienas pagrindinių šiaurinės Brazilijos gamtos stebuklų, pasakoja portalas Travel.ru.
Švariausio pasaulio oro vieta - Lençóis Maranhenses nacionalinis parkas Brazilijoje
Švariausio pasaulio oro vieta - Lençóis Maranhenses nacionalinis parkas Brazilijoje / Wikimedia.org nuotr.
Wikimedia.org nuotr./`variausio pasaulio oro vieta - Lençóis Maranhenses nacionalinis parkas Brazilijoje
Wikimedia.org nuotr./Švariausio pasaulio oro vieta - Lençóis Maranhenses nacionalinis parkas Brazilijoje

Turistus ši vietovė stebina būtent savo įvairių formų lagūnomis, kurios telkšo tiesiog tarp įvairaus aukščio ir formų kopų. O juk šios kopos, nuolat veikiamos vėjo, keliauja. Kartais smėlio ir vėjo tarpusavio kovų metu susidaro ir 40 m aukščio kopos.

Wikimedia.org nuotr./`variausio pasaulio oro vieta - Lençóis Maranhenses nacionalinis parkas Brazilijoje
Wikimedia.org nuotr./Švariausio pasaulio oro vieta - Lençóis Maranhenses nacionalinis parkas Brazilijoje

Nacionalinis parkas įsikūręs Brazilijos Maranjano valstijoje. Šiame parke plyti sniego baltumo dykuma. Vėjas nuolat žaidžia su kopomis, todėl jos nuolat juda ir formuoja vis kitą dykumos veidą. Be kita ko, mokslininkai teigia, jog oras šioje dykumoje yra pats švariausias Žemėje.

Tačiau ši dykuma, kartais vadinama Brazilijos Sachara, tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip įprasta dykuma. Netoli Amazonės baseino esančioje vietovėje kasmet praūžia lietingasis sezonas. Tuomet ir išryškėja keistasis reiškinys: vanduo ima kauptis tarp smėlio kopų, taip smėlingoji vietovė nuspalvinama ryškiai mėlynomis ir žaliomis lagūnomis, kurios atrodo tarsi akys. Lagūnos vandens prisipildo liepą – rugsėjį.

Įdomu tai, kad smėlynų supamose lagūnose, kurios sausuoju metų laiku iš viso išnyksta, gyvena ir žuvys. Jų ikrus čia iš jūros atneša paukščiai.

Brazilų Lensois Maranjenseso nacionalinio parko susiformavimas – unikalus geologinis reiškinys. Teigiama, jog šis įspūdingas gamtos kampelis formavosi tūkstančius metų. Kasmet pasižiūrėti į sniego baltumo judančias kopas ir į jas įsirėžusias mėlynai žalias vandens lagūnas į parką atvyksta tūkstančiai turistų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis