Kelionių advokato patarimai: ką žinoti vykstant slidinėti svetur?

Kadangi pastaruoju metu Lietuvos žiemos nedžiugina krentančiomis snaigėmis ir sniego kalnais, tautiečiai, mėgstantys slidinėjimo sportą, vis dažniau pasuka į jau pamėgtus Europos slidinėjimo kurortus.
Slidinėjimas
Slidinėjimas / Shutterstock.com nuotr.

„Vykstant atostogauti žiemą, ypač tie, kurie kelionės metu užsiima ekstremaliu sportu, turėtų ypač atkreiptį dėmesį į du svarbiausius dalykus – kaip apsaugoti savo sveikatą ir turtą“, – pranešime spaudai sako advokatų kontoros ADER advokatas Edmundas Rusinas.

Visų pirma, turizmo teisės ekspertas pataria pasirūpinti kelionės sveikatos draudimu, kadangi važiuojant slidinėti į kalnus rizika susižeisti padidėja: „Visiems keliautojams privalu Valstybinėse ligonių kasose užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri suteiks teisę į nemokamą būtinąją pagalbą visose Europos Sąjungos šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje bei Norvegijoje.“

Advokatas atkreipia dėmesį ir į tai, jog vien šios kortelės neužtenka – atostogaujantiems kalnuose patariama įsigyti ir privatų draudimą, kadangi Europos sveikatos draudimo kortelė neapima visų draudiminių įvykių.

„Na, pavyzdžiui sraigtasparnio išlaidos. To kalnuose gali prireikti, o turima kortelė nepadengs jo išlaidų. Tad kartais nežinojimas gali pridaryti nemenkų rūpesčių ir išlaidų“, – įspėja E.Rusinas. Kelionių ekspertas siūlo atkreipti dėmesį prieš įsigyjant draudimą, kokie įvykiai yra draudiminiai, o kokie ne. Ar draudimas galioja susižalojus kalnuose užsiimamt ekstremaliu sportu? Ar į jį įeina civilinė atsakomybė – tarkime, sužalojus ne tik save, bet ir kitą, ar sugadinus kitų asmenų inventorių.

Tokių kelionių metu, kai vykstama kartu su specialia slidinėjimo įranga – slidėmis, snieglente ar panašiai, svarbu apsaugoti ir ją, o jei netyčia kelionės metu ji dingsta, žinoti – ką daryti, jog šis nemalonumas kainuotų kuo mažiau.

„Su specialia įranga, kaip ir su bagažu, ES Reglamentas nusako, jog atvykus į įvykio vietą – oro uostą ar kitą galutinį tašką, keleivis, praradęs savo bet kokį bagažą turi nedelsiant užpildyti specialią formą ir apie tai pranešti vežėjui. Čia labai svarbu – jokiu būdu neišvykti iš vietos neužpildžius pretenzijos, kadangi kitu atveju kompensacija jums gali būti nesuteikta“, – pasakoja kelionių advokatas.

Oro vežėjo atsakomybė dėl bagažo vėlavimo, dingimo ar sugadinimo neviršija 1131 Specialiųjų skolinimosi teisių. Tai Tarptautinio valiutos fondo valiutinis vienetas, kurio kursas šiek tiek didesnis kaip euro (~1320 EUR). Todėl oro vežėjas privalo kompensuoti keleivių patirtas išlaidas, susidariusias dėl būtinų daiktų įsigijimo, kuomet dingo bagažas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis