Norinčių ne tik pasimėgauti geru garu, bet ir iš arti pažinti lietuvišką pirtį, laukiama gražiose vietose greta Vilniaus, Kauno, Druskininkų, taip pat – Šiauliuose, Trakų, Šalčininkų, Lazdijų, Ukmergės, Anykščių, Švenčionių rajonuose.
It kūrybinės dirbtuvės
Lietuviškos pirties kultūrą geriausiai puoselėja šios srities gurmanai – labai skrupulingai, dažniausiai savo rankomis pirtis įsirengę ir pirtininkavimo sugebėjimus iki meistrystės išugdę žmonės. Tokie yra ir „Atvirų durų šeštadienio pirtyse“ dalyviai. Edukaciniame renginyje jie ne tik dalinsis sukaupta patirtimi, bet ir stengsis kuo geriau pristatyti lietuviškos pirties tradicijas ir naujoves.
„Atvirų durų šeštadienis pirtyse“ – tai savotiškos kūrybinės dirbtuvės, kur visi renginio lankytojai bus įtraukti į aktyvią veiklą. Drauge su pirtelių šeimininkais jie kūrens krosnį, riš vantas, mokysis vanojimo pradmenų, pirties ritualų, semsis sveikatos ir grožio puoselėjimo pirtyje gudrybių. Į renginį pravartu atvykti ir tiems, kas statosi pirtį ir ieško naudingų patarimų – įkvepiančiu pavyzdžiu gali tapti kiekviena svečius priimsianti pirtelė.
Dzūkiškos pirties (Druskininkų savivaldybė) šeimininkas gali pasigirti neįprasto dydžio krosnimi, Napoleono pirtelės (Prienų r.) – velėniniu stogu. Žydkaimyje (Trakų r.) svečiai išvys žemėje iškastą archainę „dūminukę“ ir praeityje naudotas, bet ilgainiui pamirštas sėdimąsias vaistažolių pirtis moterims. Pavaišinti kvapniu garu pasirengusi dar praėjusio amžiaus pirmoje pusėje Migdoliškio kaime (Anykščių r.) pastatyta dūminė pirtelė. O viena naujausių dūminių pirčių svečiams bus iškūrenta Stanaičių kaime (Kauno r.). Lietuviškame kraštovaizdyje jau prigijo ir rytietiška egzotika – pirtys jurtos. Kuo ypatingas kaitinimasis jose, bus galima patirti Šiauliuose ir Vilkiškių kaime (Šalčininkų r.)