Daugiau pirkimo laisvės ir patogumo
Kaip pastebi „Coral Travel“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Olga Belova, pandemija paskatino to dar nepadariusius pasaulio ir Lietuvos verslus persikelti į interneto erdvę. Ne išimtis ir kelionių organizavimas.
„Šiandien ne tik esame įpratę lankymąsi prekybos centruose keisti į apsipirkimą internetu, bet ir turime galimybę įsigyti receptinius vaistus neišėję iš namų. Savo patogią kasdienybę sunkiai įsivaizduojame ir be kelionių planavimo bei pirkimo internetu. Kelionių įsigijimas internetu keliautojams suteikia daugiau laisvės ir patogumo, o trunka maždaug tiek, kiek išgerti puodelį gardžios ryto kavos“, – pasakoja O.Belova.
Pasak ekspertės, kai kurie kelionių organizatoriai ir agentūros, įvertinę pirkimo internetu naudą, apskritai atsisako fizinių prekybos vietų. Tuo tarpu apčiuopiamus kelionių pirkimo internetu pranašumus puikiai jaučia ir norintys keliauti.
„Pirmiausia, perkantieji organizuotą kelionę internetu turi visišką laisvę įsigyti kelionę jiems patogiu laiku ir vietoje – neiškėlus kojos iš namų, pertraukos metu tarp darbų ar esant visai kitame pasaulio kampelyje. Kelionių pardavimo platformose informacija pateikiama vienoje vietoje, paieškos sistemos patogios, funkcionalios – nesunku savarankiškai palyginti norimus viešbučius, skrydžius, jų kainas. Aiški rezervacinė sistema leidžia lengvai ir greitai kiekvienam suprantamu būdu atlikti kelionės rezervaciją ir kelių mygtukų paspaudimu už ją susimokėti“, – pranašumus vardija O.Belova.
Patogu ir tai, kad kelionę perkant internetu, kaip ir fiziniu būdu, vartotojai turi galimybę patys nuspręsti, ar už rezervuotą kelionę iš karto mokės visą kainą, ar kelionės sumą išskaidys dalimis. Tiek perkantiesiems internetu, tiek fiziškai taikomos patrauklios kelionių kainos, nuolaidos. Be to, kelionę įsigyjant internetu, kelionių pardavėjai neretai siūlo ir specialias kainas.
Profesionalų konsultacija išlieka prioritetu
Ir nors, pasak O.Belovos, kelionių pirkimo internetu procesas patogus ir lengvas tarsi kavos pertraukėlė, kelionės planavimas ir sukomplektavimas reikalauja įgūdžių ir profesinių žinių.
Jai antrina ir keliautojas, kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius, pastebintis, jog kelionių pardavimams persikėlus į skaitmeninę erdvę keliautojai savarankiškėja. Nepaisant to, kelionių profesionalų vaidmuo ir santykis su keliautojais planuojant kelionę vis tiek išlieka aktualus.
„Norint užsisakyti kelionę, nebūtina gaišti laiko vykstant į fizinį biurą – visa informacija patogiai pateikiama pardavimo sistemoje, tad klausimų savo kelionės agentui taip pat sumažėja. Ir nors renkantis kelionę pasidaroma namų darbų savarankiškai – išsirenkama kelionės kryptis, išsigryninami atostogų poreikiai, aktyviai kreipiamasi pagalbos ir į savo kelionių agentą ar kelionių organizatorių. Profesionalo konsultacija padeda iš didžiulės gausos internete išsirinkti keliautojui tinkamiausią pasiūlymą“, – pasakoja jis.
Kad kelionių agento svarba planuojant keliones internetu niekur nedingo, pritaria ir kelionių organizatoriaus „Baltic Clipper“ vadovas Egidijus Vaišvilas.
„Nepaisant visų galimybių savarankiškai pirkti bilietus, rezervuoti viešbučius ar keliones, kelionių agentų svarba išaugo. Mes turime daugiau informacijos, galime padėti sudėtingose situacijose. Juk kelionių agentas gelbsti ne tik išsirenkant kelionę, bet ir padeda spręsti kelionės metu kylančias problemas. Tuo pat metu klientai įprato su kelionių agentais bendrauti elektroniniais kanalais, todėl dabar nebestebina, kai net ir egzotinių kelionių sąlygas keliautojai suderina tik žinutėmis“, – patirtimi dalijasi E. Vaišvilas.
„Perkantieji keliones internetu lygiai taip pat kaip ir fizinėse pardavimo vietose gauna asmenines kelionių profesionalo konsultacijas. Skirtumas tas, kad konsultacijos ir bendravimas su klientu atranda kitas šiuolaikiniam žmogui patogesnes formas – internetinius susirašinėjimus, nuotolinius vaizdo ar garso skambučius. Pirmenybę teikiantieji gyvam bendravimui – visuomet laukiami fiziniuose kelionių pardavimų taškuose“, – papildo O.Belova.
Kelionių mugės atranda virtualius formatus
Kaip pasakoja Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė-Rainienė, pakitusi keliautojų elgsena ir išaugęs kelionių pirkimas internetu, turizmo atstovus skatina ieškoti vis daugiau netradicinių sprendimų. Štai pavyzdžiui, šiemet pirmą kartą Lietuvoje kelionių mugę perkeliant į virtualią erdvę.
„Virtualios mugės formatu siekėme, kad sparčiu tempu gyvenančiam šiandienos žmogui renginys būtų kuo patogesnis ir prieinamesnis. Nuo šiol prie tradicinių mugių pratę keliautojai gali sėkmingai pasinaudoti ir specialiais arti 30 kelionių organizatorių ir agentūrų subūrusios virtualios kelionių mugės pasiūlymais bei nuolaidomis. Vos keliais mygtukų spustelėjimais išvengiama automobilių spūsčių, savaitgalį niekur nebereikia skubėti, todėl lieka daugiau laiko sau ar maloniam buvimui su šeima“, – šią savaitę startavusios didžiausios Lietuvoje virtualios kelionių mugės „Vivattur“ išskirtinumais dalijasi M. Plepytė-Rainienė.
Pasak virtualioje mugėje dalyvaujančios kelionių agentūros „West Express“ vadovo R. Ušecko, iki sausio 30 d. vyksiantis renginys padės ne tik susiplanuoti svajonių atostogas patraukliomis kainomis, bet ir suteiks galimybę laimėti prizų.
„Džiaugiamės, kad mugės dalyviams galime padėti susiplanuoti keliones pačiomis geriausiomis kainomis, perkant internetu ar atvykus į mūsų kelionių biurą. Renginio svečius, kaip ir įprastose mugėse, kviečiame sukti laimės ratą, laimėti įvairių nuolaidų ir net kelionę į Turkiją“, – virtualios mugės planais dalijasi R. Ušeckas.