Šią vasarą oro uostuose kilo chaosas, dėl kurio daugybė keliautojų turėjo atidėtų arba atšauktų skrydžių, nes oro linijų bendrovės stengėsi teikti paslaugas, atitinkančias atostogų paklausą.
Kai kurie iš nukentėjusiųjų gali apskritai atsisakyti keliauti, nes baiminasi, kad tai gali pasikartoti.
Tačiau yra būdas, kaip šie žmonės gali perpus sumažinti tikimybę, kad jų skrydis bus atidėtas arba atšauktas, ir jis gana paprastas.
Užsisakydami skrydžius, kurie prasideda anksčiau, keleiviai turi daugiau galimybių keliauti be jokių problemų.
Kelionių užsakymo svetainės „Expedia“ atliktas tyrimas atskleidė, kad vėlesni skrydžiai dažnai kelia daugiausiai rūpesčių.
Iš tiesų didžiausia tikimybė, kad skrydžiai, įvykstantys po 15 val., bus atšaukti. Šiuo atveju tikimybė vidutiniškai 50 proc. didesnė nei skrydžiams, kurie išvyksta anksčiau.
Yra dar tikslesnių skaičiavimų, kada geriausia skristi.
Remiantis „FlightRadar24“ pateiktais duomenimis, kuriuose analizuojami šią vasarą atšaukti skrydžiai, geriausias laikas skristi yra vėlyvas rytas tarp 11 ir 12 val.
Tą valandą buvo atšaukti vidutiniškai tik 28 skrydžiai, arba 0,75 proc. numatytų skrydžių – taigi tai yra geriausias laikas skristi.
Tuo tarpu 18.00 val. padėtis buvo bene prasčiausia – nuo 18.00 iki 18.59 val. atšaukti 138 skrydžiai. Tai sudaro vidutiniškai 3 proc. visų skrydžių per tą valandą.
„Expedia“ tyrimas taip pat atskleidė, kad diena, kurią keliautojai rezervuoja skrydžius, gali turėti didelės reikšmės bilietų kainai.
Paaiškėjo, kad užsisakiusieji vietinius skrydžius ne penktadieniais, o sekmadieniais sutaupo vidutiniškai apie 20 proc. Tas pats pasakytina ir apie tarptautinius skrydžius – sekmadienį bilietus galima užsisakyti vidutiniškai 10 proc. pigiau nei penktadienį.
Pasirinkus išvykimo dieną, bilietų kainos taip pat gali labai pasikeisti.
Apskritai keliautojai, kurie savo vietines keliones pradėjo šeštadienį, palyginti su savaitės pradžia, sutaupė 20 proc. skrydžių kainos.
Tuo tarpu tarptautiniuose skrydžiuose, išvykstančiuose penktadienį, keliautojai sutaupė vidutiniškai 15 proc.
Pasirinkus tinkamiausią metų laiką, taip pat galima padidinti tikimybę ir sklandžiai nuskristi, ir sutaupyti pinigų.
Duomenys rodo, kad vengimas keliauti piko metu gali duoti daugiau naudos nei tik sutaupyti lėšų.
Istoriškai patikimiausias mėnuo keliauti yra kovo mėnuo, kai vidutinė vėlavimo trukmė yra trumpiausia, palyginti su liepos mėnesiu, kai vėlavimo trukmė yra didžiausia (vidutiniškai 184 minutės).