Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Keisčiausi pasaulio festivaliai – nuo nuogų vyrų šventės iki pomidorų mūšio

Vasara – geriausias metas leisti sau atsipalaiduoti ir kaip reikiant pašėlti. O kas geriausiai padeda tai padaryti, jei ne keisčiausios pasaulio fiestos, pritraukiančios krūvas smalsuolių.
Tomatinos festivalis Kolumbijoje
Tomatinos festivalis Kolumbijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugybėje skirtingų pasaulio kampelių vykstančiuose festivaliuose galima ne tik pailsėti, bet ir pamatyti arba net patirti neįtikėtinų dalykų: nuo transo būsenos, padedančios išvalyti protą ir kūną, iki nepamirštamos dienos pomidorų mūšyje. Apie kelias jų skaitykite žemiau.

Shutterstock.com/Nuogų vyrų festivalis
Shutterstock.com/Nuogų vyrų festivalis

1. Mada Matsuri – nuogų vyrų šventė

Tai – 500 metų, Saidaiji šventykloje vykstantis, japoniško prieskonio turintis ir be galo beprotiškas nuogalių festivalis. Kas keisčiausia, tai ne populiariosios kultūros atneštas renginys, o religinė šventė. Jo metu vien strėnjuostes dėvintys arba visai nuogi vyrai lenda į ledinį vandenį. Jame grumiasi dėl šventų lazdelių ir apvalo kūnus. Tuo tarpu kunigas iš aukščiausio bažnyčios taško mėto sėkmės simbolius.

Tikima, kad tie, kurie pagaus 4 cm skersmens ir 20 cm ilgio pagaliuką, vadinamą „Shingi“ ir saugos jį dėžutėje („Masu“), visus metus bus lydimi sėkmės. Tai vienas energingiausių festivalių visoje Japonijoje, pritraukiantis gausybės žmonių dėmesį.

Shutterstock.com/Lopburo Beždžionių maisto puota
Shutterstock.com/Lopburo Beždžionių maisto puota

2. Lopburo Beždžionių maisto puota

Lopburo miestas esantis Tailande, garsėja ten gyvenančiais didžiuliais beždžionių būriais. Nors vietiniai pripratę prie gyvūnų kaimynystės, turistus vis dar stebina jų išdaigos. 1989 m. siekiant išjudinti vietinį verslą ir buvo sumanyta beždžionių maisto puota. Ji vyksta paskutinį lapkričio savaitgalį, senos Khmerų šventyklos Pra Prang Sam Yot griuvėsiuose.

Ilgiausi stalai, dengti raudonomis staltiesėmis, nuklojami prabangiu, geriausių virtuvės šefų ruoštu vegetarišku maistu. Plaukuotosios šeimininkės nesikuklindamos prikemša skrandžius ir linksmina svečius mėtydamos maistą tiek viena į kitą, tiek į žiūrovus. Jei kada nors teks išvysti šį įspūdingą reginį ir norėsite tai užfiksuoti, būkite budrūs, smagiai nusiteikę padarėliai nesikuklina nugvelbti daiktų iš atvykėlių.

3. Verkiančių kūdikių šventė

Mažų vaikų ašaros dažniausiai kelia susijaudinimą, tačiau tai negalioja per verkiančių kūdikių festivalį. Jis Sensodži rūmuose vyksta jau daugiau nei 400 metų. Raudojimas čia – didžiausias privalumas. Dalyvauti konkurse vaikus savanoriškai registruoja tėvai, tikėdami jog tai apsaugos atžalas nuo piktųjų dvasių.

Shutterstock.com/Verkiančių kūdikių šventė
Shutterstock.com/Verkiančių kūdikių šventė

Renginio metu sumo imtynininkai iškelia mažuosius ant rankų ir darydami įvairiausias veido grimasas bando juos pravirkdyti, pirmasis tai padaręs laimi. Kasmet festivalyje dalyvauja beveik 100 iki vienerių metų amžiaus vaikų.

Shutterstock.com/Vegetarų festivalis Tailande
Shutterstock.com/Vegetarų festivalis Tailande

4. Žiauriausias vegetarų festivalis

Nepakartojamas reginys – didžiausioje Tailando saloje Pukete, kiekvieną rudenį vykstanti vegetarų šventė. Išties, pavadinimas gali suklaidinti, su maitinimosi įpročiais renginys susijęs nedaug. Pasakojama, kad 1825 m. į salą užklydę dainininkai susirgo maliarija. Tikėdamiesi pasveikti, atsisakė mėsos, užsidarė šventnamyje ir meldėsi devynių imperatorių dievams (Kin Ong Iah).

Svečiams netikėtai pasveikus, kaip padėka, buvo surengta šventė, kuri pasaulį stebina ir šiais laikais. Apeigų metu dalyviai, Ma Song žmonės, pasineria į transo būseną ir įvairiausiais būdais save žaloja. Daugiausia kliūna veidui, jis perveriamas įvairiausiais įrankiais: nuo virbalų ir kardų. Taip pat vaikščiojama per karštas žarijas ar stiklo šukes, tikint, kad tai apvalys jų kūnus ir sielas, apsaugos nuo nukraujavimo ir randų.

Dalyvauti renginyje dažnai susigundo ne tik kinai, bet ir keliautojai, trokštantys nepamirštamų įspūdžių. Norint, kad vietiniai priimtų į savo gretas reikia visai nedaug – tik šventės metu laikytis tam tikrų taisyklių: nevartoti mėsos ir alkoholio, neužsiimti seksu ir dėvėti baltus drabužius.

5. Raudonoji pomidorų šventė

Kaip pasakytų sveikuoliai – daržovių nebūna per daug. Šiuo faktu vadovaujasi ispanai, kiekvieną rugpjūčio paskutinį trečiadienį, Bunol mieste rengiantys „La Tomatina“ šventę. Ji prasideda vienam iš dalyvių taukuotu stulpu užčiuožus į viršų ir nukabinus kumpį, tada į miesto gatves išrieda daugybė sunkvežimių prikrautų prinokusių pomidorų.

Jais besimėtydami kasmet linksminasi ne tik 10 tūkst. vietinių gyventojų, bet ir apie 30 tūkst. turistų. Po nepakartojamo reginio, gyvenvietės gatves išplauna gaisrinės pagalbos automobiliai. Jei viešėsite Ispanijoje ir susigundysite dalyvauti mūšyje, nepamirškite su savimi pasiimti papildomų drabužių, kurių vėliau nebūtų gaila išmesti.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs