Koralą Vietnamo pilietė į Lietuvą bandė įvežti registruotame bagaže tiesiog suvyniojusi jį į laikraščius ir neturėjo jokių jo gabenimui reikalingų leidimų.
Muitininkai ragina visada pasidomėti, ar iš egzotiškų šalių ketinamiems atsivežti laukiniams augalams ir gyvūnams, jų dalims ar gaminiams iš jų nėra reikalingi CITES leidimai, o kartais – ar apskritai galima juos gabenti.
Pareigūnai įspėja keliautojus neskubėti pirkti suvenyrų, pagamintų iš gyvūnų, augalų ar jų dalių, o prieš tai susipažinti su Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos nuostatomis bei 2002 m. Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis.
Šios taisyklės reglamentuoja CITES konvencijos saugomų nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių, jų dalių ar produktų, gautų iš jų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką.
Svarbu žinoti, kad keliautojai, ketinantys įsigyti egzotiškų suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, dar prieš išvykdami į kelionę tokių leidimų turi kreiptis į Valstybinę aplinkos apsaugos agentūrą.
Siekiant išsaugoti nykstančias pasaulio laukinės faunos bei floros rūšis 1973 metais Vašingtone buvo pasirašyta CITES konvencija. Pagrindinė šios konvencijos nuostata ta, kad tarptautinė prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais neturi grėsti jų išlikimui.
Daugiau informacijos apie CITES konvenciją – čia.