Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.
Šis Kalėdų turgus nuo lapkričio pabaigos iki gruodžio 23 d. yra įsikūręs Barselonos Katedros aikštėje. Jis Katalonijos sostinėje vyksta daugiau kaip du šimtus metų ir jau yra tapęs ritualine švente ne tik barseloniečiams, bet ir daugeliui kitų Katalonijos gyventojų. Jie į Šventos Liucijos turgų suplaukia iš įvairiausių krašto užkampių.
Šventos Liucijos turgus kvepia Kalėdomis. Daug kioskelių prekiauja tradicine kalėdine augmenija, kuria per šventes kataloniečiai puošia savo namus.
Žydinčio eukalipto šakos, paukščių klijai, gudobelė ir kalėdinės žvaigždės skleidžia aromatą, žadinantį šiltus šventinius prisiminimus.
Pagrindinis Katalonijos Kalėdų turgaus akcentas – miniatiūrinės prakartėlės figūrėlės ir dekoracijos. Įdėmiai ištyrinėję, kas parduodama prakartėlės kioskuose Šventos Liucijos turguje, suprasite, kad katalonai yra tiesiog pamišę dėl miniatiūrinių prakartėlių kūrimo.
Miniatiūriniai alyvmedžiai ir citrinmedžiai, tikroviškai atrodančios upės ir kalnų virtinės, dirbtinė ugnis Jėzaus gimimo scenai ir Beatliejaus vandens malūnai – tai tik kelios iš tūkstančio detalių.
Katalonai ištisus metus renka ir tobulina prakartėlės figūras, o per šventes stato miniatiūrines prakartėles savo namuose ir bažnyčiose. Kiekvienoje Katalonijos gyvenvietėje įsikūrusi bent viena prakartėlių kūrėjų asociacija. Per Kalėdas Barselonos bažnyčiose verta paieškoti šių autentiškų meno kūrinių.
Visose miniatiūrinėse Katalonijos prakartėlėse yra vienas, tik katalonams būdingas personažas – „kakotojas“ (kataloniškai – caganer).
Tai – katalonų išgalvotas Biblijos personažas, kuris, pasak legendos, taip skubėjo sveikinti gimusio Jėzaus, kad namuose nespėjo atlikti gamtinių reikalų.
Tai – katalonų išgalvotas Biblijos personažas, kuris, pasak legendos, taip skubėjo sveikinti gimusio Jėzaus, kad namuose nespėjo atlikti gamtinių reikalų.
Todėl jis prakartėlėje visuomet slepiasi už kokio nors krūmo ir yra vaizduojamas su nusmauktomis kelnėmis bei šalia pūpsančia krūvele.
Tokių „kakotojų“ katalonai per metus sukuria po kelias dešimtis, todėl Šventos Liucijos turguje būtinai susiraskite jų kioską.
Nustebsite pamatę, kiek čia besituštinančių įžymybių, tokių kaip popiežius Pranciškus, Lionelis Messi ir Vladimiras Putinas, statulėlių. Vienos jų kaina – 16 eurų. Statulėlių galima įsigyti ir interneto svetainėje www.caganer.com.
Įsidėmėkite – katalonai yra taip prisirišę prie tuštinimosi ritualo, kad jiems dovanas neša ne Kalėdų Senelis (jį užkietėję kataloniečiai paniekinamai vadina amerikiečių pramanu), o „kakojanti pliauska“ (kat. caga tio)!
Šventos Liucijos turguje pamatysite daug kioskų, kuriuose parduodamos įvairiausio dydžio pliauskos su išpaišytu veidu ir raudona kepuraite. Jos yra didžiausias mažųjų kataloniečių džiaugsmas.
Į namus pliauskos ateina gruodžio viduryje, jas vaikai maitina iki Kalėdų, o gruodžio 25-ąją daužo pliauską rykštėmis ir reikalauja, kad ši „kakotų“ dovanas.
Žydinčio eukalipto kvapas, miniatiūrinės prakartėlės jaukumas, pliauska, tradicinis „kakotojas“... Trūksta tik saldžiųjų turonų!
Tai tradicinis ispaniškas saldumynas, pagamintas iš sutrintų migdolų ir medaus. Jų yra visokių: su lazdyno riešutais, migdolais, skrudintu kiaušinio tryniu, šokoladu ar kokosu.
Ne tik Šventos Liucijos turguje, bet ir visame Barselonos mieste rasite įspūdingų turonų parduotuvių, kurių vitrinos per Kalėdas lūžta nuo įvairovės ir gausybės. Parsivežkite namo kąsnelį kataloniškų Kalėdų.