Feisbukas ir kiti socialiniai tinklai pilni Kretoje, Kose, Rode ir kitose Graikijos salose atostogaujančių lietuvių nuotraukų. Atrodo, jog šiemet ten važiuoja net ir tie, kurie anksčiau apsiribodavo poilsiu lietuviškose sodybose ar prie Baltijos jūros.
Objektyvių priežasčių tokiam masiniam „kraustymuisi“ prie Viduržemio jūros beveik nėra – 15min.lt jau rašė, kad atostogų Graikijoje kainos šiemet nėra mažesnės nei pernai.
Tačiau sklandantys gandai apie tai, jog ties bankroto riba balansavusios Graikijos bėdos – puiki proga pigiai ten paatostogauti, sukėlė tikrą psichozę. Jai pasidavė ne tik lietuviai.
Viena didžiausių Vokietijos kelionių organizatorių „TUI“ skelbia, jog šiais metais į Graikiją vyksta rekordinis skaičius vokiečių turistų.
„Jau 2014-ieji buvo rekordiniai, tačiau šiemet skaičiai bus dar didesni. Visi vyksta į Graikiją“, – kelionių organizatoriaus atstovus cituoja Vokietijos žiniasklaidos portalas Handelsblatt.com
TAIP PAT SKAITYKITE: Į Tunisą ir Graikiją norinčių lietuvių logika paprasta: „Dėl to kainos tik kris“
Tačiau prognozuodami kitų metų pardavimus vokiečiai visai rimtai svarsto, jog poilsinės kelionės į Graikiją turėtų brangti. Tai esą lems padidėję mokesčiai.
Lietuvos kelionių organizatoriai ir agentūros kol kas atsargiai vertina tokias prognozes. Nors šią savaitę juos taip pat pasiekė partnerių pranešimas apie tai, kad organizuodami keliones į Graikiją turėtų nepamiršti, jog nuo liepos 20-osios išaugo PVM: maistui, kelionėms autobusu – iki 16 proc., o vandens transportu – net 23 proc.
Prognozės – tarsi būrimas iš kavos tirščių
Pasak kelionių agentūros „Superkelionės“ vadovo Udriaus Armalio, diskusijos apie keliones į Graikiją kartais primena sūpynes: prieš porą savaičių diskutuota apie tai, ar kelionės dėl šalį užgriuvusių ekonominių sunkumų turėtų pigti, o dabar jau kalbama apie tai, kad šios kelionės gali brangti.
„Šią diskusiją sukėlė Graikijoje padidėjęs PVM. Maistui ir kelionėms autobusu jis pakilo nuo 9 iki 16 proc. Tai gali turėti įtakos ir viešbučių kainai. Tačiau turizmo versle nėra paprasta apskaičiuoti galutinę kelionės kainą.
Dažniausiai didžioji dalis kambarių viešbučiuose išperkama ir už juos sumokama iš anksto. Tad šiemet viešbučių kainos neturėtų keistis“, – sakė pašnekovas.
Gandų apie galimą kainų kilimą pagrįstais nelaiko ir didieji kelionių operatoriai. Pasak bendrovės „Tez Tour“ Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovės Ingos Aukštuolytės, Lietuvos turizmo sektoriuje jau kelerius metus įsigalėjusi išankstinių pardavimų praktika. Vasaros kelionės jau beveik išparduotos, todėl Graikijos kainų pokyčiai šios vasaros kainodarai įtakos nebeturi.