Keliaujame po Lietuvą: ką aplankyti Dzūkijoje ir Suvalkijoje?

Piečiausia Lietuvos dalis – Dzūkija ir Suvalkija garsėja ne vien gražia gamta ir derlingais miškais. Čia yra daugybė lankytojų pamėgtų objektų, kurie dabar prikelti naujam gyvenimui.
Pažerių dvaras
Paežerių dvaras / IC Baltic nuotr.

Planuojantiems pakeliauti po pietų Lietuvą, siūlome susipažinti su penkiomis vietomis, kuriose veiklos užteks aktyviems keliautojams, taip pat ir šeimoms su vaikais. 

1. Paežerių dvaras, Paežerių k., Vilkaviškio r. Šalia vieno didžiausių Suvalkijos ežerų įsikūręs Paežerių dvaro ansamblis 1992 m. įtrauktas į saugomų objektų sąrašą kaip respublikinės reikšmės kultūros vertybė ir laikomas vienu raiškiausių perėjimo iš baroko į klasicizmą laikotarpio dvarų sodybinių ansamblių Lietuvoje.

2009 m. pritraukus beveik 2 mln. eurų ES investicijų, buvo pradėta dvaro rūmų restauracija, kuri ne tik padėjo išsaugoti autentišką pastato vaizdą, bet ir šią vietą padaryti tikru turizmo traukos centru.

Dabar čia įrengtos nuolatinės etnografijos ir buities ekspozicijos, tarpukario laikotarpio darbo kabinetas ir valgomasis. Muziejuje rengiamos įvairios edukacinės programos vaikams: pristatomas suvalkietiškas tautiškas kostiumas, supažindinama su Sūduvos krašto valstiečių kasdieniais darbais ir gyvenimo būdu.

Vaikams rengiamos edukacinės programos, kuriose patiems galima pasigaminti ir paragauti sviesto, pasakojama apie lino gamybos kelią. Iš Belvederio bokšte esančios apžvalgos aikštelės lankytojai kviečiami apžvelgti Suvalkijos lygumas, Paežerių ežerą ir dvaro rūmus. Daugiau informacijos galite rasti čia. 

IC Baltic nuotr./Trakų pusiasalio pilis
IC Baltic nuotr./Trakų pusiasalio pilis

2. Trakų pusiasalio pilis, Kęstučio g. 4, Trakai. Trakai žinomi dėl garsiosios Trakų pilies, tačiau ne mažiau įdomi yra ir Trakų pusiasalio pilis. Jos sutvarkymui skirta daugiau kaip 2 mln. eurų ES investicijų ir dabar čia nuolat rengiamos parodos, edukaciniai užsiėmimai.

Vasarą Trakų pusiasalio pilis atgyja – joje nuolat vyksta renginiai. Pavyzdžiui, birželio 20–21 dienomis čia vyks viduramžių šventė, kurios metu pilies kieme lankytojų lauks amatininkai, prekybininkai, riteriai, viduramžių pramogos, padėsiančios įsijausti ir geriau suprasti to meto gyvenimą.

Neseniai rekonstruotas ir buvęs Domininkonų vienuolynas, jame eksponuojama virš 200 liturginių reikmenų, bažnytinių procesijų atributų, šventųjų skulptūrų, galima apžiūrėti atkurtą vienuolyno virtuvės fragmentą bei restauravimo laboratoriją. Daugiau informacijos rasite čia

IC Baltic nuotr./Vladislavo Sirokomlės muziejus
IC Baltic nuotr./Vladislavo Sirokomlės muziejus

3. Vladislavo Sirokomlės muziejus, Sirokomlės g. 5, Bareikiškių k., Vilniaus r. Vilniaus rajone esantis garsaus lenkų kalba kūrusio poeto, rašytojo bei vertėjo muziejus – tai nedidelis Bareikiškių dvaras, kuriame V. Sirokomlė praleido kūrybingiausius savo metus bei parašė pirmąjį turistinį vadovą po Lietuvą „Iškylos iš Vilniaus po Lietuvą“.

2011 m. buvo renovuotas senasis Bareikiškių dvaras ir jame veikiantis muziejus bei kaimo biblioteka. Dabar muziejuje galima pamatyti, kokioje aplinkoje kūrė autorius, susipažinti su jo kūryba. Visus metus čia vyksta edukacinės keramikos, kaligrafijos edukacinės programos, mokoma gaminti žaislus iš šiaudų, pinti iš laikraščių ar lieti žvakes, todėl net ir mažiausiems šeimos nariams užteks įdomios veiklos. Daugiau informacijos čia

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų