Kelionė į Sapos regioną Vietname: dramatiškas kraštovaizdis ir autentiška kultūra

Ilgą laiką Vietnamas buvo šalis, apie kurią dauguma lietuvių žinojo tik iš istorijos vadovėlių. Šiandien – tai populiari egzotinė kryptis, į kurią vyksta vis daugiau keliautojų. Pamatyti Vietname tikrai yra ką: puošnios budistų šventyklos, kolonijų laikus menantys architektūros šedevrai, didingi kalnai, laisvės pojūtį suteikiantys slėniai, atogrąžų miškai, jaukios įlankos, puraus smėlio pakrantės... Kontrastų šioje šalyje tikrai nestinga.
Sapa regionas Vietname
Sapa regionas Vietname / 123rf.com nuotr.

Šį kartą norime daugiau papasakoti apie šiaurės Vietnamą, o dar tiksliau – Sapos kalnų regioną. Sapa – tai nedidelis kalnų miestelis, įsikūręs pribloškiančios gamtos apsuptyje. Tai vietovė, kurioje galima valandų valandas grožėtis kalnų panorama, ryžių terasomis ir žaliuojančia augmenija. Sapos regionas įdomus ir dėl to, jog čia gyvena daug etninių bendruomenių. Šią vietovę rekomenduojame aplankyti tiems, kurie nori tiek pasigrožėti žadą atimančiu kraštovaizdžiu, tiek susipažinti su vietinėmis tradicijoms. Na, o tam, jog kelionės metu būtų paprasčiau, siūlome keletą patarimų, ką gi verta nuveikti, viešint Sapos regione.

Pasigrožėkite Muong Hoa slėnio panorama

Shutterstock.com nuotr./Muong Hoa
Shutterstock.com nuotr./Muong Hoa

Kaip jau supratote, Sapos regionas garsus dėl savo kerinčio grožio kraštovaizdžio: didingų kalnų, žaliuojančių medžių, slėnių. Tačiau tai dar ne viskas: vienas iš pagrindinių vietinių gyventojų verslų – ryžių auginimas. Tad į kalnų panoramą įsilieja ir ryžių terasos, kurios atrodo tarytum žaliuojantys laiptai į dangų.

Sapos regiono nuotraukose įprasta matyti žaliuojančias ryžių terasas. Tačiau norime įspėti, jog terasos tikrai nežaliuoja ištisus metus. Dėl šios priežasties, dalis keliautojų, kurie į šią vietovę atvyksta ne sezono metu, būna nusivylę. Tad jeigu visada svajojote išvysti žalias ryžių terasas, rekomenduojame į Sapą vykti liepos–rugpjūčio mėnesiais. Nepaprastai gražiai terasos atrodo ir rugsėjį – jos kiek pagelsta, tačiau šis atspalvis tik pagyvina kraštovaizdį. Vis dėlto, reikėtų turėti omenyje, jog šie mėnesiai Vietname įprastai būna lietingi.

Ideali vieta pasigrožėti kalnų ir terasų derme – Muong Hoa slėnis. Čia atsivers stulbinančio grožio vaizdai! Jei viešėsite Sapos regione, būtinai jį aplankykite.

Derėkitės Sapos miestelio turguje

Shutterstock.com nuotr./Sapa turgus
Shutterstock.com nuotr./Sapa turgus

Straipsnio pradžioje minėjome, jog Sapos regionas unikalus ne tik dėl savo kraštovaizdžio, tačiau ir dėl to, jog čia gyvena skirtingos etninės bendruomenės. Norite bent šiek tiek jas pažinti? Apsilankykite pagrindiniame Sapos miestelio turguje! Jis veikia kiekvieną dieną, tačiau didžiausio, tiek prekeivių, tiek turistų, antplūdžio susilaukia šeštadieniais.

Vietiniai gyventojai turguje pardavinėja visokiausias įdomybes: tradicinius papuošalus, drabužius, etniniais raštais margintas skaras, medžiagas, vaistines žoleles, natūraliai pagamintas kosmetikos priemones. Čia galima įsigyti ir tradicinio maisto, šviežių vaisių, daržovių ar prieskonių. Tikra pietryčių Azijos magija. Tik nepamirškite derėtis!

Nuvykite prie gražiausių regiono krioklių

Shutterstock.com nuotr./Thac Bac
Shutterstock.com nuotr./Thac Bac

Didele jėga krentantis vanduo, garsus šniokštimas ir purslai – tikrai taip, Sapos regionas garsus ne tik dėl savo žalumos, tačiau ir dėl krioklių, kuriuos tikrai verta pamatyti savo akimis.

Thac Bac krioklys, dar žinomas Sidabrinio vandens krioklio vardu, šniokščia 15 km atstumu nuo Sapos miestelio. Jį galima pasiekti autobusu, tačiau dauguma keliautojų tiesiog išsinuomoja motorolerius ir tokiu būdu tyrinėja regiono kraštovaizdį. Thac Bac vandens srovė krenta iš maždaug 100 metrų aukščio, tad, patikėkite mumis, vaizdas tikrai įspūdingas. Vietiniai gyventojai vienbalsiai teigia, jog šis krioklys – vienas iš gražiausių ne tik šiaurės Vietname, bet ir apskritai visoje šalyje. Krioklys apsuptas tankios augmenijos, todėl sidabrinis vanduo subtiliai kontrastuoja su sodriai žalios spalvos medžių lapais. Užburiančio grožio gamtos kūrinys!

Dar vienas krioklys, kurį taip pat rekomenduojame aplankyti tiems, kurie planuoja kelionę į Sapos regioną – Meilės krioklys. Nuo Sapos miestelio jis nutolęs maždaug 4 km atstumu. Vandens srovė, kaip ir Thac Bac krioklio, krenta iš 100 metrų aukščio.

Shutterstock.com nuotr./Love Waterfall
Shutterstock.com nuotr./Love Waterfall

Klausiate, kodėl šis krioklys vadinamas Meilės vardu? Vietiniai gyventojai pasakoja, jog kadaise krioklyje maudydavosi fėjos. Kartą jauna fėja besipliuškendama krioklyje išgirdo fleita grojamą melodiją, kuri ją tiesiog užhipnotizavo. Pasirodo, netoliese muzikavo vaikinas, kurio melodijos taip sužavėjo fėją, jog ši jį įsimylėjo. Fėja kas vakarą ateidavo prie krioklio maudytis ir klausytis mylimojo atliekamos muzikos. Galiausiai, apie šią nelegalią meilę sužinojo jos tėvai. Jie uždraudė fėjai klausytis vaikino atliekamų melodijų. Dėl šios priežasties, fėja pasivertė į paukštelį, kuris gali čiulbėti drauge su mylimuoju. Taigi, šis Meilės krioklys simbolizuoja meilę, kurios niekas negali sustabdyti.

Aplankykite regiono kaimelius

Shutterstock.com nuotr./Cat Cat
Shutterstock.com nuotr./Cat Cat

Sapos regione gausu nedidelių kaimelių, kuriuose gyvena ir savo tradicijas puoselėja etninės bendruomenės. Norintiems geriau pažinti vietinių gyventojų kultūrą, šiuos kaimelius aplankyti tiesiog privaloma!

Cat Cat kaimelis, kurį rekomenduojame jums aplankyti, mena XIX a. Didžiąją dalį jo gyventojų sudaro Juodieji Hmongai, kurie išsiskiria savo spalvinga apranga, amatais, šimtametėmis tradicijomis. Įdomu tai, jog šiandien Cat Cat – tai tarytum kaimas ir muziejus viename. Čia plūsta daug turistų, tad dėl šios priežasties, deja, viskas kiek komercializuota. Už papildomą mokestį galima išvysti tradicinių šokių pasirodymus, susipažinti su maisto apdorojimo būdais ar apžiūrėti vietinių namelius iš vidaus.

Cat Cat kaimelis itin mėgstamas turistų. Visgi, jeigu norite išvysti šiek tiek mažiau komercijos ir truputį daugiau autentiško gyvenimo, siūlome nuvykti į kitus kaimelius. Pavyzdžiui, Ta Phin – tai kaimas, kuriame didžiąją dalį gyventojų sudaro ne Juodieji Hmongai, o kita etninė bendruomenė – Raudonieji Dzao.

Shutterstock.com nuotr./Ta Phin
Shutterstock.com nuotr./Ta Phin

Šie žmonės verčiasi ryžių auginimu, o taip pat ir šilko audimu, vaistažolių auginimu, sidabro papuošalų gamyba. Beje, įdomu tai, jog didžioji dalis sidabrinių papuošalų, kuriuos gamina vietiniai gyventojai, perlydyti iš kolonijinių laikų prancūziškų sidabro monetų. Viešintiems Ta Phin kaimelyje rekomenduojame išbandyti ir unikalią procedūrą: šviežiai nuskintų žolelių vonią. Jausitės kaip naujai gimę!

Paragaukite tradicinių regiono patiekalų

Shutterstock.com nuotr./Sapa tradiciniai valgiai
Shutterstock.com nuotr./Sapa tradiciniai valgiai

Maistas – vienas iš būdų pažinti vietinių gyventojų tradicijas. Tad viešint Sapos regione, būtų tikrų tikriausia nuodėmė neparagauti tradicinių patiekalų. Ką galime rekomenduoti? Išbandykite Thang Co. Tai – Juodųjų Hmongų sriuba, kurios receptas mena ne vieną šimtmetį. Tik norime įspėti, jog pagrindinis šios sriubos ingredientas yra arkliena. Mūsų kultūroje ši mėsa nėra paplitusi, tad, dėl šios priežasties, tikrai ne kiekvienas turistas susigundo jos paragauti. Vis dėlto, jeigu esate drąsus ir mėgstate išbandyti naujoves, paragaukite Thang Co. Ši sriuba unikali ne tik dėl arklienos, tačiau ir dėl to, jog jai pagardinti naudojama net dvylika skirtingų prieskonių, tokių kaip cinamonas, kardamonas, citrinžolė, imbieras ir kt.

Kitas, regione itin paplitęs patiekalas – Cap Nach kiauliena. Dažniausiai kepama visa kiaulė, kuri įtrinama įvairiomis žolelėmis. Iškepta mėsa valgoma viena, arba tampa troškinių sudedamąja dalimi. Išbandykite!

Na ir žinoma, vietiniai gyventojai neįsivaizduoja savo kasdienio gyvenimo be ryžių. Sapoje jie gaminami kiek kitaip nei kituose Vietnamo regionuose: ryžiai brinkinami vandenyje per naktį, o vėliau pagardinami druska ir žiupsneliu trinto imbiero. Ši masė talpinama į tuščiavidures, 20–30 cm ilgio bambukų lazdeles, kurios kepamos ant žarijų arba garuose. Patikėkite mumis, tokiu būdu pagaminti ryžiai tikrai labai skanūs!

Užkilkite į Fanšipano kalną

Shutterstock.com nuotr./Fanšipano kalnas
Shutterstock.com nuotr./Fanšipano kalnas

Fanšipanas – tai kalnų masyvas, išsidėstęs šiaurės vakarų Vietname. Nuo Sapos miestelio jis nutolęs maždaug 9 km atstumu. Įdomu tai, jog šio kalno viršūnė – aukščiausia vieta ne tik Vietname, tačiau ir visame Indokinijos pusiasalyje. Kalno aukštis – 3143 m.

Sapos regionas – ideali vieta žygiams gamtoje. Vis dėlto, ne kiekvienas turistas turi jėgų vaikščioti pėsčiomis ir kopti į kalnus. Tuo labiau, jog norint užkopti į Fanšipano viršukalnę prireiktų tikrai ne vienos dienos. Dėl šios priežasties, 2016 – aisiais metais šioje vietovėje buvo įrengtas šiuolaikiškas keltuvas. Įlipimo stotelė – mūsų jau aptartasis Muong Hoa slėnis. Tik 20 min – ir jūs jau Fanšipano viršūnėje. O nuo jos atsiveria pribloškiantys vaizdai! Tad, užkilti šiuo keltuvu – tikrai verta.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Vietnamą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai