1. Visatos atvaizdas Kambodžos glūdumoje
Jei kiekvienas musulmonas privalo bent kartą gyvenime nuvykti į Meką, tai induizmo ir budizmo išpažinėjai turėtų apsilankyti Kambodžoje.
Šalyje įsikūręs daugiau nei 400 kvadratinių kilometrų užimantis Angkoro archeologinis parkas traukia šventyklų gausa – čia jų per tris šimtus. Milžiniškais medžių kamienais apraizgyti statiniai atspindi tuometinį Khmerų civilizacijos visatos suvokimą: vidury apleisto miesto stūksanti 65 metrų aukščio Ankor Vato šventovė simbolizuoja Meru kalną, aplinkiniai pastatai atstoja pasaulio kraštą, o didžiulis, mūrus apjuosęs griovys – supantį vandenyną.
Eilinio turisto akimis ant sienų išraižyti dievybių atvaizdai ir įmantrūs ornamentai tėra graži dekoro detalė. Tačiau induistui tai tarsi atversta knyga su religiniais simboliais ir paslaptimis. Šią vietą pamilsta ne vien tikintieji – nepanorus iškoduoti mįslingų reljefų įspūdį paliks nuostabi architektūra.
2. Sustojęs laikas japoniškame Disneilende
Jei kada nors svajojote Disneilende atsidurti vienas, turėtume apsilankyti Nara mieste Japonijoje.
Tiesa, paryžietiškos pasakų šalies įkvėptame „Svajonių parke“ neteks džiaugtis atrakcionais, kadangi dėl mažo lankytojų skaičiaus ši linksmybių vieta buvo uždaryta dar prieš dešimtmetį. Tačiau parkas beveik nepasikeitė – išliko spalvoti traukiniai, vaikų numylėtos karuselės su arkliais, bei filmukų personažų skulptūros. Šias pramogas galima išvysti ir iš kitos pusės – įsiropštus į kontrolieriaus kabiną.
Norint patekti į vidų teks gerokai pasiderėti su sargu arba tai daryti slapta, kadangi oficialios ekskursijos neorganizuojamos. Naroje greičiausiai nesutiksite kitų turistų, tad vienumoje žvelgiant į dulkėmis nusėtus bei žole apraizgytus tuščius pastatus atrodo, jog laikas pasaulyje sustojo.
3. Gėlėmis nusėta Himalajų pašonė
Jei įmanoma surasti vaivorykštės galą, jis slepiasi Himalajų pašonėje. Visomis spalvomis šviečiančiame Gėlių slėnyje aptinkama daugiau nei 500 augalų rūšių, o penkių iš jų neišvysite niekur kitur. Į sodą patekti sudėtinga, kadangi laukia aštuonios valandos pėsčiomis, o nakvynė palapinėje draudžiama.
Tokiai varginančiai kelionei ryžtasi nedaugelis, tad tyla ir ramybė – garantuota.
Indijos kampelis vilioja ne tik milžinišku gėlių kilimu, bet ir reta fauna – čia slepiasi į Raudonosios knygos puslapius įrašyta geltonoji kiaunė ir snieginis leopardas. Spalvingojo slėnio, užimančio maždaug 220 hektarų plotą, kraštovaizdį pagyvina debesyse skendinčios kalnų viršūnės bei šalia parko stūksančios induistų šventyklos.
4. Vokiška oazė Namibio dykumoje
Namibio dykumoje išvydus dailius pastatus negalvokite, jog tai – tik miražas. Smėlynų vidury stūkso tikrų tikriausias Kolmanskopo miestas vaiduoklis, kurį dar XX amžiaus pradžioje įkūrė vokiečių kalnakasiai.
Nors dalis pastatų jau palaidoti po smėliu, gyvenvietėje galima atrasti namų su išlikusiais baldais, krosnimis ir net senovinio boulingo takeliais.
Miestelis vilioja savo autentika – pastatų išorė nebuvo restauruota, o šalia riogso visam laikui sustoję traukiniai. Tvarkingos vokiško stiliaus architektūros bei nesibaigiančios dykumos kontrastus pamėgo fotografai, tačiau atostogoms šią vietą renkasi vienetai. Tiesa, Kolmanskopas vis labiau užpustomas smėliu, tad ateityje lankytis gali būti jau per vėlu.
Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt