Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kauno Ąžuolyne planuojamas pažintinis takas, aplinkos ir infrastruktūros tvarkymas

Kauno savivaldybė rengiasi tvarkyti miesto centre esantį Ąžuolyno parką: bus tiesiami nauji takai dviračiams ir riedučiams, pažintinis takas, tvarkoma parko aplinka ir infrastruktūra. Pasak Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Petrausko, darbai turėtų įvykti per kitus metus.
Ąžuolynas Kaune
Ąžuolynas Kaune / Šarūno Bulotos / 15min nuotr.

„Kai tik gauname galutinį, suderintą su visomis institucijomis sprendinį, jam yra numatyti pinigai – europinės lėšos, kai tik turime projektą, skelbiame rangą ir darome darbus. (...) Aš manau, per kitus metus tikrai tą turime padaryti“, – BNS sakė G.Petrauskas.

Anot jo, projektui numatyta apie pusantro milijono eurų. Tiksli suma paaiškės, kai bus rastas rangovas.

Atliekant tvarkymo darbus, turėtų būti išsaugotos medinės skulptūros, taip pat sutvarkyta palei pagrindinį taką stovinčios skulptūros „Stumbras“ aplinka.

„Ten reikia daryti drenažus, norime naujus bėgimo takelius palei pakraščius daryti. Daug (suplanuota), ir pati teritorija – milžiniška, pats didžiausias parkas Kaune“, – kalbėjo administracijos vadovas.

Prestižinėje miesto Kauno vietoje plytintis Ąžuolynas yra saugoma teritorija. Tai vieno rečiausių Lietuvoje ir Europoje niūraspalvio auksavabalio buveinė. Dėl jo ir kitų vertybių, Kauno Ąžuolynas yra Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbi teritorija. Taip pat čia auga vertingi kelių šimtų metų senumo ąžuolai.

Pasak G.Petrausko, rengiant projektą atsižvelgta į gamtosauginius reikalavimus. Šiuo metu projektas yra derinanas.

Pagal parengtą techninį projektą, Ąžuolyne turėtų padaugėti atvirų erdvių: plane numatomi iškirsti „nepageidautini, augimvietei netinkantys medžiai ir krūmai“. Teigiama, kad tai turėtų padidinti biologinę parko įvairovę. Ąžuolyne planuojama įrengti drenažo sistemą, taip pasirūpinant, kad čia nebeužsilaikytų paviršinis vanduo, o centrinėje jo dalyje įrengti tvenkinius, juos apsodinti drėgmę mėgstančiais augalais.

Ąžuolyne siūloma įrengti naują dviračių taką keliaujantiesiems nuo miesto centrinės dalies link Radvilėnų plento, taip pat čia turėtų būti įrengtas takas riedutininkams. Ąžuolyne siūloma įrengti ekspozicinius taškus su skulptūromis, įvairiomis instaliacijomis, šviečiančiais ar kinetiniais įrenginiais.

Radvilėnų plente ir Vydūno alėjoje palei visą Ąžuolyno perimetrą numatoma padaryti vietas automobiliams stovėti.

Atliekant tvarkymo darbus, turėtų būti išsaugotos medinės skulptūros, taip pat sutvarkyta palei pagrindinį taką stovinčios skulptūros „Stumbras“ aplinka.

Parke turėtų atsirasti daugiau vaikų žaidimo aikštelių, rengiamasi atnaujinti ir treniruoklius, tačiau juos planuojama perkelti į kitą vietą – ant nenaudojamo tako, nes šiuo metu jie įrengti ant ąžuolo šaknų.

Taip pat parke siūloma įrengti biologinės įvairovės pažintinį taką su informacija apie Ąžuolyno gamtines vertybes. Takas prasidėtų nuo informacinio terminalo prie S.Dariaus ir S.Girėno paminklo ir pro gamtinių vertybių kompleksus vestų iki raguvų, atragių priešlaitėmis vingiuojančio tako. Siūlomi keli tako ilgio variantai – su pėsčiųjų tiltais ir be jų. Takas baigtųsi prie informacinės-edukacinės aikštelės.

Manoma, kad Ąžuolyno augimvietei gali būti keli tūkstančiai metų. 2005 metais, vykdant gamtinės įvairovės tyrimus, parko teritorijoje užregistruoti 59 rūšių paukščiai, 29 paukščių rūšys įrašytos į Europoje globaliai nykstančių rūšių sąrašus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos