Jei pastaroji priežastis jums viena svarbiausių – Australija bus lyg rojus su gigantiškais kriokliais, tropiniais miškais, milžiniškomis dykumomis ir tik per televiziją regėtų gyvūnų įvairove. Pristatome jums šalies gamtos lobyną.
1. Akmuo – chameleonas
Nuo seno Anangu genčiai priklausęs akmuo yra vienas didžiausių tokių vientisų luitų visame pasaulyje. Tačiau geologai tvirtina, kad tai tik „ledkalnio viršūnė“, nes po žeme slepiasi didžioji Ajerso dalis. Neįtikėtinų matmenų uola pritraukia daugybės keliautojų ir fotografų dėmesį, kadangi įprastai smiltainis turėtų būti pilkšvos spalvos, bet šis ypatingas – spindi ryškiai raudonais atspalviais, o besileidžiant saulei spalvą pakeičia net keletą kartų. Teritorija svarbi ir istoriškai, per uolą driekiasi du seni keliai – Mutitjulu ir Malos, kurie kadaise buvo itin svarbūs aborigenams, kaip šventos apeigų vietos.
2. Džim Džim milžinas
Nuostabių augalų ir gyvūnų oazė, kurios dydis prilygsta Šveicarijai – Australijos Kakadu nacionalinis parkas, esantis šalies šiaurėje gali didžiuotis galingu gamtos kūriniu – Džim Džim kriokliu. Nors į vietovę patekti automobiliu beveik neįmanoma ir reikia pasirūpinti kitokiu transportu, išvysti masyvų kalną, nuo kurio vanduo žemyn krenta iš 200 m aukščio tikrai verta. 500 m besitęsiantis Arnhemlendo šlaitas, kurio apačioje plyti miškai ir pievos, leidžia pasinerti į užburiantį Australijos gamtos grožį. Tiesa, yra hipotezių, kad prieš milijonus metų, teritorijoje tyvuliavo jūra, o akmeninis šlaitas buvo jos krantas.
3. Arka virš vandens
Australijos Port Campbell nacionaliniame parke, ties pietiniais žemyno krantais, stūkso išskirtinio dydžio ir formų Londono arka. Jei dievinate jūrą ir didingai atrodančias uolas – vietovė skirta būtent jums: pasisemsite geros nuotaikos ir nepamirštamų vaizdų visiems metams. Tiesa, akmeninis gamtos kūrinys anksčiau turėjo net dvi arkas ir kitą pavadinimą – Londono tiltas. Bet 1990 metais netikėtai viena jų įlūžo įkalindama keletą turistų. Tačiau nepaisant netikėto įvykio, istorija baigėsi laimingai – niekas nenukentėjo, tik iš vandens kyšantis luitas prarado vieną iš arkų, bei buvo pervadintas.
4. Aborigenai, kuriuos priskyrė prie gyvūnų
Australijos gamta užgniaužia kvapą daugeliui, o taip yra dėl vietovių, kaip Arnhemo žemė, kurią galima aplankyti valstybės šiaurinėje dalyje.
Milžiniška teritorija, kurioje plyti bekraštės dykumos, kai kur žaliuoja krūmynai ir auga didžiuliai eukaliptų miškai. Čia, žinoma, įspūdinga laukinė gyvūnija, kuriai, kad ir kaip neįtikinamai skambėtų, iki pat 1967 m. buvo priskiriamos ir čia gyvenančios aborigenų gentys, kol galiausiai joms buvo suteikta Australijos pilietybė.
Volungų gentis garsėja tuo, kad sugebėjo išsaugoti absoliučiai unikalias savo kasdienio gyvenimo tradicijas, kurias pagaliau gali išvysti ir turistai.
5. Legenda apie tris seseris
Dūlėjimo suformuotos smiltainio uolos kybančios virš Žydruosiuose kalnuose esančio slėnio, gali pasigirti itin išraižytais kalnais bei kanjonais, kurie driekiasi net iki 760 m ilgio. Čia susijungia ne tik neaprėpiamo dydžio akmenys, bet ir žaliuojantys laukai, sukurdami tobulą, lyg atviruko vaizdą. Uolos čia turi mitinę prasmę, jos vietinių apipintos legendomis, pasak kurių, kadaise trys seserys įsimylėjo jaunuolius iš kitos genties, o griežtos tradicijos prieštaravo tokioms santuokoms. Taigi prasidėjus karui, genties vadas merginas pavertė uolomis, norėdamas jas apsaugoti, tačiau pats žuvo mūšio metu, o be jo, niekas kitas nesugebėjo išlaisvinti mergelių.
Egzotinių kelionių į Australiją specialistai – kelioniuakademija.lt