Kinija išsinuomojo Australijai priklausančią salą: vietos gyventojai susiduria su virtine problemų

Kinijoje veikianti nekilnojamojo turto bendrovė „China Bloom“ 99 metams išsinuomojo vieną iš Australijai priklausančių salų ir į ją neleidžia atvykti turistams, saloje vykdyti kokią nors komercinę veiklą bei apribojo patekimą į vietos nacionalinį parką.
Pitsadienio salyno sala
Pitsadienio salyno sala / „Scanpix“ nuotr.

Kaip rašė „New York Post“, vietos gyventojai skundžiasi, kad negali patekti į Kesviko salą ir ragina Kvinslando valdžią, kuri sudarė sutartį su Pekino remiama bendrove, susitarimą nutraukti.

„Aš manau, kad jie nenori, jog saloje nebūtų australų. Jie nori, kad sala būtų skirta tik Kinijos turizmo rinkai“, – dar praėjusių metų gruodį kalbėjo anksčiau saloje gyvenusi Julie Willis.

Kinijos bendrovė uždraudė vietos gyventojams savo būstus nuomoti per „Airbnb“ platformą – taip pradėtas naikinti vietinis turizmas. Gyventojai sako, kad turistams draudžiama patekti bet kokiu kelionių būdu – oru, sausuma ar jūra.

Saloje yra ir nacionalinis parkas, tačiau „China Bloom“ apribojo ir priėjimą prie jo – taip kilo aplinkosaugos problemų, mat sala yra glaudžiai susijusi su čia atžalas veisiančiais vėžliais.

Siekiant apsaugoti salą internete buvo sukurta peticija, kuri surinko kelias dešimtis tūkstančių parašų. Peticijoje vietos valdžia raginama nutraukti sutartį su Kinijos bendrove.

Visgi ši sala nėra vienintelė, kuri priklauso Australijai, bet ją valdo Kinija.

Kesviko sala priklauso Pitsadienio salynui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis