„2016 m. Lietuvoje buvo 16, dabar – net 31 kempingas. Iki 2016 m. kempingai buvo klasifikuojami pagal dar 2003 m. patvirtintus kempingų klasifikavimo kriterijus, tad iki šiol jie buvo klasifikuojami pagal šiuolaikinių turistų poreikių jau nebeatitinkančius kriterijus. Nuo 2016 m. vasaros įsigaliojus naujiems kempingų klasifikavimo kriterijams, jie pradėti klasifikuoti pagal skandinavišką modelį, kai kempingai pradėti vertinti žvaigždutėmis nuo 1 iki 5.
Dėl išaugusios kempingų rinkos bei jų populiarumo siekiame labiau užtikrinti aukštą kempingų kokybę, todėl tobuliname jau galiojančius kriterijus įvesdami minimalius reikalavimus – kaip ir viešbučiams. Nuo šiol norint gauti pageidaujamą žvaigždučių skaičių, nepakaks surinkti reikalaujamą balų procentą, bus privaloma atitikti visus be išimties minimalius reikalavimus, pavyzdžiui, norint gauti 5 žvaigždučių įvertinimą kempingas privalės turėti indų plovimą mašiną, plaukų džiovintuvą prausimosi patalpose ir t.t.“, - paaiškina Valstybinio turizmo departamento Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vyr. specialistė Silvija Vencevičienė.
Pasak jos, pakeitimai aktualūs naujiems kempingams. Jau klasifikuoti kempingai neprivalo iš naujo teikti paraiškos klasifikavimui, jei dar nesibaigęs 2 metų terminas nuo jų klasifikavimo.
Paraišką klasifikuoti kempingą galima pateikti per Elektroninius valdžios vartus.
Minimalūs reikalavimai kempingams – čia.
Aktualus klasifikuotų kempingų Lietuvoje sąrašas skelbiamas čia.
Svarbu, kad neturintys galiojančio Turizmo departamento išduoto kempingo klasifikavimo pažymėjimo, negali savo teikiamų paslaugų vadinti kempingu. Klasifikavimo pažymėjimas turi būti pakabintas turistui matomoje vietoje, pvz. registratūroje.
Už veiklos vykdymą be galiojančio klasifikavimo pažymėjimo Turizmo departamentas gali skirti baudą nuo 300 EUR. Už pakartotinius pažeidimus numatytos dar didesnės baudos.
Be to, pažymime, kad 9 proc. PVM lengvata gali būti taikoma tik tiems kempingams, kurie vykdo veiklą, atitinkančią LR Turizmo įstatymo nuostatas, o pažeidžiantys minėto įstatymo nuostatas privalo mokėti pilną 21 proc. PVM.
Pagal LR turizmo įstatymą, visos apgyvendinimo įstaigos privalo būti registruojamos, o kai kurios, kaip pvz., viešbučiai, moteliai, svečių namai ir kempingai, dar ir klasifikuojamos.