Kaip keliauti autobusu žiemą

Keliavimas autobusu žiemą daug kam kelia abejonių. Tačiau visur svarbiausia – pasiruošimas. Agnė Vareikaitė, „PostCard From“ kelionių blogo kūrėja, gyvena tarp dviejų šalių – Lietuvos ir Lenkijos, tad jai nuolat tenka keliauti maršrutu Vilnius–Gdanskas. Ko galima pasimokyti iš keliautojos patirties, kuriai ilgos kelionės autobusu – įprasta kasdienybės dalis?
Kelionė autobusu
Kelionė autobusu / 123rf.com nuotr.

Užkandžių fiesta

Nesvarbu – trumpa ar ilga kelionė priešaky, atvykus į naują vietą norisi būti energingam. Tad geriausias receptas – kokybiškas miegas, rašoma pranešime spaudai.

„Keliaujant autobusu, o ypač žiemą, vertėtų apgalvoti keletą žingsnių į priekį. Kai kam galbūt nuskambės juokingai, bet aš prieš kelionę nueinu į intensyvią sporto treniruotę ir pavalgau sotesnę vakarienę. Viskas paprasta – kūnas bus pasiruošęs poilsio dozei, o taip pat nereikės vargti su užkandžiais. Pakaks įsimesti keletą gardėsių pusryčiams ir būtinai – keletą vandens buteliukų ir, esant poreikiui, termosą su mėgiama arbata“, – pataria keliautoja.

Asm.archyvo nuotr./Agnė Vareikaitė
Asm.archyvo nuotr./Agnė Vareikaitė

Žinant, kad visgi tokios ilgos kelionės metu kamuos alkis, geriausia į pagalbą pasitelkti negendančius produktus – riešutus, dribsnius, grūdų batonėlius, džiovintus vaisius, sausainius ir pan. Niekuomet nepamaišo vienas kitas bananas ar kitas vaisius. Jei turite daugiau laiko – pasiimkite agurkų ir morkų lazdelių su humusu, pasigaminkite sumuštinių. Tik juos būtinai suvyniokite į foliją ir laikykite maisto dėžutėse – taip jie nepraras šviežumo ir neištiš.

Sumanūs sprendimai

Jei neturite laiko suplanuoti savo užkandžius – išnaudokite sustojimus. Taip pat – tai puiki proga pramankštinti sustabarėjusius raumenis, įkvėpti gryno oro. Kitą dieną kūnas tikrai padėkos.

„Per tokias petraukėles dažnai pamirštama striukė ar kitas šiltesnis apdaras. Rodos, kas čia tokio – tik kelios minutės. Tačiau tokie temperatūros pokyčiai, ypač šaltuoju metų laiku, gali nulemti, kad savo kelionės tikslą pasieksite jau sirgdami“, – pastebi A. Vareikaitė.

123RF.com nuotr./Kelionės autobusu
123RF.com nuotr./Kelionės autobusu

Norint jaustis komfortiškai ir siekiant gerai išsimiegoti, verta įsimesti mažą pagalvėlę, pledą ir kaukę akims. Pledas pravers ir keliaujant vasarą – daug keliautojų yra jautrūs kondicionieriams. Itin pravarti kelionių metu yra kaklo pagalvėlė – ryte nejausite erzinančio kaklo skausmo. O akių kaukė praverčia ne tik ryte – ji ypač gelbėja keliaujant naktį, kai pro šalį vis pralekia mašinos ar kitos transporto priemonės su įjungtomis šviesomis. Visuomet pravartu turėti ir drėgnų servetėlių, kurios atgaivins po ilgesnės kelionės.

Ir tikriausiai – elementaru, bet geriausia visus šiuos ir kitus vertingus daiktus turėti šalia savęs, kad nereikėtų nuolat prašyti autobusų vairuotojų pagalbos atidarinėjant bagažinę.

„Kartais atrodo, kad kai kurie keliautojai pamiršta nerašytas taisykles – turime būti supratingi vienas kito atžvilgiu. Dėl to, bent aš jau niekuomet nekeliauju sirgdama. Būtent čia atsiskleidžia dar vienas iš daugelio kelionių su tarptautinių kelionių autobusu organizatoriumi „Eurolines“ privalumų. Pasikeitus planams ar susirgus, įsigytą bilietą galėsite nemokamai pakeisti į kitą jums tinkančią kelionės datą net keletą kartų“, – džiaugiasi tarp kelių šalių gyvenanti A.Vareikaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų