Kaip praneša architektūros ir kultūros portalas Pilotas.lt, UNESCO Dizaino miestų pasaulinę šeimą ką tik papildė 6 nauji dizaino „broliai“ – Singapūras (Singapūras), Detroitas (JAV), Puebla (Meksika), Budapeštas (Vengrija), Bandungas (Indonezija) ir Kaunas (Lietuva).
Šią informaciją gruodžio viduryje paskelbė ir oficialus UNESCO tinklapis.
Dizaino miesto statuso nusipelnantys miestai turi atitikti UNESCO nustatytus kriterijus, kurie apima skirtingus dizaino pramonės aspektus – vertinamos nacionaliniu ar net tarptautiniu lygmeniu veikiančios dizaino mokyklos ir tyrimo centrai, dirbančios kūrėjų bei dizainerių grupės.
„Nuo pat Paryžiaus Pompidou meno centro ar bent Bilbao Guggenheimo muziejaus laikų akivaizdu, jog miesto patrauklumui bei sėkmei svarbu ne vien ekonominiai rodikliai ar industriniai pajėgumai.
Pažangiausi miestai pasaulio žemėlapyje vis labiau stengiasi išryškėti per kultūrą, kūrybą.
Tokia šiuolaikiškų miestų plėtros orientacija jų gyventojams bei svečiams neabejotinai garantuoja daugiau kultūrinių renginių, leidžia geriau atskleisti vietinį potencialą, į patį miestą pritraukia daugiau turistų bei išsilavinusių gyventojų“, – prieš metus rašė Pilotas.lt
Tuomet į Dizaino miestų sąrašą buvo priimti Bilbao, Dandis, Helsinkis, Kuritiba ir Turinas. Dabar garbingu UNESCO Kūrybinio miesto titulu gali didžiuotis ir Kaunas.
Dizaino miestai priklauso Kūrybinių miestų tinklui, kurį UNESCO įkūrė 2004-aisiais. Greta dizaino pastarajam tinklui priklauso miestai, UNESCO pagerbti už indėlį į literatūrą, meną, muziką, kiną ir gastronomiją.
UNESCO dizaino miestų programos tikslas – skatinti vietinių kūrybinių industrijų raidą bei stiprinti ryšius tarp šį statusą turinčių miestų, skatinti pasikeitimą turimais resursais.